Џамија на плоштад!

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Не сте ни свесни колку само ќе добиеме со тоа :)) како промоција на земјава и сликата која ќе ја испратиме во светот.
Само ај.. тогаш не би имало на што да се пцуеме по темиве, на го биват така.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Ja sum krajno ozbilen, i krajno iskreno bi go posakuval toa.
Baska, koga veke e realizirana takva ideja, imame kaj kogo da se obratime za pomos i ideii..:toe:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Ne moze.
Pola-pola.


Рамковен договор, јеби га , сакал не сакал закони мора да почитуваме...

Ни јас не го сакам ама шо да правам...

После РД државата ни се претвори %-и ....

Ти си 20% во Право, јас сум 75% а другите се 5 % во право...

Не сте ни свесни колку само ќе добиеме со тоа :)) како промоција на земјава и сликата која ќе ја испратиме во светот.
Само ај.. тогаш не би имало на што да се пцуеме по темиве, на го биват така.
Да овој проект би бил идеален за „МЕШОВИТИ БРАКОВИ„...
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Рамковен договор, јеби га , сакал не сакал закони мора да почитуваме...

Ни јас не го сакам ама шо да правам...

После РД државата ни се претвори %-и ....

Ти си 20% во Право, јас сум 75% а другите се 5 % во право...
Kade toa vo ramkovniot dogovor druze e vklucena religijata?

Baska.... i ti znaes da go tupis ponekad ama...

Ne e poentata da se dokazuva dal hristijanska e dal muslimanska drzavava.

Nego da se isprati ubava poraka.

Ili pak da ne sakas sega da otvorime diksusija okolu toa kolku procentualno se hristijani a kolku muslimani vo drzavava?!
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Еве малку придонес од моја страна колку да се смират страстите и да се задоволат сите “завојувани“ страни.Само ќе треба владата “службено“ да интервенира и да ја спречи изградбата на Камчевиот деловен центар.Инаку Камчеви се сватови со Трифун,а кумови со Мијалкови кој се брачеди на Грујо премиерот.Дали и колку е тоа изводливо,јас не би знаел,а и онака не е во моја надлежност.:toe:

 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Abe ajde crkvi dzamii selska rabota stvarno (bez navreda kon vernicite) AMA U SRED METROPOLA CRKVI I DZAMII ABE AJDE NE LUPAJTE GLUPOSTI OVA E KRAJNO NEODGOVORNO COVECITE PARI NEMAT ZA JADENE ONI CRKVI I DZAMII KE GRADAT ZA DA MOZAT POVEKE PARI DA SE PERAT
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
Еве малку придонес од моја страна колку да се смират страстите и да се задоволат сите “завојувани“ страни.Само ќе треба владата “службено“ да интервенира и да ја спречи изградбата на Камчевиот деловен центар.Инаку Камчеви се сватови со Трифун,а кумови со Мијалкови кој се брачеди на Грујо премиерот.Дали и колку е тоа изводливо,јас не би знаел,а и онака не е во моја надлежност.:toe:

ABC не им давај прст,ќе сакаат и раката да ти ја земат.
Утре кога ќе се стави споменик на Александар Македонски на плоштадот,ќе сакаат до него да стават и споменик од Скендер бег.
:tapp:
Али џабе,одамна се продадовме,што сме дробеле сега тоа ќе сркаме :tapp:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
ABC, вклучи на сликава и Александар, Тоше, и другите кои се планирани, плус додај нешто и од себе , што се вика 3 од карти па да видиме како тоа би изгледало од птичја перспектива :)
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Да овој проект би бил идеален за „МЕШОВИТИ БРАКОВИ„...
Каква врска имаат мешовитите бракови со ова?

Не контрирај ради некоја лична аверзија кон џамиите туку погледни од маркетиншки аспект, тоа ќе биде единствено нешто во Европа и голем симбол на обединување на двете страни од тој аспект што наместо да се напаѓаме заедно, ќе се молиме заедно.

lack of vision my pal..
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Рифат колку што знам (можеби грешам) е турско име.

Џамија на плоштад - да...во Ријад или Багдад.

Црква - мора.


нема везе, и така ќе го затвораат форумов за едно два-три дена
DA treba i sinagoga, i adventisticka i katolicka crkva i jamija i...abe samo ke go upropastat plostadot koj i taka veke mu se ssnaa:toe:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.543
Поени од реакции
82.128
... наместо да се напаѓаме заедно, ќе се молиме заедно.
Еве, нека се вратат Албанците на Христијанство, ќе се молиме заедно.
...или нека не потурчат (да се изразам архаично)
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
115
Поени од реакции
13
РИМЗ , ме интересира каде во ЧАИР се наога натписот „ОВА Е ЧАИР А НЕ МАКЕДОНИЈА„...???
Јас ќе ти кажам кај се наоѓа глупиот натпис, пред јајапаша,поточно на зградата пред црвениот мост што го ставија пред некое време. И не е ни така натписот, туку ЧАИР НЕ Е МАКЕДОНИЈА!!! Не знам што ти е поентава, но баш со ова албанците покажуваат колку ги боли за добрите меѓуетницки односи. Ова е директна наредба врз македонците што живеат таму. И после сите изградени џамии низ градов, немаат право да побараат уште една на плоштад. Ова е МАКЕДОНИЈА да ги потсетам!!!!!

Кога си кај некого на гости не му наредуваш ан домаќинот што да прави во сопствената куќа!!!!!!!!!!!:helou:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
Каква врска имаат мешовитите бракови со ова?

Не контрирај ради некоја лична аверзија кон џамиите туку погледни од маркетиншки аспект, тоа ќе биде единствено нешто во Европа и голем симбол на обединување на двете страни од тој аспект што наместо да се напаѓаме заедно, ќе се молиме заедно.

lack of vision my pal..
Браво бе Брату,значи ти полека се приближуваш кон идејата за федерализација на Македонија..:tapp:
Значи толку од нашиот народ,со време се си дава.
А Европа умира од желба да види друга Белгија,али на Балканот.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.543
Поени од реакции
82.128
А да го срамнат плоштадот со земја и да нема ништо.

...освен црква
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Каква врска имаат мешовитите бракови со ова?

Не контрирај ради некоја лична аверзија кон џамиите туку погледни од маркетиншки аспект, тоа ќе биде единствено нешто во Европа и голем симбол на обединување на двете страни од тој аспект што наместо да се напаѓаме заедно, ќе се молиме заедно.

lack of vision my pal..

Немам никаква аверзија према ниту една религија...
А мешовитите бракови имат многу врска со ова...
Кој имал искуство со некоја/некој од друга религија јасно му е за што зборувам...
Инаку тоа што ти го предлагаш не е изводливо од ниту еден аспект...иако како „фантазија„ и не е толку лошо...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom