Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Колку повеќе ги игнорираш и ги третираш како говно толку повеќе трчаат по тебе,за жал...:tapp:
Многу добар совет... и шо ќе постигнеш ?!
мислиш дека тоа е решението ?! тогаш никогаш нема да имаш сериозна врска...
ти не го гледаш проблемот во тебе.. туку другиот ти е крив за се, па ајде сеа секоја следна ќе ја малтретираме ќе си лечиме комлекси... многу зрело.. многу...
додека не престанете со ваквиот став нема да научите да сакате.. ниту да бидете сакани и ценети...
за љубов се потребни двајца.... исто така и за кавга..
--- надополнето: Oct 3, 2011 6:46 PM ---
Имам 3 месечна врска...Дечкото ми е мн љубоморен,брзо се нервираа ,сака се по негово да биде и секогаш за некоја глупава работа за ситници се караме..Но јас не сум таква и секогаш му се обраќам на мирен начин ... Незнам што да правам сите мои другарки пријатели роднини ми велат дека не е за мене ... дека го немаме истиот карактер...Ми има кажано дека ме изневерилл и му простив....но меѓутоаа другаркитее ми велат дека тој повеќе патии ме изневерувал...но му го немам кажано тоа....а и си пишува со бившата....значи тој може тоа да го прави со бившите а мене ми е забранетоо ....Иакоо по сите караници ми е суперр со него...нез :)
ако ти е супер со него тогаш зошто се жалиш???
или ти одговара да те малтретира и да нема ни тронка почит према тебе...
ако се цениш себеси ќе си ставела крај одамна... не е кај него проблемот.. ти си таа што уште во почеток не се ценела доволно и му дозволила да го прави тоа што го прави сега... несвесно
а он ќе си остане таков каков што е .. дебил... не е ни прв ни последен.. не треба да си трошиш време на такви особи
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
312
Поени од реакции
153
Имам 3 месечна врска...Дечкото ми е мн љубоморен,брзо се нервираа ,сака се по негово да биде и секогаш за некоја глупава работа за ситници се караме..Но јас не сум таква и секогаш му се обраќам на мирен начин ... Незнам што да правам сите мои другарки пријатели роднини ми велат дека не е за мене ... дека го немаме истиот карактер...Ми има кажано дека ме изневерилл и му простив....но меѓутоаа другаркитее ми велат дека тој повеќе патии ме изневерувал...но му го немам кажано тоа....а и си пишува со бившата....значи тој може тоа да го прави со бившите а мене ми е забранетоо ....Иакоо по сите караници ми е суперр со него...нез :)
Очигледно премногу го сакаш па затоа му простуваш такви работи... али ко што тргнало кога и да е тиквата ќе пукне, бидејќи со игрнорирање на тие негативни негови карактеристики ти му даваш потик дека може да си прави што сака и дека секад ќе му простуваш..... покажи малку свој став (y) сепак ти си знаеш :)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
2.255
Поени од реакции
116
Имам 3 месечна врска...Дечкото ми е мн љубоморен,брзо се нервираа ,сака се по негово да биде и секогаш за некоја глупава работа за ситници се караме..Но јас не сум таква и секогаш му се обраќам на мирен начин ... Незнам што да правам сите мои другарки пријатели роднини ми велат дека не е за мене ... дека го немаме истиот карактер...Ми има кажано дека ме изневерилл и му простив....но меѓутоаа другаркитее ми велат дека тој повеќе патии ме изневерувал...но му го немам кажано тоа....а и си пишува со бившата....значи тој може тоа да го прави со бившите а мене ми е забранетоо ....Иакоо по сите караници ми е суперр со него...нез :)
Очигледно не го сакаш.

А да си продолжите со отворена врска наместо да бидете официјално заедн?. Така, не ќе мора да те изневерува, а и ти ќе си шарнуваш на други страни, којзнае, можеби баш таму ќе го најдеш момчето што навистина го заслужува твоето срце и твојата љубов.;)
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Многу добар совет... и шо ќе постигнеш ?!
мислиш дека тоа е решението ?! тогаш никогаш нема да имаш сериозна врска...
ти не го гледаш проблемот во тебе.. туку другиот ти е крив за се, па ајде сеа секоја следна ќе ја малтретираме ќе си лечиме комлекси... многу зрело.. многу...
додека не престанете со ваквиот став нема да научите да сакате.. ниту да бидете сакани и ценети...
за љубов се потребни двајца.... исто така и за кавга..
Еднаш дозволив да се заљубам и гадно се заебав.Не мислам да се повтори,боље нив да ги боли него мене;)
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Еднаш дозволив да се заљубам и гадно се заебав.Не мислам да се повтори,боље нив да ги боли него мене;)
Еј дај немој со вакви фрази.. ќе помислам дека си и ти ко оние заболенине со шпански серии ..
мислам види ја малце реалноста и гледај од двете страни на секоја ситуација. Можеби таа особа ти направила лошо.. ама ти си дозволил да ти го направи тоа.. со тоа што можеби си и дал се и не си се ценел доволно.... кога зборувам за самопочит не мислам со тоа да го понижуваш другиот.. да не ме сфатиш погрешно..
работава е .. земав да возам мотор.. паднав од него и веќе не се качувам ..
така нема да научиш ништо во животот... животот е падни стани... постојана борба за опстанок.. :) а за да успееш.. мораш да бидеш упорен и да се трудиш да го извадиш најдоброто од себе... а не најлошото :)
чисто пријателски совет.. се надевам ќе ме сфатиш еден ден
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Де како сега те откачила една и нема други девојки во градот,кој ќе те сакаат како што си ти.Идиотите имаат многу девојки и баш им е гајле,за сите освен за нив.Тоа функцинира да кај девојки што се несигурни во себе и немаат мозок во тоа главата.Тие толку се досадни неможат ни муабет да направат,се мама и тато им дале па сакаат предизвик и идиотот им е нивен ролеркостер за чувства.Ако гледаш дека кремовите и идиотите ти ги земаат женските почни да размислуваш малку поинаку,земи прашај ги нив што е тоа што ги прават да трчаат од километар,ако сакаш неквалитетна девојка.Квалитетна девојка за мене е да знае што сака,да сум и привлечен,да знае муабет да направи,да не се срами од тоа што е и да има пријатели што можеш муабет да направиш со нив,не некој што мислат дека се врв на светот а ништо не постигнале.Треба да знаеш дека девојките се различни и со различни размислувања,а не некој глупи кучки кој само паѓаат на идиоти и се ебат како фоки со било кој.Никогаш нема да навредам ниедна девојка колку и да ме боли,дека таа не е моја ќе и речам,мило ми е што правевме муабет чао.Друго треба да знаеш дека се што сакаат од тебе е да се грижиш за нив како за себе,дека приметуваат најмали детали,облека,како се движиш и од тоа перцепираат кој им е потенцијален партнер а кој им е резерва како другар.Една ако ја обвинуваш дека ти е крива во животот и тоа го верглаш никогаш нема да продолжиш,а камоли да фатиш некоја.Земи почни да вежбаш на карактер,самодоверба стекни,гледај ги другите што прават како им успева,облакај се како нив но малку подобро и софистицирано и ќе забележиш дека веднаш очите накај тебе ќе гледаат.И никогаш не се срами да почнеш муабет било каков со било која,затоа што она зашто е во дискотека,за да добие внимание и за да каже на другарките колку привлекува машки.Ако не бива со една не значи дека треба да се откажуваш,баш спротивно има милион девојки 0.1 процент да те свиѓаат тоа се 10 000 девојки потенцијални партнерки,а верувај има и интелегетни и убави.Да функционираше се така лесно секоја девојка ќе беше моја и на крај ќе ми станеше досадно и сите ќе станевме педери :)
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Де како сега те откачила една и нема други девојки во градот,кој ќе те сакаат како што си ти.Идиотите имаат многу девојки и баш им е гајле,за сите освен за нив.Тоа функцинира да кај девојки што се несигурни во себе и немаат мозок во тоа главата.Тие толку се досадни неможат ни муабет да направат,се мама и тато им дале па сакаат предизвик и идиотот им е нивен ролеркостер за чувства.Ако гледаш дека кремовите и идиотите ти ги земаат женските почни да размислуваш малку поинаку,земи прашај ги нив што е тоа што ги прават да трчаат од километар,ако сакаш неквалитетна девојка.Квалитетна девојка за мене е да знае што сака,да сум и привлечен,да знае муабет да направи,да не се срами од тоа што е и да има пријатели што можеш муабет да направиш со нив,не некој што мислат дека се врв на светот а ништо не постигнале.Треба да знаеш дека девојките се различни и со различни размислувања,а не некој глупи кучки кој само паѓаат на идиоти и се ебат како фоки со било кој.Никогаш нема да навредам ниедна девојка колку и да ме боли,дека таа не е моја ќе и речам,мило ми е што правевме муабет чао.Друго треба да знаеш дека се што сакаат од тебе е да се грижиш за нив како за себе,дека приметуваат најмали детали,облека,како се движиш и од тоа перцепираат кој им е потенцијален партнер а кој им е резерва како другар.Една ако ја обвинуваш дека ти е крива во животот и тоа го верглаш никогаш нема да продолжиш,а камоли да фатиш некоја.Земи почни да вежбаш на карактер,самодоверба стекни,гледај ги другите што прават како им успева,облакај се како нив но малку подобро и софистицирано и ќе забележиш дека веднаш очите накај тебе ќе гледаат.И никогаш не се срами да почнеш муабет било каков со било која,затоа што она зашто е во дискотека,за да добие внимание и за да каже на другарките колку привлекува машки.Ако не бива со една не значи дека треба да се откажуваш,баш спротивно има милион девојки 0.1 процент да те свиѓаат тоа се 10 000 девојки потенцијални партнерки,а верувај има и интелегетни и убави.Да функционираше се така лесно секоја девојка ќе беше моја и на крај ќе ми станеше досадно и сите ќе станевме педери :)
Друже јас генерално сум против врски.Ми се има десено во диско,на забава на пример да смувам некоја само ради кладба со другари,значи не сум тип со стаклени цвиќери што се тресе коа ќе прозбори со женска,напротив.Но еднаш запознав девојка во која стварно се заљубиви и сакав да бидам во врска,т.е станав све што Нимфадора наведе погоре:Можеби таа особа ти направила лошо.. ама ти си дозволил да ти го направи тоа.. со тоа што можеби си и дал се и не си се ценел доволно....
Значи коа се затрескав јас едноставно,не бев јас,и неќам пак така да се осеќам.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Де млад си се учи.Прво треба да знаеш што сакаш а не некоја,вклучувајки ме и мене ќе ми даде водичка малце и јас паѓам во некој транс.А ние машките сакаме да се фалиме пред нашите другари каков трофеј сме добиле,затоа што сме заслепени од згодни девојки.
Искрено и јас бев таков дур не разбрав дека тие девојки,констатно ги бркаат машки,кој на таков или било каков начин имаат секс со нив и за тоа само ги гледаат.Сега искрено да ти кажам,истражувам што сакам од една девојка и од една врска.Многу добро слушам што мислат женските и правам што ми се допаѓа што не.Прво нешто што ми беше во дискотека е да запознаам некоја згодна и да имам секс со неа.Но искрено,јас го гледам малку повеќе од тоа.Освен тоа што сакам да идам во дискотека и да запознавам некои,гледам да идам на други активности како танц и јога.Дур не истражам што сакам и сум сигурен дека ми е компатибилна во моите размислувања и имаме заеднички интереси не се пуштам во врска.
 
Член од
4 октомври 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
Sovet...Ludo vljubena..dolga vrska 5 godini..Dali po raskinuvanje na ta dolga vrska dobar nacin e da ostanesh prijatel so toj tip, i dali dokolku vo idnina se gledash so nego, i bide so druga devojka vo krevet kje moze da go podnesesh toa..Sovet od nekoj shto go ima doziveano.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Можеш но треба да има граница до каде смее да збори.Љубомората е нешто што највеќе ќе те повредува.Најдобро е да прекинеш контакт со него,затоа што си го гледала гол.А чим си лудо вљубена во него,нема шанси да бидеш пријател секогаш ќе те провоцира,затоа што ти ги знае слабостите.Најдобро е да прекинеш и да продолжиш да најдеш нов.
 
Член од
4 октомври 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
Tolku li e lesno da ja frlish taa devojka so koja si pominal 5 godini vo voda, i da otidesh vo krevet so druga..da pominesh povekje i koga kje svatish deka ne e toa toa da sakash da se vratish kaj starata?
--- надополнето: Oct 4, 2011 12:42 PM ---
Можеш но треба да има граница до каде смее да збори.Љубомората е нешто што највеќе ќе те повредува.Најдобро е да прекинеш контакт со него,затоа што си го гледала гол.А чим си лудо вљубена во него,нема шанси да бидеш пријател секогаш ќе те провоцира,затоа што ти ги знае слабостите.Најдобро е да прекинеш и да продолжиш да најдеш нов.
Tolku li e lesno da ja frlish taa devojka so koja si pominal 5 godini vo voda, i da otidesh vo krevet so druga..da pominesh povekje i koga kje svatish deka ne e toa toa da sakash da se vratish kaj starata?
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Гледај девојче,љубовта е супер чувство.Но не се окривувај себе за тоа што така требало да биде.Знам јас каков бев и сите тука кога личноста што си се грижел и си ја сакал,одеднашка изгубил интерес за тебе и видел добра прилика.Не знам за вас но мене светот ми се уништи,но сепак преживеав и секогаш гледам позитивно на работите.Не се замарам со глупости а камоли со една девојка.Да уште чувстувам за неа ќе биде долг период дур не ја заборавам.Но си го преорентирам времето на други работи во животот.Како да си го завршам факултетот и после да формирам бизнис.Имам свои хобија како идење на фитнес и сите ме запознаа по мојата детерминираност да бидам најдобар од таа цела група што вежбаат.Сега почнувам да идам на танц во петок и планирам да запознаам некои девојки но само како пријателки.Немам време а камоли и финансии за да инвестирам во една врска.Уште сум млад и не знам што сеуште ми се свиѓа кај девојка карактер/физичка убавина.Па кога ќе се решам тогаш може да видам дали претходните ги имале тие квалитети.
 
Член од
4 октомври 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
Гледај девојче,љубовта е супер чувство.Но не се окривувај себе за тоа што така требало да биде.Знам јас каков бев и сите тука кога личноста што си се грижел и си ја сакал,одеднашка изгубил интерес за тебе и видел добра прилика.Не знам за вас но мене светот ми се уништи,но сепак преживеав и секогаш гледам позитивно на работите.Не се замарам со глупости а камоли со една девојка.Да уште чувстувам за неа ќе биде долг период дур не ја заборавам.Но си го преорентирам времето на други работи во животот.Како да си го завршам факултетот и после да формирам бизнис.Имам свои хобија како идење на фитнес и сите ме запознаа по мојата детерминираност да бидам најдобар од таа цела група што вежбаат.Сега почнувам да идам на танц во петок и планирам да запознаам некои девојки но само како пријателки.Немам време а камоли и финансии за да инвестирам во една врска.Уште сум млад и не знам што сеуште ми се свиѓа кај девојка карактер/физичка убавина.Па кога ќе се решам тогаш може да видам дали претходните ги имале тие квалитети.
Ubavo kazano od tvoja strana..ubavo custvo e ljubovta za onoj koj znae da saka i da ceni...No problemot e vo mocite koj shto mislat deka dokolku imaat dolga vrska treba da ja zenat utre taa devojka i deka ednostavno slobodata im se skratuva ( naveduvam u smisol deka treba da se oslobodat od taa ili toj da se izduvaat i povtorno da se vratat na starata) a ne razmisluvaat deka, so samoto toa toj shto bil so druga kje predizvika eden vid na omraza od strana na bivshta dolga ljubov
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Друже јас генерално сум против врски.Ми се има десено во диско,на забава на пример да смувам некоја само ради кладба со другари,значи не сум тип со стаклени цвиќери што се тресе коа ќе прозбори со женска,напротив.Но еднаш запознав девојка во која стварно се заљубиви и сакав да бидам во врска,т.е станав све што Нимфадора наведе погоре:Можеби таа особа ти направила лошо.. ама ти си дозволил да ти го направи тоа.. со тоа што можеби си и дал се и не си се ценел доволно....
Значи коа се затрескав јас едноставно,не бев јас,и неќам пак така да се осеќам.
Умрела циганката, па сам да се пофалиш за "фраерлукот" :tapp:
А бе деца, од јадење гомна по форуми како вие никад нема да се заљубите у некоја, како по вас трчаат пи4иња, како вие само се мувате и нејќете врски, ќе го праите ова.
Ја до сеа не сум видела некој кој со сигурнст ќе каже дека нема да се заљуби, тоа се само празни муабети и курчење. Пошо љубов се случуе коа најмалку очекуваш.
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Ако не планирам да се фаќам со секоја што ќе ја смувам,тоа според тебе значи дека имам плускавци на рацете или само колку да се наеш у муабет:D?Ова е исто ко тебе да ти кажам дека ако легнеш со некој после пијана вечер у диско треба после да завршиш у врска со него.

П.С Бар според мене љубовта(занес) е стање кое може да трае неколку месеци,па и неколку години.После се е навика и меѓусебно почитување на партнерите.Неможе долго да трае првичната возбуда(состојба),човек се навикнува дека ја/го има партнер-от/ката...Исто е со све во животот,го добиваш она што го сакаш,некое време си како ОМГ,цел гориш,едвај чекаш да ја видиш,но постепено се тргна тоа слепило од очите и трезвено ја гледаш личноста во која си заљубен.Гледаш дали е таа е тоа што навистина сакаш да биде покрај тебе.Почнуваш да ги гледаш и нејзините лоши страни,пошо у првичното лудило и нејзиното зло и маани ти изгледаат како најдобрата и најслатка работа на светот.Кога ќе се отрезниш од љубовта ќе видиш дали особата која е до тебе ти одговара и го заслужува твоето внимани,грижа и почит и неминовно и таа да сака да го стори истото за тебе.Ќе помине време и ако сеуште памтиш како тешко си дошол до неа и низ кој пекол си поминал ќе ја почитуваш и нема да ја запоставуваш дури и кога ќе имате по 90 години.Освен ако не си некое разгалено бандитче кое ја фрла играчката кога ќе му здосади и си бара нова и подобра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom