Џинглови за Кајгана радио [ваши дела]

Дискусија во форумот 'Кајгана радио - Е, неее...!' започната од Acid, 15 март 2013.

 1. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.533
  Допаѓања:
  26.022
  Мислам дека насловот е самообјаснувачки, но, бидејќи првиот пост го налага тоа - да бидеме малку поопширни :)

  Тука може да ги споделувате џингловите кои сами ќе ги креирате за да можат останатите диџеи да ги користат во програмата. Џингловите може да бидат без или со музичка позадина. Тие што се без музика ќе одат врз песната која тече во моментот. Тие што се со музика, ќе одат помеѓу песните.

  Не се ограничувајте, се поминува. Но, останува на диџеите дали и колку ќе го користат вашиот џингл. Што подобар и поинтересн, толку повеќе ќе се користи - па затоа потрудете се да звучи добро! :)

  Машки и женски гласови, не е битно...

  До сега ги имаме:
  „Слушате Радио Кајгана“
  „Радио Кајгана“
  „Матени јајца на радио - Кајгана онлајн“
  „Мх, мх, мх... Кајгана радио“
  ... кои веќе ги слушаме во програмата, благодарение на OPINOK и Олимпија :)

  Ако имате прашања, слободно.
   
  GTFO, zocc, Hyper Freak и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. zocc

  zocc 911

  Член од:
  9 мај 2011
  Мислења:
  2.910
  Допаѓања:
  1.677
  Да бидам искрен, овој џингл кој во моментов оди во етер (женски глас - „Слушате Радио Кајгана“) некако лошо звучи. Дај ставете некој со порадиофоничен глас, нешто поенергично. :)
   
 3. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.533
  Допаѓања:
  26.022
  Бујрум, за тоа е темава. Членовите го креираат радиото, но некогаш предлозите не се доволно - туку треба да видиме и дела* :)

  *дела - не го поврзувајте со слоганот на политичките партии.
   
 4. КвикСилвер

  КвикСилвер Модератор

  Член од:
  28 март 2010
  Мислења:
  4.422
  Допаѓања:
  5.439
  Можда ќе биде смешно, но не сум во зијан ако пробам:

  "Поздравете го вашиот комшија со Радио Кајгана"
  "Кајгана Радио 2013"
  "Одморете се со Радио Кајгана"
  "Ненаситни по добра музика - Радио Кајгана"
  "Разбудете ги комшиите со Радио Кајгана" (Ова валда за трета смена)
  "Рај за уши - Радио Кајгана"
  "Мати јајца и слушај Радио Кајгана"
  "Радио Кајгана - До бесконечност и назад"
  "Спремни за кофеин со Радио Кајгана?" (Ова насабајле рано)
  "Се осеќам ко посран, но затоа тука е Радио Кајгана"
  "Ми се слуша ми се плаче - Радио Кајгана"


  Ок, ќе се соочам, лејм се. :icon_lol:


  И за крај ако не ме испоштувате со "Јухи Јухи Јеј - Радио Кајгана" на Веселинова, не ви правам муабет:pipi:
   
  Morgan Freeman, .Sky., Ilumious и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Толстој

  Толстој екс Бомбастичен

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  11.745
  Допаѓања:
  11.852
  Специјално за вас - Кајгана Радио!
   
 6. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  7.313
  Допаѓања:
  12.692
  Слобода или „Кајгана - радио“
  (што може да се и друго очекува од некој на кој се уште му бучат ушите од гранати-поточно
  стар револуционер до смрт)
   
 7. Комита Ултрас

  Комита Ултрас Ултрас Модератор

  Член од:
  4 јуни 2009
  Мислења:
  8.507
  Допаѓања:
  13.076
  Не ќе е лошо да се сними она старото Кајгана радио - Е, неее...
   
  На Hyper Freak и MARCELLO им се допаѓа ова.
 8. *-----*

  *-----*

  Член од:
  24 ноември 2009
  Мислења:
  4.961
  Допаѓања:
  4.860
  Радио кајгана внимавајте на јајцата.
  Уживанција до јајца.
  Ние ИМАМЕ ЈАЈЦА.
  Ежот се оежи јајца , ги направивне кајгана..
   
  На arakenx му/ѝ се допаѓа ова.
 9. wot

  wot њ

  Член од:
  20 мај 2008
  Мислења:
  17.283
  Допаѓања:
  26.795
  Талк шоу би било полн погодок.

  Читање најголемите бисери од постоењето на форумот, или спортските прогнози од лш, музика.. зависно што е актуелно. Ама дефинитивно талк шоу.

  Да не бидам офтопик, од врвот на главата... „музика за сечиј вкус, матено. Кајгана“. Пошо слушнав еднаш грд рап идеше.
   
  На Morgan Freeman, Болиглава и Zaphod Beeblebrox им се допаѓа ова.
 10. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.533
  Допаѓања:
  26.022
  Добри предлози има, само не знам дали се разбравме - може и да ги снимите! :)
   
 11. Грејвдигер

  Грејвдигер Гостин

  Надградено и проширено, „Рај за ушите и јајцата - Кајгана Радио!“.:)
   
 12. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.533
  Допаѓања:
  26.022
  Абе снимете нешто, доста само текст пишувате. Радио се слуша, не чита! :)))
   
  На arakenx му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.533
  Допаѓања:
  26.022
  Ја збогативме листата со 3 нови џинглови благодарение на peter. Сите џинглови со кои располагаме до сега може да ги преземете од тука! :)

  (последните 3 се навистина профи. првите неколку се аматерски обиди)
   
 14. statusQuO

  statusQuO Модератор

  Член од:
  18 јуни 2008
  Мислења:
  12.994
  Допаѓања:
  7.587
  Kajgana.mp3 Викса? >.>
   
 15. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.533
  Допаѓања:
  26.022
  Да :)
   
  На statusQuO му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: