Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Го измени прашањето кое гласеше: " Kako да заведам жена која е во брак, и има дете?"

Однеси ја во Завод за вработување и заведи ја како невработена.
За тебе Цезар искрено незнам не сум бил во таква ситуација ... а ти Lyon искрено ако знаеш да му дадеш совет тогаш дади му а мислам ова што му го пиша не е на место и не е нешто од корист .. (без лутење) :)
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
За тебе Цезар искрено незнам не сум бил во таква ситуација ... а ти Lyon искрено ако знаеш да му дадеш совет тогаш дади му а мислам ова што му го пиша не е на место и не е нешто од корист .. (без лутење) :)
Koлку години имаш? (без лутење) :)
Типот бара совет да заведе жена која е во брак и има дете, дали тоа е во ред според тебе?
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
оф: ^ Типот си трола, а вие ќе се испотепате!
он: Ребел, прво размисли зошто сте се разделиле првиот пат. Дали мислиш дека тој проблем веќе го нема, или ако го има спремен си да преминеш преку тоа, а и девојка ти исто така. И размисли дали навистина сакаш да бидеш со неа, или едноставно ти треба некој во животот.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Koлку години имаш? (без лутење) :)
Типот бара совет да заведе жена која е во брак и има дете, дали тоа е во ред според тебе?
Не е муабетото дали е во ред или не е .
Ако не си атеист тогаш треба да немаш секс до брак .
Многу работи не се фер во животот .
Ако тој сака да ја заведе нека ја заведува ,но доколку таа е верна ке му мавне корпа и никому ништо .
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Не е муабетото дали е во ред или не е .
Ако не си атеист тогаш треба да немаш секс до брак .
Многу работи не се фер во животот .
Ако тој сака да ја заведе нека ја заведува ,но доколку таа е верна ке му мавне корпа и никому ништо .
Точно, ако сака нека ја заведе, никој не му брани, он побара совет како да ја заведе, јас му дадов совет како да ја заведе.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Koлку години имаш? (без лутење) :)
Типот бара совет да заведе жена која е во брак и има дете, дали тоа е во ред според тебе?
Ако те интересира нешто за мене постои приватна порака ... А иначе дали е добро или лошо тој сам најдобро си знае наше е да дадеме совет ако имаме а ако не да сме живи и здрави :)
--- надополнето: 10 јануари 2012 во 04:50 ---
оф: ^ Типот си трола, а вие ќе се испотепате!
он: Ребел, прво размисли зошто сте се разделиле првиот пат. Дали мислиш дека тој проблем веќе го нема, или ако го има спремен си да преминеш преку тоа, а и девојка ти исто така. И размисли дали навистина сакаш да бидеш со неа, или едноставно ти треба некој во животот.
Па ќе видам што ќе каже времето ... А тоа е прво и основно ако можеме да преминеме преку тоа тој муабет ќе треба да остане некаде во минатото , а ако почне да се повторува муабетот значи подобро е крај да има ... Па не одрекувам дека е подобро да се има некој крај себе него прво треба да се види каков е .. на пример девојкава ако не променила ништо за овие 5 месеци јас лично ќе ставам крај на се па без разлика колку и да сакам да е крај мене
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Ако те интересира нешто за мене постои приватна порака ... А иначе дали е добро или лошо тој сам најдобро си знае наше е да дадеме совет ако имаме а ако не да сме живи и здрави :)
--- надополнето: 10 јануари 2012 во 04:50 ---

Па ќе видам што ќе каже времето ... А тоа е прво и основно ако можеме да преминеме преку тоа тој муабет ќе треба да остане некаде во минатото , а ако почне да се повторува муабетот значи подобро е крај да има ... Па не одрекувам дека е подобро да се има некој крај себе него прво треба да се види каков е .. на пример девојкава ако не променила ништо за овие 5 месеци јас лично ќе ставам крај на се па без разлика колку и да сакам да е крај мене
Јас сметам дека мојот совет е добар, затоа му го дадов, а тој самиот ќе процени дали е добар или лош совет, бидејќи сам најдобро си знае :)
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Јас сметам дека мојот совет е добар, затоа му го дадов, а тој самиот ќе процени дали е добар или лош совет, бидејќи сам најдобро си знае :)
Епа кај мажена жена ризикот е голем за се :D али ако тој смета дека тоа го прави среќен ништо не е погрешно ;)))))
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.368
Поени од реакции
4.897
Бо еј не ми се верва дека пишам тука. :tapp:
Ме покани на кафе, а во контакт сме многу малце, лично се имаме видено само еднаш..
I mean I know where is she aiming, but damn dude I feel confused..
 
Член од
30 октомври 2011
Мислења
3
Поени од реакции
1
Најголемиот проблем сваќање на женскиве.
После два месеци у врска и секој ден гледање ми вика "еј научи татко ми " и после се пак она ми пишува :facepalm:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Бо еј не ми се верва дека пишам тука. :tapp:
Ме покани на кафе, а во контакт сме многу малце, лично се имаме видено само еднаш..
I mean I know where is she aiming, but damn dude I feel confused..
Епа глеај не отиди :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
Бо еј не ми се верва дека пишам тука. :tapp:
Ме покани на кафе, а во контакт сме многу малце, лично се имаме видено само еднаш..
I mean I know where is she aiming, but damn dude I feel confused..
Is she sexy?

Anyways, you go bro`.
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Бо еј не ми се верва дека пишам тука. :tapp:
Ме покани на кафе, а во контакт сме многу малце, лично се имаме видено само еднаш..
I mean I know where is she aiming, but damn dude I feel confused..
:pos:Хахахаха пази да не ти стави отров во кафето, можда сака да те отруе.

Се зезам, супер штом те поканила (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom