Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
28 февруари 2009
Мислења
284
Поени од реакции
138
Абе немој така да збориш за себе алоо,имаме ние машките малце чудна психа,он од тоа што е незадоволен дека не си со него тоа незадоволство го истура на тебе на разни начини,не дека сака да се кара за глупости сака да се кара зошто си си отишла,си го сфаќа тоа дека си го напуштила. Имај трпение зошто типот сигурно многу те сака,а зошто ти да не му приредиш некое изнендување и да дојдеш ненајавена да го посетиш,сигурно ќе се израдува и се кладам во животот дека нема да се скарате цело време дур сте заедно. Ти викам караниците доаѓаат како резултат на незадоволство. :)
:) фала ти многу.. ми требаа овие зборови.. позз
 
S

smexy

Гостин
Абе ќе платам 500 денари, ама место некое добро ми треба, дома да ја викнам кај мене ќе биде премногу нападно да го ебам, ќе мисли ќе сакам да ја силувам ..
Абе какво дома не биди фрик :pos:
Кафе.У кафич.
Да не ти текне на автомат да застанете...
 

MunichBastards

Red Scouser
Член од
9 август 2011
Мислења
154
Поени од реакции
78
Абе какво дома не биди фрик :pos:
Кафе.У кафич.
Да не ти текне на автомат да застанете...
А според претходно напишаното, шо мислиш, добро ли е да и се отворам скроз па што биде нека биде ??
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
133
Поени од реакции
67
Јас мисам дека е подобро да бидеш искраен и отворен спрема неа и дека би успеал со искраеноста и отвореноста што ќе ја имаш кон неа! ;)
Иначе да ви се пофалам дека мојов случај станува се потежок и потежокк.... :( Кога ќе ја видам неа како нозеве да ми се отсекуваат, срцево ме стега... а неможам ни збор да изустам... Ваков стерс не сум имал никогаш порано.. Ја сакам од ден на ден се повеќе и повеќе, но срамот и тремата не ми дозволуваат тоа да го покажамм... Дајте ми некој совет ве молам како да се ослободам од овие две работи... :(:(
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Najdi si druga rabota vo zivotot osven nea.sport ili nekoe hobi..izlagaj ima milion drugi sto ke te razberat.Sega si zatreskan i mislis na nea a treba da bas ti e gajle i da se smees kako nisto da ne bilo.ne se pretvaraj vo slabak,za inat pred nea flertuvaj pred druga i oblakaj se najubavo i mirisaj ubavo da te vidi vo novo svetlo.nikogas ne se pretvaraj vo ligus i ne i kazuvaj nisto.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Najdi si druga rabota vo zivotot osven nea.sport ili nekoe hobi..izlagaj ima milion drugi sto ke te razberat.Sega si zatreskan i mislis na nea a treba da bas ti e gajle i da se smees kako nisto da ne bilo.ne se pretvaraj vo slabak,za inat pred nea flertuvaj pred druga i oblakaj se najubavo i mirisaj ubavo da te vidi vo novo svetlo.nikogas ne se pretvaraj vo ligus i ne i kazuvaj nisto.
Па како ќе знае бре дека ја свиѓа ако не и кажува ништо ? :pos:
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Колку повеќе ги игнорираш и ги третираш како говно толку повеќе трчаат по тебе,за жал...:tapp:
 
Член од
28 февруари 2009
Мислења
284
Поени од реакции
138
Абе немој така да збориш за себе алоо,имаме ние машките малце чудна психа,он од тоа што е незадоволен дека не си со него тоа незадоволство го истура на тебе на разни начини,не дека сака да се кара за глупости сака да се кара зошто си си отишла,си го сфаќа тоа дека си го напуштила. Имај трпение зошто типот сигурно многу те сака,а зошто ти да не му приредиш некое изнендување и да дојдеш ненајавена да го посетиш,сигурно ќе се израдува и се кладам во животот дека нема да се скарате цело време дур сте заедно. Ти викам караниците доаѓаат како резултат на незадоволство. :)
Па сигурно не е се до незадоволството од далечината.. Цел ден е во гужва, а веке 1 час и повеке е зафатено.. И сеуште е све до мене шо сум јас далеку ? Само се мачам и мислам кој кур 2 години, неможе да не чувствува ништо за мене. Неможе туку така да сум заборавена.. Се извинувам ако сум малку напната али во моментот сум изнервирана скрос.. Позз
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Pa dovolno e po pogledot i po toa kako se ponasa sprema nego.Ako i dava kompliment i taa se doblizuva nakaj nego znaci go sviga.So kosata si igra se smeska koga ke go pogledne.On dovolno e da bide sam so nea da napravi najnormalen muabet i da ja bakne da vidi reakcija.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
88
Поени од реакции
110
Имам 3 месечна врска...Дечкото ми е мн љубоморен,брзо се нервираа ,сака се по негово да биде и секогаш за некоја глупава работа за ситници се караме..Но јас не сум таква и секогаш му се обраќам на мирен начин ... Незнам што да правам сите мои другарки пријатели роднини ми велат дека не е за мене ... дека го немаме истиот карактер...Ми има кажано дека ме изневерилл и му простив....но меѓутоаа другаркитее ми велат дека тој повеќе патии ме изневерувал...но му го немам кажано тоа....а и си пишува со бившата....значи тој може тоа да го прави со бившите а мене ми е забранетоо ....Иакоо по сите караници ми е суперр со него...нез :)
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
Имам 3 месечна врска...Дечкото ми е мн љубоморен,брзо се нервираа ,сака се по негово да биде и секогаш за некоја глупава работа за ситници се караме..Но јас не сум таква и секогаш му се обраќам на мирен начин ... Незнам што да правам сите мои другарки пријатели роднини ми велат дека не е за мене ... дека го немаме истиот карактер...Ми има кажано дека ме изневерилл и му простив....но меѓутоаа другаркитее ми велат дека тој повеќе патии ме изневерувал...но му го немам кажано тоа....а и си пишува со бившата....значи тој може тоа да го прави со бившите а мене ми е забранетоо ....Иакоо по сите караници ми е суперр со него...нез :)
Не е за тебе у право се другарките. Зошто дозволуваш некој да те нервира и прави идиот?
 
Член од
9 октомври 2010
Мислења
191
Поени од реакции
29
Naogas izlea nesto kaj nego so go nema dr spored tvoite standardi ama pa vistinskoto go nema da bide veren e sea vidi ti :D
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.282
Имам 3 месечна врска...Дечкото ми е мн љубоморен,брзо се нервираа ,сака се по негово да биде и секогаш за некоја глупава работа за ситници се караме..Но јас не сум таква и секогаш му се обраќам на мирен начин ... Незнам што да правам сите мои другарки пријатели роднини ми велат дека не е за мене ... дека го немаме истиот карактер...Ми има кажано дека ме изневерилл и му простив....но меѓутоаа другаркитее ми велат дека тој повеќе патии ме изневерувал...но му го немам кажано тоа....а и си пишува со бившата....значи тој може тоа да го прави со бившите а мене ми е забранетоо ....Иакоо по сите караници ми е суперр со него...нез :)
Дај му една клоца и откачи го а ти среди се искочи у град земи една флаша водка и помини си најубаво.
 
П

Пепси_

Гостин
Имам 3 месечна врска...Дечкото ми е мн љубоморен,брзо се нервираа ,сака се по негово да биде и секогаш за некоја глупава работа за ситници се караме..Но јас не сум таква и секогаш му се обраќам на мирен начин ... Незнам што да правам сите мои другарки пријатели роднини ми велат дека не е за мене ... дека го немаме истиот карактер...Ми има кажано дека ме изневерилл и му простив....но меѓутоаа другаркитее ми велат дека тој повеќе патии ме изневерувал...но му го немам кажано тоа....а и си пишува со бившата....значи тој може тоа да го прави со бившите а мене ми е забранетоо ....Иакоо по сите караници ми е суперр со него...нез :)
Не сум некој експерт ама како може да те изневерува/л и ти да му простиш,така да се однесува со тебе и тебе да ти е убаво.Од моја страна тоа е недозволиво бе зарем немаш гордост и достоинство бре моме зарем не мислиш со тоа дека те газе дека ништо не му значиш ?

аааааах бе........
 

Kajgana Shop

На врв Bottom