Џамија на плоштад!

R

RAYTHEON23

Гостин
Јас ќе ти кажам кај се наоѓа глупиот натпис, пред јајапаша,поточно на зградата пред црвениот мост што го ставија пред некое време. И не е ни така натписот, туку ЧАИР НЕ Е МАКЕДОНИЈА!!! Не знам што ти е поентава, но баш со ова албанците покажуваат колку ги боли за добрите меѓуетницки односи. Ова е директна наредба врз македонците што живеат таму. И после сите изградени џамии низ градов, немаат право да побараат уште една на плоштад. Ова е МАКЕДОНИЈА да ги потсетам!!!!!

Кога си кај некого на гости не му наредуваш ан домаќинот што да прави во сопствената куќа!!!!!!!!!!!:helou:

uff pisale taka...pa golem k*r..ako pagame na takvi provokacii kaj ni e krajot.....eve na primer koga patuvate so avtobus i minete vo veles na kaj skrivnicite a i vo centarot ja ima nacrtano etnickata karta na makedonija i sekako ako gledame realno takvi karti odat vo prilog na gejcite deka nie sakame da si go zememe delot.

inaku albancite momentalno ne pagaat na starite semi na partiite koi patem i niv gi lazea...sekoj gleda da ima podobar zivot....tie sto nekat=psihi:toe:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Јас ќе ти кажам кај се наоѓа глупиот натпис, пред јајапаша,поточно на зградата пред црвениот мост што го ставија пред некое време. И не е ни така натписот, туку ЧАИР НЕ Е МАКЕДОНИЈА!!! Не знам што ти е поентава, но баш со ова албанците покажуваат колку ги боли за добрите меѓуетницки односи. Ова е директна наредба врз македонците што живеат таму. И после сите изградени џамии низ градов, немаат право да побараат уште една на плоштад. Ова е МАКЕДОНИЈА да ги потсетам!!!!!

Кога си кај некого на гости не му наредуваш ан домаќинот што да прави во сопствената куќа!!!!!!!!!!!:helou:


Ти благодарам за одговорот ...
Инаку ете ова не е лошо да се знае онака за општа култура и етика на соживот...
Инаку АЛАЛ да им е на Македонците кои вакви работи премолчуваат...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
ABC не им давај прст,ќе сакаат и раката да ти ја земат.
Утре кога ќе се стави споменик на Александар Македонски на плоштадот,ќе сакаат до него да стават и споменик од Скендер бег.
:tapp:
Али џабе,одамна се продадовме,што сме дробеле сега тоа ќе сркаме :tapp:
Ако мислиш на Георги Кастриот,би се согласил и на таков споменик зошто да не.:toe:
Инаку Георги Кастиот никогаш не бил Албанец,од Татко Јован и мајка Воислава а братот негов Рапош е закопан на Хиландар како монах каде и починал.Прекарот Скендер му го дале Турците кој го споредувале со Александар а кого и ден денес го нарекуваат Искендер,во спомените и историските списи.:toe:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
А да го срамнат плоштадот со земја и да нема ништо.

...освен црква

Па и онака нема ништо..
Што ќе срамнуваш со земја, КРУГЧЕ???, ФОНТАНИЧКАТА??? или КЛУПИТЕ???
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Јас ќе ти кажам кај се наоѓа глупиот натпис, пред јајапаша,поточно на зградата пред црвениот мост што го ставија пред некое време. И не е ни така натписот, туку ЧАИР НЕ Е МАКЕДОНИЈА!!! Не знам што ти е поентава, но баш со ова албанците покажуваат колку ги боли за добрите меѓуетницки односи. Ова е директна наредба врз македонците што живеат таму.
Da taka. Nekoi dva-tri kelesa so napisale nekoj grafit tamu se reper...
A ona grafitite od koi e poplaveno celo skopje, smrt za Albanci, gasni komori kurci palci, a onaa peenjeto na komitite pri natprevari na reprezentacijata.... a.....

И после сите изградени џамии низ градов, немаат право да побараат уште една на плоштад. Ова е МАКЕДОНИЈА да ги потсетам!!!!!
I, sto so toa?

Кога си кај некого на гости не му наредуваш ан домаќинот што да прави во сопствената куќа!!!!!!!!!!!:helou:
Taka e.
Nema sto majkata 95% so poteklo od drugite gradovi da kazuvaat kako da se gradi Skopje.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.543
Поени од реакции
82.125
Па и онака нема ништо..
Што ќе срамнуваш со земја, КРУГЧЕ???, ФОНТАНИЧКАТА??? или КЛУПИТЕ???
глупите згради???*

*Типо, гомното пред ЕСМ, ЕСМ, ДалМетФу зградата-цела, па и од Ристиќева би фатил надоле...
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Инаку тоа што ти го предлагаш не е изводливо од ниту еден аспект...иако како „фантазија„ и не е толку лошо...
Izvodlivo e be druze.
Veke postoi takvo nesto.
E sega jeste deka ke treba da se poraboti na fabrickata greska na nasite mozoci malku, za da mozeme da go svarime.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
ABC, вклучи на сликава и Александар, Тоше, и другите кои се планирани, плус додај нешто и од себе , што се вика 3 од карти па да видиме како тоа би изгледало од птичја перспектива :)
Не е во тоа поентата,јас не сум за толку многу градба на Скопскиот плоштад,ама кога веќе се гради мора тоа да се прави од стручен и естетски аспект,но кога религиозните објекти се во прашање тогаш мора да се запазат и одредени верски правила,како во случајот со влезовите на евентуални црква или џамија на плоштадот од нашата заедничка метропола.:toe:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
глупите згради???*

*Типо, гомното пред ЕСМ, ЕСМ, ДалМетФу зградата-цела, па и од Ристиќева би фатил надоле...
Ma све треба да се срамни,али од плоштад да се почне :tapp:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Браво бе Брату,значи ти полека се приближуваш кон идејата за федерализација на Македонија..:tapp:
Значи толку од нашиот народ,со време се си дава.
А Европа умира од желба да види друга Белгија,али на Балканот.
Ако гледаш низ религиозна призма тогаш државата одамна ни е федерализирана.

Незнам ни како ја толкуваш идејата за федерализација преку овој предлог. :toe:

Немам никаква аверзија према ниту една религија...
А мешовитите бракови имат многу врска со ова...
Кој имал искуство со некоја/некој од друга религија јасно му е за што зборувам...
Инаку тоа што ти го предлагаш не е изводливо од ниту еден аспект...иако како „фантазија„ и не е толку лошо...

Ајде објасни како може ова да има врска со мешовити бракови, те молам објасни.
Претпоставувам ти си имал ваква врска и..?
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Izvodlivo e be druze.
Veke postoi takvo nesto.
E sega jeste deka ke treba da se poraboti na fabrickata greska na nasite mozoci malku, za da mozeme da go svarime.

Кај постои...???
Навистина многу ме интересира, дали навистина има таков објект!!!
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
115
Поени од реакции
13
uff pisale taka...pa golem k*r..ako pagame na takvi provokacii kaj ni e krajot.....eve na primer koga patuvate so avtobus i minete vo veles na kaj skrivnicite a i vo centarot ja ima nacrtano etnickata karta na makedonija i sekako ako gledame realno takvi karti odat vo prilog na gejcite deka nie sakame da si go zememe delot.

inaku albancite momentalno ne pagaat na starite semi na partiite koi patem i niv gi lazea...sekoj gleda da ima podobar zivot....tie sto nekat=psihi:toe:
Тоа воопшто не е исто со ова. И не знам што има чудно во тоа карта на етничка македонија биде нацртана негде во македонија и тоа во центарот. Па не била нацртана во Грција(не викам дека нема и таму:smir:)
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Ако гледаш низ религиозна призма тогаш државата одамна ни е федерализирана.

Незнам ни како ја толкуваш идејата за федерализација преку овој предлог. :toe:




Ајде објасни како може ова да има врска со мешовити бракови, те молам објасни.
Претпоставувам ти си имал ваква врска и..?

Па местото на венчавка е секогаш најголемиот проблем на мешовитите бракови , вака во еден мултифункционален објект тој проблем би бил решен....
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Кај постои...???
Навистина многу ме интересира, дали навистина има таков објект!!!
Имаше во Охрид,ама падна минарето од старата Св.Климентова црква,на чии остатоци и јас се сеќавам.Една има и во Турција која е сеуште активна.:toe:
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Црква ќе има ....џамија мало морген...:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom