Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
28 октомври 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
Разговарај со неа отворено. Не сте кратко време во врска и на секој нормален би му засметало зјапање во друг/а и праење мисир од тој/таа шо е со тебе.Прашај ја како би и било доколку ти не ја регистрираш неа, туку таа позади неа. И внеси нешо ново у врската, изненади ја со некој гест, да не ти ојде за друг ;)
Ако после разговорот се повтори случката, најдобро е во истиот момент кога ќе приметиш дека шара со поглед и се смешка, да си заминеш. Па нека се осеќа као мивка
BLAGODARAM ...A STO VELIS ZA TOA STO POBARAV ODGOVOR PODOLE
--- надополнето: Oct 28, 2011 2:56 PM ---
Разговарај со неа и кажи и дека ти сметало нејзиното однесување и побарај образложение од неа зошто се смешкала.
BLAGODARAM....VIDI GO I DRUGOTO NAPISANO OD MENE I CEKAM ODGOVOR MISLENJE OD TEBE
--- надополнето: Oct 28, 2011 3:00 PM ---
Чеј, кај шо скриено признала а свесно негира, па и од инает праи?
Не знам зашо се умараш уште со неа. Такви филмови пер чим сеа ти праи - ќе глеаш уше многу така да земи си пуканки ако планираш да ја чуваш.
TESKO DEKA KE JA CUVAM I AKO SEA SE KAE
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
TESKO DEKA KE JA CUVAM I AKO SEA SE KAE
Ако планираш да ја одкачиш, немој дрско ама немој ни ко да бараш дозвола да ја одкачиш.
Ако успее да си ја проголта гордоста и да те побара назад - размисли.
Ако не, немој да си ја тупиш главата од после и да се каеш.
А ако мислиш дека нема да моеш да не се каеш - ондак си или очаен или папучар.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Fala na sovetite no saranjeto koga ispadna vo prvo vreme predhodno mislev deka i e nekoja navika pa so tekot na vremeto koga ke i kazam deka toa ne e vo red ke se odvikne , a i sme se raspravavme se do toj moment koga veke sakase da me napravi na oci budla kako sto vi pisav predhodno,no naprotiv navikata e navika pogotovo ako e losa navika ,jas toa go osudiv neverstvo saranje smeskanje,,a uste koga pobarav obrazlozenie demek od inaet bilo se toa taka da bidam povreden poradi nekoj zbor od mene kazan :) PLEASE DALI E OVA ZA OPROSTUVANJE?????
Седни и тазговарај од неа, не барај од нас дозвола за она шо оддамна си го увртел у глава - да ставиш крај. Очигледно е дека девојката не те интересира веќе, па бараш некој да ти каже : Брат откачи ја кучката, ќе најдеш боља :tapp:
Или биди одлучен во СОПСТВЕНИТЕ ЗАМИСЛИ или разговарај со неа. Трето нема дечко. Очигледно типката на тебе ти е нужно зло. Ниту ја јадеш коската ниту ја даваш друг да ја јаде.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
zdravo na site tuka....:ve zamoluvam da mi dadete eden sovet...Ja so devojka mi sme zaedno 3 godini, vo tekot na vrskata se slucuvaat nekoi nedorazbiranja od koi smetavme deka se sitnici ,vo sekoja vrska se slucuva po nekoja taka receno raspravija ali nisto...No za ova sega sto ke vi go pisam navistina potreben mi e vas sovet ,se sluci vo edna kafeterija sednavme so devojkata i od eden moment taa ze zagleda nekade i pocna da se smeska i da podglednuva povtorno po malku,koga se zavrtiv vidov deka e nekoj tamu sto sedi dali e toa neverstvo??????? ve molam za sovet bideki vo momentot neznam dali znae nekoj kako se cuvstvuvav kako Go... a ne kako covek ,kako nevredna osoba a naprotiv nesum takov.. pozz
Aман бре не се е е*ала со него па овоа неверство да го нарекуваш :pos: Кога ќе видеш со друг тогај.
Изгледа ти не си интересен па гледа во друг ;)
А знаеш ли зашо изнвееруваат женските? Затоа шо се чувствуваат како запоставени од партнерите и го немаат тоа што сакаат па утеха бараат во друг. Прашај ја дали ќе ти даде ако сака значи сеуште и значеш ако не таа веќе задоволство си најдела на друго место. ;)
 
Член од
8 октомври 2011
Мислења
249
Поени од реакции
65
sakam da pocnam nova vrska..... se gledam so edno slatko tipce i se e ok za sega, mi se sviga, mu se svigam, se zezame, poraki edno drugo......ama kako da znam deka sumspremna? uste pomisluvam na bisiot od vreme na vreme i si mislam so tek na vreme ke go zaboravam. prvo da go zaboravam bivsiot pa posle da pocnam nova vrska ili prvo vrska pa taka ke go zaboramav nego??????
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
sakam da pocnam nova vrska..... se gledam so edno slatko tipce i se e ok za sega, mi se sviga, mu se svigam, se zezame, poraki edno drugo......ama kako da znam deka sumspremna? uste pomisluvam na bisiot od vreme na vreme i si mislam so tek na vreme ke go zaboravam. prvo da go zaboravam bivsiot pa posle da pocnam nova vrska ili prvo vrska pa taka ke go zaboramav nego??????
Ако ти се свиѓа зашо да не започнеш? Тогаш нема да мислеш на бившиот ќе имаш др покрај тебе. Не чекај можеби никогаш нема да го заборавиш. ;)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
sakam da pocnam nova vrska..... se gledam so edno slatko tipce i se e ok za sega, mi se sviga, mu se svigam, se zezame, poraki edno drugo......ama kako da znam deka sumspremna? uste pomisluvam na bisiot od vreme na vreme i si mislam so tek na vreme ke go zaboravam. prvo da go zaboravam bivsiot pa posle da pocnam nova vrska ili prvo vrska pa taka ke go zaboramav nego??????
Ај вака да ја изведеме равенката....
Ти си имала некој порано кому си му се предала целосно и нешто се десило и сте раскинале. Е сеа прашањето се поставува “What to do to get over him“. Одговорот е не можеш ама апсолутно ништо. Не сме комјутери ние и оп вадиш еден усб стик си играш со него и после некој друг да убациш а првиов да му направиш тотален формат.
Тој ќе те прогонува во спомените. Клку и да негираш, пак ќе се врти тоа колку убаво некад си поминувала со бившиот. Едноставно, така е. Е сеа што може да направиш. Ако неодамна сте ја прекинале врската, не ти препорачувам веднаш да влегуваш во нова од проста причина што откако таа ќе заврши тек тогаш ќе се обвинуваш за глупостите што ги имаш направено. Остај малку на флерт, истражувај тоа што го немаше додека беше во претходната врска, зезај се. Па после самата ќе осетиш дека ќе има моменти кога ќе му кажеш збогум на минатото и здраво на новото. Се` зависи од тебе, но веднаш влагање во врска (значи во врска си повеќе лимитирана) резултира као искупување од нешто лошо или избегнување на стариот проблем.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
sakam da pocnam nova vrska..... se gledam so edno slatko tipce i se e ok za sega, mi se sviga, mu se svigam, se zezame, poraki edno drugo......ama kako da znam deka sumspremna? uste pomisluvam na bisiot od vreme na vreme i si mislam so tek na vreme ke go zaboravam. prvo da go zaboravam bivsiot pa posle da pocnam nova vrska ili prvo vrska pa taka ke go zaboramav nego??????
Додека не бидеш сосема на чисто со чувства, не почнувај ништо ново. Ако случајно и те праша типот, објасни му дека ти треба време за да расчистиш мисли и дека не сакаш да го зезнеш, а најмалку да му даваш лажна надеж. Дружи се со типчето, излегувај ама кога комплетно ќе расчистиш со бившиот тогаш почни врска. Ако е вистинскиот ќе чека ;)
 
Член од
28 октомври 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
Седни и тазговарај од неа, не барај од нас дозвола за она шо оддамна си го увртел у глава - да ставиш крај. Очигледно е дека девојката не те интересира веќе, па бараш некој да ти каже : Брат откачи ја кучката, ќе најдеш боља :tapp:
Или биди одлучен во СОПСТВЕНИТЕ ЗАМИСЛИ или разговарај со неа. Трето нема дечко. Очигледно типката на тебе ти е нужно зло. Ниту ја јадеш коската ниту ја даваш друг да ја јаде.
Blagodaram za dadeniot sovet mi se dopaga kako razmisluvas sepak jas najdobro znam sto treba da napravam no sepak me interesirase na seto ova kako reagiraat poveke osobi a i poveke me interesirase dali ustvari toa e nekoj zacetok na neverstvo ili postapka za partnerot da bide povreden a ustvari pose se taa se kae place i me gnjavi po telefon
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
ве молам кажетеми што да правам? ... дечкоми е понизок а јас повиисока ... ??
--- надополнето: Oct 29, 2011 9:50 PM ---
ве молам кажетеми што да правам? ... дечкоми е понизок а јас повиисока ... ??
 
S

Stef Bachatero

Гостин
ве молам кажетеми што да правам? ... дечкоми е понизок а јас повиисока ... ??
--- надополнето: Oct 29, 2011 9:50 PM ---
ве молам кажетеми што да правам? ... дечкоми е понизок а јас повиисока ... ??
Купи си скала од битпазар многу се ефтини и подари му ја за роденден :)
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
ве молам кажетеми што да правам? ... дечкоми е понизок а јас повиисока ... ??
--- надополнето: Oct 29, 2011 9:50 PM ---
ве молам кажетеми што да правам? ... дечкоми е понизок а јас повиисока ... ??
Купи му штикли (y)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
ве молам кажетеми што да правам? ... дечкоми е понизок а јас повиисока ... ??
--- надополнето: Oct 29, 2011 9:50 PM ---
ве молам кажетеми што да правам? ... дечкоми е понизок а јас повиисока ... ??
Уживај ;)
Девојка ми е 45кг јас 90кг што да правам ај кажите ми? :pos: :D
Ако го сакаш ќе го прифатиш со сите маани и недостаоци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom