Џорџ Флојд

Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Зашто БЛМ се носи на дресови во ПЛ а банерот "White Lives Matter" беше окарактеризиран како расизам?
Затоа шо сега се плашат дека ако не носат БЛМ транспаренти ќе бидат прогласени за расисти.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Затоа шо сега се плашат дека ако не носат БЛМ транспаренти ќе бидат прогласени за расисти.
Чудно е како светов се плаши толку од малцинствата...

Осеќам за едно 50 години ќе биде подобро да си Фашист и Расист одколку АнтиФА, БЛМ и либерал...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Прво не знам која ти е целта
Целта ми е да ви објаснам дека покрај реалните жртви (малцинствата) вие се обидувате да глумите жртви, а тоа е патетично.
И не само што глумите жртви, уште полошо, мислите дека целиот свет заговара против белците и мнозинствата, и дека на малцинствата се им е подмачкано и се само алчни за повеќе.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Чудно е како светов се плаши толку од малцинствата...

Осеќам за едно 50 години ќе биде подобро да си Фашист и Расист одколку АнтиФА, БЛМ и либерал...
Абе во принцип не верувам во теории на заговор,ама по последниве случивања сепак нешто има.Не е можно овие кретениве од Антифа стварно да веруваат во вакви глупости ако не се добро платени за тоа.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Целта ми е да ви објаснам дека покрај реалните жртви (малцинствата) вие се обидувате да глумите жртви, а тоа е патетично.
И не само што глумите жртви, уште полошо, мислите дека целиот свет заговара против белците и мнозинствата, и дека на малцинствата се им е подмачкано и се само алчни за повеќе.
Си живеел некогаш со малцинства? Со различни култури, вери, нации на едно купче? Си осетил на своја кожа како е помеѓу тие „малцинства“ ? Не е битно дали во Македонија или некаде „преку“.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Целта ми е да ви објаснам дека покрај реалните жртви (малцинствата) вие се обидувате да глумите жртви, а тоа е патетично.
И не само што глумите жртви, уште полошо, мислите дека целиот свет заговара против белците и мнозинствата, и дека на малцинствата се им е подмачкано и се само алчни за повеќе.
Ова да им го кажиш на мавровските работници врз кои се иживуваа терористите ,на фамилиите од сите бранители шо погинаа или останаа инвалиди во таа гнасна војна.Тука се и љуѓето шо погинаа во хотел Бриони врзани за стубови со неколку кила експлозив.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Абе во принцип не верувам во теории на заговор,ама по последниве случивања сепак нешто има.Не е можно овие кретениве од Антифа стварно да веруваат во вакви глупости ако не се добро платени за тоа.
Испрани мозоци. Години и години перење на мозок.
Не сум ни јас по теории на заговор.
Најдобар пример ти се америЧките тв серии и филмови.
Изгледај нешто снимено од 2010-2020 и спореди го со нешто од 1990-2000. Ќе осетиш убава разлика. Не збориме тука за кинематографијата пред 1990.
Се перат мозоци, лгбт има огромен замав земено, феминизмот исто така, блм... Мозоците се перат секојдневно, преку филмови/серии, преку секаков вид на вести,преку социјални мрежи итн.

Просто е, Модерно е да си Либерален. Модерно е да си субмисив, да лижеш гз на црнци, жени, трансџендер итн. Пошто срамота е да си Бел Маж којшто е верник. Срамота е да си бела жена.

Еј,дојде време да не смееш да си ГОРД пошто си БЕЛ или СТРЕЈТ...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
ама ставовиве ти се каша попара.
Не, тоа е твојата неспособност да го увидиш сивилото
Ова да им го кажиш на мавровските работници врз кои се иживуваа терористите ,на фамилиите од сите бранители шо погинаа или останаа инвалиди во таа гнасна војна.Тука се и љуѓето шо погинаа во хотел Бриони врзани за стубови со неколку кила експлозив.
Каде беше да ги одбраниш, каде беше татко ти?
Како бе им дозволија на тоа малцинство така да се понашаат, цццц. Америка, нели?
Од чиста мира си праеле тоа луѓето, едноставно таков е Исламот, хејтерски :(
А златниот наш Тарчуловски, вистински бранител, лежеше в Хаг без никаков воен злостор... Америка, пак?
Како бе така ги држат конците маме му ебам, а олку сте гласни на форум.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Не, тоа е твојата неспособност да го увидиш сивилото

Каде беше да ги одбраниш, каде беше татко ти?
Како бе им дозволија на тоа малцинство така да направат, цццц. Америка, нели?
Море морон еден шо го мешаш татко ми губре едно!Можда јас сум бил на некој пункт во 2001 од кај знаеш,мочко еден.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Море морон еден шо го мешаш татко ми губре едно!
Не треба да ме вреѓаш вака неосновано. Не е во ред, навистина. Ниту те опцув ниту ти реков дека си глуп, нит ништо.
Морав да го смешам татко ти во случај да ти си бил малолетен. Чим олку се вреѓаш, можеби татко ти е починат или? Јебига.
Можда јас сум бил на некој пункт во 2001 од кај знаеш,мочко еден.
Како не си бил ти на пункт, еве сеа и тука си на форумски пункт, најважен пункт :icon_lol:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.679
Поени од реакции
38.865
Не, тоа е твојата неспособност да го увидиш сивилото

Каде беше да ги одбраниш, каде беше татко ти?
Како бе им дозволија на тоа малцинство така да се понашаат, цццц. Америка, нели?
Од чиста мира си праеле тоа луѓето, едноставно таков е Исламот, хејтерски :(
А златниот наш Тарчуловски, вистински бранител, лежеше в Хаг без никаков воен злостор... Америка, пак?
Како бе така ги држат конците маме му ебам, а олку сте гласни на форум.
Анон, ставовиве ти се бетер од распеан скопјанин кој не искочил од карпош, центар, аеродром
 
B

Beginner

Гостин
Целта ми е да ви објаснам дека покрај реалните жртви (малцинствата) вие се обидувате да глумите жртви, а тоа е патетично.
И не само што глумите жртви, уште полошо, мислите дека целиот свет заговара против белците и мнозинствата, и дека на малцинствата се им е подмачкано и се само алчни за повеќе.
Сами членови на форумот што живеат во Америка и живееле објасниа како е таму за црнците ама изгледа ти не ја читаш цела тема ме мрзи сега да им ги барам мислењата. Или не тролаш или озбилно веруваш дека BLM само по себе не е расистичко. Белците да почнеа со white live matters до сега ќе ги протераа од Америка и ќе ги прогласеа за најголеми расисти.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Не треба да ме вреѓаш вака неосновано. Не е во ред, навистина. Ниту те опцув ниту ти реков дека си глуп, нит ништо.
Морав да го смешам татко ти во случај да ти си бил малолетен. Чим олку се вреѓаш, можеби татко ти е починат или? Јебига.

Како не си бил ти на пункт, еве сеа и тука си на форумски пункт, најважен пункт :icon_lol:
Секогаш разговарај со факти никогаш не мешај фамилија!Можда твојот татко починал ,шо има врска со муабетов?Јебига.
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Сами членови на форумот што живеат во Америка и живееле објасниа како е таму за црнците ама изгледа ти не ја читаш цела тема ме мрзи сега да им ги барам мислењата.
Ги знам мислењата на двајцата без тројца белци привилегирани членови што живееле некое време во Америка.
Океј тогаш, чим така рекле они ондак така е.
Црнците таму не се угнетени, напротив, имаат повеќе права и сега сакаат уште повеќе.
Никаков расизам не им се случува, први се во криминал итн.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom