Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Поклонот можеш да го прифатиш, онака другарски ама ако сака таа нешто повеќе (а ти не сакаш) нормално оти ќе и го кажеш на почетокот ако осеќаш оти другарка ти се повеќе и повеќе сака да се зближи со тебе. Така да уште на почетокот не и давај повод за да биде нешто меѓу вас.
 

ForMyLove

Don
Член од
7 октомври 2008
Мислења
54
Поени од реакции
1
Па нормално нема да имаш деца или фамилија .. најважно е да ја опнеш
Другар не е се до ОПНУВАЊЕТО, грашка ме разбра! Не сакам да се муам со неа, едноставно САМО ДРУГАРИ. А инаку и школска ми е па...мислам дека најдобро ќе да е така да останеме.
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Другар не е се до ОПНУВАЊЕТО, грашка ме разбра! Не сакам да се муам со неа, едноставно САМО ДРУГАРИ. А инаку и школска ми е па...мислам дека најдобро ќе да е така да останеме.
Епа тоаш не знам шо е дилемава...кажи и го ова и ќе си го решиш проблемов.Се надевам дек не е толку загреана за тебе па да се разочарат пошо ти глеам не покажвиш никакви знаци на чоек, си се запнал, учела со тебе...мислам дек то немат врска ама ај.

Едит: Иначе нишо, мило ми е шо сум помогнала,за то е темава...сеа видов репутацијата, ама да те обавестам уште немојш да даваш репутација (т.е. даената не се бројт) пошо требит прво ти да имаш не знам колку поени за да мојш да даваш...
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ!!!

- Не знаев како да му помогнам па му викам да праша на форумов! Ја цитирам неговата порака!

Пред неколку часа ми стигна порака од моја сокласничка Пораката гласеше : Што правиш? Ќе може ли за Св.Валентин да ти купам нешто, затоа што нема на кој да купам:toe:
Цело време јас размислувам како да постапам, не сакам кој знае колку да се зближувам со неа затоа што ми е сокласничка и сакам да останам само добар другар. Ве молам за некоја препорака или за некој совет. ИТНО МИ Е :nesum:...

Во врска со болдираното-највероватно е само изговор за да стигнит до тебе, моја претпоставка барем.
Да немала на кој да купи, сигурно НЕ случајно би се сетила на тебе. Вероватно и` се свиѓаш. Прво ти процени, по нејзиниот однос нашколо(и надвор од школо ако се дружите) кон тебе.

И ко шо глеам, сакаш да го зачуваш другарството, без разлика на то шо ти се свиѓат.
Хмм...дозволи нека ти купит поклон, ако ја одбијаш мојш појќе да го расипиш другарството меѓу вас двајца:wink:никому нишо ако ти купит поклон, или пак кажи си и` дека најубо е и без поклони, ваљда ќе те сфатит.
 

ForMyLove

Don
Член од
7 октомври 2008
Мислења
54
Поени од реакции
1
Стварно фала на сите што се обидовте да ми помогнете!- Па дојдов до заклучок, декка ако сака некое ВНИМАНИЕ да ми покаже не мора да е со поклон, можам да ја поканам на кафенце, или на прошетка и слично... ФАЛА НА СИТЕЕ:smir::wink:
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
Имам, ... хмз.. прашање пред-љубовно..

Значи,
Кога се обидуваш некоја што ти се свиѓа да ја фатиш, шемиш, шо било..
Дали атмосферата/разговорот/насмевката треба да ја тераш на пријателски, или на љубовен.. хмз.. начин.

Разликуваме пријателска и љубовна/флертна насмевка, така?

10x
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Имам, ... хмз.. прашање пред-љубовно..

Значи,
Кога се обидуваш некоја што ти се свиѓа да ја фатиш, шемиш, шо било..
Дали атмосферата/разговорот/насмевката треба да ја тераш на пријателски, или на љубовен.. хмз.. начин.

Разликуваме пријателска и љубовна/флертна насмевка, така?

10x
Сам си постави одговор на прашањето :) . Ако сакаш пријателство , пријателска насмевка , ако сакаш љубов -љубовна :). Освен ако типката не е срамежлива , тогаш со пријателска во секој случај бидејќи инаку ќе има непријатни моменти (од нејзина страна:))
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
Знам, али мн. нападно да не е така :(
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Moze li nekoj da mi pomogne so predlog za nekoe ubavo romanticno mesto,no sepak poseriozno za utresniot den? Bi sakala da go pominam vo edna mirna opustena atmosfera, a da ne bide toa doma!
 

MARTIN BT16

волк
Член од
31 август 2008
Мислења
61
Поени од реакции
4
кога тогаш мора да и се пуштиш на саканата дали ти била пријателка или не предходно така да во љубовта нема нападно не нападно(со исклучоци):salut:

Moze li nekoj da mi pomogne so predlog za nekoe ubavo romanticno mesto,no sepak poseriozno za utresniot den? Bi sakala da go pominam vo edna mirna opustena atmosfera, a da ne bide toa doma!
А иванче во друштво ќе бидиш со дечкото или?
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Da da normalno!!!
Ova veke ni e tret Valentine zaedno iako ne preferiram neso kojznae sto nego onaka samo sakam da go odbelezam na nekoj nacin, a da ne bide kako prethodnite! Pa mi tekna ovaa ideja zatoa pobarav pomos od vas
 

MARTIN BT16

волк
Член од
31 август 2008
Мислења
61
Поени од реакции
4
па би предложил некој си ресторан така нешо тивка музика црвено вино свеќи
а можи и домашен амбиент ама пак појќе одговара првото
барем јас така мислам
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
Moze li nekoj da mi pomogne so predlog za nekoe ubavo romanticno mesto,no sepak poseriozno za utresniot den? Bi sakala da go pominam vo edna mirna opustena atmosfera, a da ne bide toa doma!
јас ти предлагам една романтична прошетка некаде на природа, покрај кеј можда...
ако тоа не бива, тогаш кај некого дома на романтик вечера
 

Kajgana Shop

На врв Bottom