Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Абе сум ја прашал зашто не ја пуштаат и она ми дава изговори дека бидејќи не учела затоа,после стомак ја болело и разни други изговори.И си викам ајде добро ја разбирам ама што е многу многу е.Секој викенд ја викам и ти викам за 2 месеца одвај 2 викенда излезено имаме.Преку недела се гледаме на максимум пола саат два дена во неделата понекогаш само еден ден.Сум и рекол дека ако сака толку многу да излезе мора да распореди време за се а не на крај да седи дома бидејќи не учела.... Не раскинувам ќе почекам уште некое време :)
Чекај, чекај ... ти сигурен си дека си во врска ?
Мене по описот шо ни го даде не ми изгледа така.
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
ај да ви се пофалам за тие што го памтат мојот проблем успеав стапивме во контакт а вечерва се мувавме и морам да признам дека срцево ми чука како да сум на спит со 500 на чассссссс ве сакам ситеееееееееееееееееееее :)
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
ај да ви се пофалам за тие што го памтат мојот проблем успеав стапивме во контакт а вечерва се мувавме и морам да признам дека срцево ми чука како да сум на спит со 500 на чассссссс ве сакам ситеееееееееееееееееееее :)
Браво конзерва...ти си факерот... але але :oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe: честито..
 
T

Tetro

Гостин
ај да ви се пофалам за тие што го памтат мојот проблем успеав стапивме во контакт а вечерва се мувавме и морам да признам дека срцево ми чука како да сум на спит со 500 на чассссссс ве сакам ситеееееееееееееееееееее :)
Браво за тебе. :)
И сега биди мирен. Знај дека со удар не се решава ништо, само штета можеш да си направиш сам на себе. Имај контрола и биди сигурен во себе. :toe:
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
Браво за тебе. :)
И сега биди мирен. Знај дека со удар не се решава ништо, само штета можеш да си направиш сам на себе. Имај контрола и биди сигурен во себе. :toe:
Фала брат ја научив лекцијата јас а и знаеш како викаат ко че се изгориш на млекото и на маштеницата че дуваш
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Фала брат ја научив лекцијата јас а и знаеш како викаат ко че се изгориш на млекото и на маштеницата че дуваш
:zver::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::sport1::sport1::sport1::sport1::eek:jea::eek:jea::eek:jea::love2::love2::love2::music5::party3:
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
142
Поени од реакции
14
ај да ви се пофалам за тие што го памтат мојот проблем успеав стапивме во контакт а вечерва се мувавме и морам да признам дека срцево ми чука како да сум на спит со 500 на чассссссс ве сакам ситеееееееееееееееееееее :)
е ај со среќа нека ти е :)
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Izvinete sto ne pisuvam kirilica - neznam kako :toe: Kazete mi kako? :back:
Inace za problemov moj ne mozam da si najdam resenie, pa mi treba mala pomos!
So decko mi sme skoro 1 godina zaedno, i bas sega za NG mi izleze problemov i mn se nerviram!
Imeno, na gospodinot mu dosle rodnini od stranstvo (barem taka toj veli - koj go znae) i mi veli
deka mnogu sakal NG da ja slavi so mene, no im vetil na negovite bracedi i drugari uste od poodamna
deka NG ke ja slavel so niv! I toa vo kafana na pevaljka!
Iskreno, se cuvstvuvam razocarano i mu se skarav (ama ne raskinav, tuku sum samo so status : mn ljuta)
Ne me ni vikna da ja slavam NG so nego! I sega celo vreme mi pisuva kako vcera bil so niv, utre, pozadutre
itn i na kraj mi pisi, te sakam znaj.......I to e..celo vreme so niv, a jas nikade!
:place:(I ne sme pilistari ...tuku 23 godinki):tapp:
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Izvinete sto ne pisuvam kirilica - neznam kako :toe: Kazete mi kako? :back:
Inace za problemov moj ne mozam da si najdam resenie, pa mi treba mala pomos!
So decko mi sme skoro 1 godina zaedno, i bas sega za NG mi izleze problemov i mn se nerviram!
Imeno, na gospodinot mu dosle rodnini od stranstvo (barem taka toj veli - koj go znae) i mi veli
deka mnogu sakal NG da ja slavi so mene, no im vetil na negovite bracedi i drugari uste od poodamna
deka NG ke ja slavel so niv! I toa vo kafana na pevaljka!
Iskreno, se cuvstvuvam razocarano i mu se skarav (ama ne raskinav, tuku sum samo so status : mn ljuta)
Ne me ni vikna da ja slavam NG so nego! I sega celo vreme mi pisuva kako vcera bil so niv, utre, pozadutre
itn i na kraj mi pisi, te sakam znaj.......I to e..celo vreme so niv, a jas nikade!
:place:(I ne sme pilistari ...tuku 23 godinki):tapp:
Kажи му кратко и јасно..
Или и јас во кафана со вас или ќе видиш која е Jagod4e:salut:
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Izvinete sto ne pisuvam kirilica - neznam kako :toe: Kazete mi kako? :back:
Inace za problemov moj ne mozam da si najdam resenie, pa mi treba mala pomos!
So decko mi sme skoro 1 godina zaedno, i bas sega za NG mi izleze problemov i mn se nerviram!
Imeno, na gospodinot mu dosle rodnini od stranstvo (barem taka toj veli - koj go znae) i mi veli
deka mnogu sakal NG da ja slavi so mene, no im vetil na negovite bracedi i drugari uste od poodamna
deka NG ke ja slavel so niv! I toa vo kafana na pevaljka!
Iskreno, se cuvstvuvam razocarano i mu se skarav (ama ne raskinav, tuku sum samo so status : mn ljuta)
Ne me ni vikna da ja slavam NG so nego! I sega celo vreme mi pisuva kako vcera bil so niv, utre, pozadutre
itn i na kraj mi pisi, te sakam znaj.......I to e..celo vreme so niv, a jas nikade!
:place:(I ne sme pilistari ...tuku 23 godinki):tapp:
Добре дојде прво..кирилица ќе пишуваш така што истовремено ќе стиснеш Alt+Shift и ќе фураш..а за проблемов твој...па тој цело време е со тебе,и сега му дошле роднини секако дека сака со нив да се види..не го напињај...голема работа..една вечер..не и давај толкаво значење на Новата година...оди излези си со другарки помини си нај убаво и ич да не се замараш..
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Izvinete sto ne pisuvam kirilica - neznam kako :toe: Kazete mi kako? :back:
Inace za problemov moj ne mozam da si najdam resenie, pa mi treba mala pomos!
So decko mi sme skoro 1 godina zaedno, i bas sega za NG mi izleze problemov i mn se nerviram!
Imeno, na gospodinot mu dosle rodnini od stranstvo (barem taka toj veli - koj go znae) i mi veli
deka mnogu sakal NG da ja slavi so mene, no im vetil na negovite bracedi i drugari uste od poodamna
deka NG ke ja slavel so niv! I toa vo kafana na pevaljka!
Iskreno, se cuvstvuvam razocarano i mu se skarav (ama ne raskinav, tuku sum samo so status : mn ljuta)
Ne me ni vikna da ja slavam NG so nego! I sega celo vreme mi pisuva kako vcera bil so niv, utre, pozadutre
itn i na kraj mi pisi, te sakam znaj.......I to e..celo vreme so niv, a jas nikade!
:place:(I ne sme pilistari ...tuku 23 godinki):tapp:
Добре дојде прво..кирилица ќе пишуваш така што истовремено ќе стиснеш Alt+Shift и ќе фураш..а за проблемов твој...па тој цело време е со тебе,и сега му дошле роднини секако дека сака со нив да се види..не го напињај...голема работа..една вечер..не и давај толкаво значење на Новата година...оди излези си со другарки помини си нај убаво и ич да не се замараш..
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Kажи му кратко и јасно..
Или и јас во кафана со вас или ќе видиш која е Jagod4e:salut:
Абе не се забевајте, ќе седи како уруп чоеко после, да не можи 500ки да му стави на певалката:nesum:

за Јадо4е би му рекол земи разговарај со него дали да продолжите ама мислам дека тој сака и те сака тебе, но дај му мааалце слобода да прошета , да се почувствува малце сам, ова ти го велам од искуство , сепак машко сум и ние машките во врската сакаме и некогаш слобода...
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Kажи му кратко и јасно..
Или и јас во кафана со вас или ќе видиш која е Jagod4e:salut:
Macuf samo masko drustvo se, a jas ne go sakam negovoto drustvo, radi toa so e mnogu
problematicno! No way so niv da slavam NG! Samo se osekam razocarano, zosto toj ne
pomisluva na mene i na moite cuvstva, i mi veli deka za nego NG ne pretstavuva nisto
posebno i ne sfakal zosto sum se naljutila okolu toa deka sakam da slavime zaedno!
E ajde sega koj pat da go fatam......svarno mi e shube na NG da sum skarana so nekoj
so go sakam!......
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Macuf samo masko drustvo se, a jas ne go sakam negovoto drustvo, radi toa so e mnogu
problematicno! No way so niv da slavam NG! Samo se osekam razocarano, zosto toj ne
pomisluva na mene i na moite cuvstva, i mi veli deka za nego NG ne pretstavuva nisto
posebno i ne sfakal zosto sum se naljutila okolu toa deka sakam da slavime zaedno!
E ajde sega koj pat da go fatam......svarno mi e shube na NG da sum skarana so nekoj
so go sakam!......

Срцка, читај ваму сега

Како и ние женските, така и машкиве сакаат да се издуваат понекогаш. Има право (кој и да спомна погоре). Дај му малку простор.
Но не дозволувај новата година да ја дочекате скарани:nenene:
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Ne mi uspeva ova so kirilicava (moram da povezbam)
Fala na sovetite, ama ne poznavam nikoj drug decko sto ima pogolema sloboda od mojot!
Se gledame 2 pati nedelno, a toj e 24/7 so drustvoto! Znaci sloboda ima premnnogu!
A za mene ne moze da oddeli eden specijalen den.......i posle ke mi rece, za 2 vecer da se
vidime! E togas :bip: vakvo ke dobie! ......Lele stvarno neznam so da pravam.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom