Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
23 март 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
blagodarm mnogu za sovetoto mozebi i kje te poslusam
rabotata e sto ne sum imala momce do sega ne zatoa sto ne sum mozela da si fatam tuku od pricina sto ne sakam da bidam so bilo koj, tuku so nekoj koj navistina kje mi znaci
sepak mi e strav da ne me odbie a ako se sluci kako kje go poglednam vo oci potoa :toe:
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
blagodarm mnogu za sovetoto mozebi i kje te poslusam
rabotata e sto ne sum imala momce do sega ne zatoa sto ne sum mozela da si fatam tuku od pricina sto ne sakam da bidam so bilo koj, tuku so nekoj koj navistina kje mi znaci
sepak mi e strav da ne me odbie a ako se sluci kako kje go poglednam vo oci potoa :toe:
Па, и да те одбие. Голема работа. Не си ставај многу при срце. Такви работи се случуваат. Има една стара поговорка:„Зошто луѓето пред да научат да одат, паѓаат? За потоа да станат и да се обидат да одат подобро ;) “.
 
Член од
23 март 2010
Мислења
24
Поени од реакции
1
pristapot e mnogu vazen vo tvojot slucaj kako ke izigras zavisi od tebe,ako si seriozna vo namerata i toj ke bide seriozen,ako ne si togas neka gospod ti pomogne, vo slucaj da te odbie nemoj da mu mislis nisto loso bidejki toa go pravi bidejki ne bi sakal da te povredi, znaci te ostava da mislis kade trgnalo naopaku so sreka i ne se razocaruvaj odime ponatamu za istite pari :toe:
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Aj da bevme od pogolem grad pak nekako vaka ako ja zemam posle :/ 300 gluposti ke bidat vaka ke se gledame pa sto bide neka bide...
Ти ги следев мислењата и заклучив дека се наоѓаш во прилично тешка ситуација која ретко кој може да ја разбере. Знам како е, ми се има нешто слично случено но не би сега да зборувам за тоа.
Би ти посоветувала да разговараш мирно со девојката. Да и укажеш дека повеќе не е мала и дека е свесна и разумна, да сама си носи одлуки во нејзиниот живот. Верувај дека сега ако попушти и прави како што од дома ќе и наредат, така ќе биде секогаш. Нека застане цврсто за годините што ги има, не се многу, но не се ни 15:smir: Во овие години љубовта ја доживуваме најреално, не дозволувајте искомплексиран морон да ви расипе, иако и е татко. Не се секогаш во право како што мислат. Не би ти советувала да разговараш со него, почекај, рано е сеуште. Тој е уште цврсто убеден во тоа дека ти не си добар за неговата ќерка. На крајот на краиштата, направи да дознае дека сеуште се гледате, за да стане малку свесен дека се сакате. Нека не дозволува девојка ти уште да и наредуваат од дома. Жално е, а и смешно, полнолетна е веќе. Незнам дали се свесни дека може секаква работа да направи и дека нема да одговара пред нив за тоа што го направила. Нека не им попушта, ако го направи еднаш тоа, секогаш ќе биде така. Незнам што мислат тие родители стварно... 21 век, со стројници да не ќе ја мажат ќерка им? Па јас имам направено глупости во животов и сум ги разочарувала милион пати моите ради тоа што сум бунтовна, но свесни се дека неможат да ми наредуваат, ми го знаат карактерот. Патем, и јас имам 19 години и чудно ми е како може она да дозволи да и кажат од дома со кој да биде.:jaj:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
jas sum nova na forumov i mi treba nekoj sovet
mi se dopagja strasno edno momce od mojot klas
ne znam dali sum zaljubena na postojano mislam na nego i go cekam da se vkluci online. najtazno e sto vekje godina dena si pisuvame na chat na sekakvi teme a vo "realnosta“ nikoj nisto ne prezima izgleda i dvajcata sme tvrdoglavi:nesum: kazete mi sto da pravam odnapred blagodaram i kisses
Следниот пат ко ќе ти пише на чат ти викни го да излезете, баталете ги компјутерите затоа шо ќе почнете да се лапате и драпате со нив.Излезете надвор, напрајте муабет у реалниот свет, пошо овој виртуелниов ви е*а мамата, комплетно ве асоцијализираше.Позз и кис4е
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Aloo, Darkey, toa funkcionise u Skopje, ne u selo Podaresh ili vo Vinica ili vo delcevo (iako se gradojte i selata fini i lugjeto super), ama seust eima nekoj ropsko-turski mentalitet.
rekov, da ne ja imenuvam forumdzikata, se zaelese ne moze da se ebe deka drugarka i koja se opnala, sea ne moze da najde maz, u prodavnica da vleze itn.

Backwater country jebiga.

Следниот пат ко ќе ти пише на чат ти викни го да излезете, баталете ги компјутерите затоа шо ќе почнете да се лапате и драпате со нив.Излезете надвор, напрајте муабет у реалниот свет, пошо овој виртуелниов ви е*а мамата, комплетно ве асоцијализираше.Позз и кис4е
Hehehe i ja istoto im go rekov. Posuptilno malku (da ne me baniraat za "navreduvanja", "losi zborovi", vulgarnosti")!
 
Член од
23 март 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
moram da priznaam deka ste vo pravo. Izgleda mojot najgolem problem e odlucnosta kako i koga da mu pristapam. No sepak treba vekje ednas da go napravam toa za da znam na sto sum. ne mozam vekje vo ovaa situacija
a i vo klasot pocnaa da komentiraat za nas i go zadevaat no toj ne zboruva nisto i ne znam kako da go sfatam toa
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
moram da priznaam deka ste vo pravo. Izgleda mojot najgolem problem e odlucnosta kako i koga da mu pristapam. No sepak treba vekje ednas da go napravam toa za da znam na sto sum. ne mozam vekje vo ovaa situacija
a i vo klasot pocnaa da komentiraat za nas i go zadevaat no toj ne zboruva nisto i ne znam kako da go sfatam toa
Јас го сфатив од два поста што ги напиша. Типот нема излезено од дома.
Релација дома-до училиште-дома-на мсн/фејсбук.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
blagodarm mnogu za sovetoto mozebi i kje te poslusam
rabotata e sto ne sum imala momce do sega ne zatoa sto ne sum mozela da si fatam tuku od pricina sto ne sakam da bidam so bilo koj, tuku so nekoj koj navistina kje mi znaci
sepak mi e strav da ne me odbie a ako se sluci kako kje go poglednam vo oci potoa :toe:
За да имаш момче и да видиш некој дали ти одговара треба да излезеш надвор, да напраиш муабет со некого, а не да дремеш пред компјутер.
Нема да дојде крај на светот ако некој те одбие, освен ако планираш животот да го поминеш до 2012 год. пред компјутер и да чатуваш со разно-разни фраери кои уствари у реалниот свет пола и поише од нив се п**ки.
 
Член од
23 март 2010
Мислења
24
Поени од реакции
1
molcenjeto e zlato veli starata mudrost,klasot neka si zboruva,ti probaj si ja srekata mudro i diskretno pa kazi so i kako ispadna, so sreka i odberi mudar pristap, namesto poznato napadno klise posle koe ke se kaes sto voopsto si prasala!
 
Член од
21 март 2010
Мислења
14
Поени од реакции
0
Fala decki za dosta dobrite soveti... Po glupa rabota nemam videno do sega. Majka i i Tatko i stojat na stavot deka mora da se razdelime:/ Zosto poradi faktot sto imalo nekoj vo mojata familija sto go biel los glas pa sega celo semejstvo se takvi bla bla... Jas i taa ke prodolzime tajno pa sto bide neka bide togas ke pojdam kaj tatko mu i ke si se izjasnam jas ubavo,sramota ziva vo 21 vek da imas stereotipi za nesto aj da bevme od razlicna nacionalnost mozev da razberam ama ova na nisto ne lici:uvo: Fala sepak ako bide nesto ke pisam ovde golema blagodarnost do site sto kazavte svoeto:helou:
 
Член од
23 март 2010
Мислења
24
Поени од реакции
1
Broken sekoja planina so svojata tezina, dobro razmisli so i kako pravis i do koga ke begas, sooci se so problemot ednas zasekogas :toe:
 
Член од
21 март 2010
Мислења
14
Поени од реакции
0
Broken sekoja planina so svojata tezina, dobro razmisli so i kako pravis i do koga ke begas, sooci se so problemot ednas zasekogas :toe:
Ne begam cekam samo da se smiri malce situacijata. Kad tak ke doznae ne deka nema mozebi togas ke svati deka ne igrame pisovi. Pa posle ke deluvame taka se dogovorivme so devojceto.
 
Член од
23 март 2010
Мислења
24
Поени од реакции
1
starite rekle 2 glavi se poumni od edna,taka neka bide kako sto ste resile, so sreka togas i da ne izraduvas so dobri vesti :salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom