Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Па убаво ти кажала дека не е исто како порано, значи после 5тата година требало да внесеш нешто ново и интересно. А овие што ти викаат остави ја, мислат така лесно се фрлаат 7-8 години. Дај и време да си ги среди чувствата.
Уопште не е лесно. Но проблемот не е само тука. Пробал, и` дал време, дошло лето кога работите у принцип полесно се решаваат (во лето повеќе имаш шеткања, надвор искачања), уживале додека траело, после тоа еве ја пак зимата, работите се враќаат назад по старо. Значи проблемот е дека веќе долго време проблемот е статус кво, единствено живуркаат на тоа колку „сончеви периоди“ ги фаќа во годината.
Кога еднаш некој ќе постави прашање - „каде сме ние во врскава“ во ред е и да се најде одговорот, да се комуницира и пребродат некои проблеми кои суштински се многу површни. Кога истиот веќе го поставува прашањето секогаш кога расположението налага така (во тие тмурни денови) тогаш нешто смрди во врската.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Во тешка состојба сум.. Раскинавме со девојками која што одевме 10+ месеци.. Ме изневери (се измува со друг) сега моментално незнам што како прави.. Само знам дека многу ми фали.. Јас и раскинав.. Уште ме сака, објавува наши песни едно друго... Али проблемот е што јас неможам да ја заборавам.. И покрај се што ми стори, само на неа мислам.. Нема што да правам..
Некој некако да ми помогни ?

Доволно е само да ми се јави, само да ми пиши.. Ќе и простам и ќе заборавам све.. А таа од раскинувањето пред 10тина дена ја нема никаде..
Пиј си ракивче од чоканче бате, нишо немат да ти е одма ќе ти поминит.
Само опушти си се.
 
Член од
19 јули 2014
Мислења
142
Поени од реакции
23
Дечки за другар се работи (кај мене ја сјебав работава)..

Значи тој со девојката идат околу 8 месеци.. Таа има другар со кој прилично повеќе излага од него со дечкото.. али небитно.. Луѓе прекажале на мајка и и сега мисли дека таа е во врска со нејзиниот другар, па почна да ја казнува, да и забранува да излага едно друго...

Работата е дали таа да им кажи дома дека не оди со тој што мислат, туку со сасвим друг.. Или па да си ќути.. али така казната не знаеме до кога ќе трае..
 
Член од
23 август 2013
Мислења
296
Поени од реакции
640
Пробал, и` дал време, дошло лето кога работите у принцип полесно се решаваат (во лето повеќе имаш шеткања, надвор искачања), уживале додека траело, после тоа еве ја пак зимата, работите се враќаат назад по старо. Значи проблемот е дека веќе долго време проблемот е статус кво, единствено живуркаат на тоа колку „сончеви периоди“ ги фаќа во годината.
@nik1 Знам многу луѓе шо паѓаат со дух зимски период, не знам зашто. Да не е тоа во прашање, чим лето е друга ситуација? Може проблемот уопште да не и е со тебе, него тогаш све ја нервира.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Дечки за другар се работи (кај мене ја сјебав работава)..

Значи тој со девојката идат околу 8 месеци.. Таа има другар со кој прилично повеќе излага од него со дечкото.. али небитно.. Луѓе прекажале на мајка и и сега мисли дека таа е во врска со нејзиниот другар, па почна да ја казнува, да и забранува да излага едно друго...

Работата е дали таа да им кажи дома дека не оди со тој што мислат, туку со сасвим друг.. Или па да си ќути.. али така казната не знаеме до кога ќе трае..
И да е со другарот, тој не и е брат. Колку неизживени и прости мајки има... :facepalm:
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Дечки за другар се работи (кај мене ја сјебав работава)..

Значи тој со девојката идат околу 8 месеци.. Таа има другар со кој прилично повеќе излага од него со дечкото.. али небитно.. Луѓе прекажале на мајка и и сега мисли дека таа е во врска со нејзиниот другар, па почна да ја казнува, да и забранува да излага едно друго...

Работата е дали таа да им кажи дома дека не оди со тој што мислат, туку со сасвим друг.. Или па да си ќути.. али така казната не знаеме до кога ќе трае..
Се ебат тие меѓу себе 100%
 
Член од
7 ноември 2016
Мислења
8
Поени од реакции
2
Се скарав со едно момче пред 2 месеци и немаме никаква комуникација и се немаме видено долго време... сакам да се излапам со него во иднина што да направам? :P:zloo:
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.855
Се скарав со едно момче пред 2 месеци и немаме никаква комуникација и се немаме видено долго време... сакам да се излапам со него во иднина што да направам? :P:zloo:
Да се излапаш
;)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Ме изневери (се измува со друг) сега моментално незнам што како прави... Уште ме сака, објавува наши песни едно друго...
и простив веќе.. али не сака да продолжиме.. ВТФ..
Она кога те понижиле ама не ти е доста, мазохист си по природа?
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
122
Поени од реакции
40
Да , но во случајов "момата" е 43 , жените на оваа возраст раѓаат многу потешко, се оплодуваат потешко, имаат компликации, ризици по здравјето на бебето итн итн.. што ако например за 2-3 години кога дечкото во врскава ќе посака да има деца? Женава тогаш ќе има 46+ да кажеме... ќе дојде до голем проблем .... додека во твојов случај супер кога и да решат може да имаат деца , но не и во овој случај.
zena na 40+ godini so dve dovolno izrasnati deca ne veruvam deka ke saka da ima uste edno dete. toa e edinstvena pricina poradi koja toj ne treba da e so nea,se drugo se resva,godinite vo denesno vreme vejke i ne se bitni
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
E kako da se izlapam de? :pos: Ne gledam nacin hahahahahahhahahahah

Ќе му пишеш на фејсбук сакам да се излапаме.[DOUBLEPOST=1481186406][/DOUBLEPOST]
E kako da se izlapam de? :pos: Ne gledam nacin hahahahahahhahahahah

Ќе му пишеш на фејсбук сакам да се излапаме.[DOUBLEPOST=1481186592][/DOUBLEPOST]
Идеме со девојката 7-8 год. Се ок тава се додека пролетта не падна во еден вид депресија плачене со помисла дека во мислите не знае што чуствува со мене дека во минатите години повеќе ме сакала сега веќе не било така како порано. Се ок помина што помина се заборави тој период , супер лето прекаравме и еве сега повторно иста сцена дилема депресија незнае што и се случувало испомешани мисли дали ме сакала како порано и дали сега воопшто истото го чуствувала, несакала да остане бес мене а воедно незнае дали и сака да биде со мене бидејќи била навикната на нас двајца и ја плаши самотијата и го бара тоа што било пред година,2-5 назад а несака да биде без мене јас сум и бил се што имала во животот.

И сега јас сум во небрано незнам што да и кажам да не и биде потешко ниту имам зборови со кој ќе ја подобрам ситуацијата.

И што да се прави?

Секс без кондом насабајле навечер, прави бебе и земај ја за жена.Сака дете и не знае како да ти каже, чувствува дека и поминува времето за тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom