Џинглови за Кајгана радио [ваши дела]

Дискусија во форумот 'Кајгана радио - Е, неее...!' започната од Acid, 15 март 2013.

 1. statusQuO

  statusQuO Модератор

  Член од:
  18 јуни 2008
  Мислења:
  12.994
  Допаѓања:
  7.587
  Coolio.
   
 2. Hattori Hanzo

  Hattori Hanzo

  Член од:
  12 ноември 2008
  Мислења:
  2.209
  Допаѓања:
  1.603
  енее=> Митан суперрадио??
   
 3. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.535
  Допаѓања:
  26.023
  Не, Боби (Бетмен Велит) :)
   
 4. џимеј

  џимеј Модератор

  Член од:
  4 март 2007
  Мислења:
  9.530
  Допаѓања:
  20.107
  Кога сме кај предлози, ај и јас да си кажам - "Соблечи се гола... со Кајгана Радио". А овој џингл може и да се модифицира, на пример кога пушта РандомДиџеј да биде - Соблечи се гола... со диџеј Рандом. Така ќе се шират позитивни вибрации преку радиото. :icon_lol:
   
  На Болиглава и beneamata им се допаѓа ова.
 5. ToXic_

  ToXic_ Booyah!

  Член од:
  19 март 2009
  Мислења:
  187
  Допаѓања:
  43
  Ако некој има направено некој џингл нека ми прати по ПП
   
 6. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Инаку да пишам дека во мојата емисија ќе има 3 џинглови :) кои овие 2-3 дена би требало сите 3 да се готови кои верувам дека ќе ви се допаднат ...
   
 7. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  На Dani му/ѝ се допаѓа ова.
 8. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  На G@rfielD му/ѝ се допаѓа ова.
 9. G@rfielD

  G@rfielD Модератор

  Член од:
  10 февруари 2007
  Мислења:
  9.962
  Допаѓања:
  5.923
  Ова првово би се уклопило одлично во моите вечерни сетови. :D Само би те замолил ако можеш верзија само со гласот да ми направиш, без бранчињата во позадина, пошо ја џингловите ги вметнувам во песните додека си тече сетот.
   
 10. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Океј ајде во сабота ќе гледам да ги средам :)
   
  На G@rfielD му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ToXic_

  ToXic_ Booyah!

  Член од:
  19 март 2009
  Мислења:
  187
  Допаѓања:
  43
  Најдов од оние старите самплови што се за џинглови се надевам дека на креаторот нема да му смета што ѓи искористив https://soundcloud.com/edmhouse/radio-kajgana
   
 12. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  А креаторот е?
   
 13. ToXic_

  ToXic_ Booyah!

  Член од:
  19 март 2009
  Мислења:
  187
  Допаѓања:
  43
  Незнам точно кој е креаторот но го видов мислењето на Ацид
   
 14. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Го погледнав твојот џингл мое мислење би било подобро ако малце го дотераш...
   
 15. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Еве нешто како најавна шпица за мојот дел од програмата кога ќе пуштам музика :) Коментари очекувам :icon_mrgr:

  Клик тука
   

Сподели преку: