Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
30 октомври 2011
Мислења
26
Поени од реакции
19
и ја не сум кејтоновиот син...
он топик, кој е проблемот? си пробал ли да фатиш женска уопште?
да сум пробал да фатам , сум имал женска...
но сега периодов ми треба некоја која сакам да биде покрај мене ми треба љубов, осамен сум , ама како за беља не можам цура да фатам ...не знам што ми бидна ама како да се плашам да им пријдам , страв ми е да не заебам работа, да не испаднам глупак, сељак..., а по природа не сум ни срамежлив , знам муабет да правам, и се ама ете кога е во прашање љубовта е тогаш трт :Р , порано не бев таков , што ми бидна поима немам....
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
да сум пробал да фатам , сум имал женска...
но сега периодов ми треба некоја која сакам да биде покрај мене ми треба љубов, осамен сум , ама како за беља не можам цура да фатам ...не знам што ми бидна ама како да се плашам да им пријдам , страв ми е да не заебам работа, да не испаднам глупак, сељак..., а по природа не сум ни срамежлив , знам муабет да правам, и се ама ете кога е во прашање љубовта е тогаш трт :Р , порано не бев таков , што ми бидна поима немам....
So take the path of enlightenment and find out.
Чим знаеш каков си бил и знаеш каков си сега - останува на тебе да си ја вратиш самодовербата.
Немаш проблем кој може да се реши на форум - сам треба да си го решиш тоа.
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
да сум пробал да фатам , сум имал женска...
но сега периодов ми треба некоја која сакам да биде покрај мене ми треба љубов, осамен сум , ама како за беља не можам цура да фатам ...не знам што ми бидна ама како да се плашам да им пријдам , страв ми е да не заебам работа, да не испаднам глупак, сељак..., а по природа не сум ни срамежлив , знам муабет да правам, и се ама ете кога е во прашање љубовта е тогаш трт :Р , порано не бев таков , што ми бидна поима немам....
Премногу психички се оптоваруваш ваљда со сето тоа.. па не согледуваш некои работи околу тебе. Можеби и постои особа на која и значиш и која тебе ти значи само не си свесен затоа што те окупираат такви мисли како што наведе погоре. Можеби е стравот од тоа да не се разочараш ти самиот од изборот што ќе го направиш...
пробај да оставиш работите да идат спонтано.. не мисли предвреме се... не размислувај многу за некои работи и биди си свој .. тоа ти е од мене вака..
може грешам.. не знам.. само совет е.. твое е што ќе правиш
 
Член од
30 октомври 2011
Мислења
26
Поени од реакции
19
Премногу психички се оптоваруваш ваљда со сето тоа.. па не согледуваш некои работи околу тебе. Можеби и постои особа на која и значиш и која тебе ти значи само не си свесен затоа што те окупираат такви мисли како што наведе погоре. Можеби е стравот од тоа да не се разочараш ти самиот од изборот што ќе го направиш...
пробај да оставиш работите да идат спонтано.. не мисли предвреме се... не размислувај многу за некои работи и биди си свој .. тоа ти е од мене вака..
може грешам.. не знам.. само совет е.. твое е што ќе правиш
потполно се согласувам со тебе ... проблемот е до мене , јас сум тој кој треба да си расчистам и да почнам, ама ете нешто не ми дава од внатре...ама се надевам ќе биде се како што треба и тоа што поскоро
 
P

PewDiePie

Гостин
ве молам кажетеми што да правам? ... дечкоми е понизок а јас повиисока ... ??
--- надополнето: Oct 29, 2011 9:50 PM ---
ве молам кажетеми што да правам? ... дечкоми е понизок а јас повиисока ... ??
Крати се тоа од колена до долу,универзумот ќе те казни ако види дека во една двојка дечкото е понизок од девојката.
 
K

Khabs Staadnau

Гостин
zdravo na site tuka....:ve zamoluvam da mi dadete eden sovet...Ja so devojka mi sme zaedno 3 godini, vo tekot na vrskata se slucuvaat nekoi nedorazbiranja od koi smetavme deka se sitnici ,vo sekoja vrska se slucuva po nekoja taka receno raspravija ali nisto...No za ova sega sto ke vi go pisam navistina potreben mi e vas sovet ,se sluci vo edna kafeterija sednavme so devojkata i od eden moment taa ze zagleda nekade i pocna da se smeska i da podglednuva povtorno po malku,koga se zavrtiv vidov deka e nekoj tamu sto sedi dali e toa neverstvo??????? ve molam za sovet bideki vo momentot neznam dali znae nekoj kako se cuvstvuvav kako Go... a ne kako covek ,kako nevredna osoba a naprotiv nesum takov.. pozz
Сте чуле дека им било речено на старите: ‘Не прави прељуба!
А Јас ви велам дека секој, кој гледа на жена со желба, веќе извршил прељуба со неа во своето срце.

Прељуба е, тежок престап против светоста од Бога дадена.
Би те советувал заедно да постите една недела, за побрзо да се измие злосторот а потоа да појдете в црква и заедно причестете се и исповедајте се пред Христоса.
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
ве молам кажетеми што да правам? ... дечкоми е понизок а јас повиисока ... ??
--- надополнето: Oct 29, 2011 9:50 PM ---
ве молам кажетеми што да правам? ... дечкоми е понизок а јас повиисока ... ??
Јади му бурек на глава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom