Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
10 јануари 2010
Мислења
136
Поени од реакции
25
--- надополнето ---



Залапај го.[/QUOTE]

хаха да ти кажам право многу пати тоа ми паднало на памет али премногу нападно е бе мајката...он како шо си е повлечен тип...не би да изгубам другарство:P
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
--- надополнето ---



Залапај го.
хаха да ти кажам право многу пати тоа ми паднало на памет али премногу нападно е бе мајката...он како шо си е повлечен тип...не би да изгубам другарство:P[/QUOTE]


Па види..ја мислам дека мушко ко мушко не би се наљутил за таква работа.:) Барем 99% од мушката популација..ма мене некоја и на сред плоштад да сака да ме секса нема да му се мислам а не па за една лапачка :)
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
како да го освојам другатот што го сакам???:icon_frow
мислам дека у последно време свиѓа некоја али не сум сигурна...помагајтее ве моламм
Како ќе дознаеш дали сфиѓа некоја, ако не прашаш?
Бог да чува и да брани сте со проблемиве :tapp:
 
T

Tetro

Гостин
Како ќе дознаеш дали сфиѓа некоја, ако не прашаш?
Бог да чува и да брани сте со проблемиве :tapp:
Бог да чува, ама Симан да брани :pos:

Во врска со проблемот на девојчето: Тоа ти е нешто што го доживеала секое девојче кое поминало низ пубертетот. Сметај дека е полесно да се прележат детските болести што порано. :helou:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Во врска со проблемот на девојчето: Тоа ти е нешто што го доживеала секое девојче кое поминало низ пубертетот.
:icon_lol:
Не секое :helou:
Порано немаше компјутер за секое дете и размислувавме како да решиме ваков "проблем".
 
T

Tetro

Гостин
:icon_lol:
Не секое :helou:
Порано немаше компјутер за секое дете и размислувавме како да решиме ваков "проблем".
:uvo::uvo:
Како можев да не се сетам дека ние сме тие старите, необразовани, кои мораа да учат на свеќа и да пишуваат проекти рачно, а не на компјутер...
За нас беше привилегија да користиме далечинско во 90-тите, а кога се враќавме дома рано сабајле од излегување се прикрадувавме во сопствениот дом како крадци. Ако не сетат родителите дека си идеме дома 2-3 саати подоцна од реченото, казната беше неизбежна. :vozbud::vozbud:

**Извинете за оф-топици, додека сметаме дека се добронамерни за да се долови ефектот.
 
Член од
26 април 2010
Мислења
17
Поени од реакции
1
Во врска сум со едно девојче веќе три недели и мене ми е супер истото го вика и самата таа,НО вчера бевме на кафе и почнавме да праиме муабет до кај сме со врскава.И таа ми вика као се е океј,но од пред три недели не се сменило ништо као нашава врска останала на статус кво и нејзините емоции кон мене останале исти.Значи не е да речам она заљубена у мене.И Ми рече као тоа не зависело од неа, емоциите неможела да ги контролира,можеби ни треба време да се навикнеме еден на друг и доколку сум се потрудил повеќе можеби ќе успееме..Мене ми е супер сега за сега,сакам да ја задржам,се трудев но изглеа не било доволно тоа и ќе треба уште да вложувам..Што да правам понатака ?
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Во врска сум со едно девојче веќе три недели и мене ми е супер истото го вика и самата таа,НО вчера бевме на кафе и почнавме да праиме муабет до кај сме со врскава.И таа ми вика као се е океј,но од пред три недели не се сменило ништо као нашава врска останала на статус кво и нејзините емоции кон мене останале исти.Значи не е да речам она заљубена у мене.И Ми рече као тоа не зависело од неа, емоциите неможела да ги контролира,можеби ни треба време да се навикнеме еден на друг и доколку сум се потрудил повеќе можеби ќе успееме..Мене ми е супер сега за сега,сакам да ја задржам,се трудев но изглеа не било доволно тоа и ќе треба уште да вложувам..Што да правам понатака ?
Колкава е? Возраста многу зависи во однесувањето. Можда ти прави стандард женски фори за да види што тип си, бидејќи три недели не е ништо кога се работи за врска. Сеа почнува да те испитува, да види како паѓаш на нејзините трикови, само ти нормално- не се давај, и не подлегнувај никогаш :).
 
Член од
26 април 2010
Мислења
17
Поени од реакции
1
Колкава е? Возраста многу зависи во однесувањето. Можда ти прави стандард женски фори за да види што тип си, бидејќи три недели не е ништо кога се работи за врска. Сеа почнува да те испитува, да види како паѓаш на нејзините трикови, само ти нормално- не се давај, и не подлегнувај никогаш :).
Девојчето има 19 години.Истото си го мислам и јас,можеби ме тестира да види колку ми значи и дали вреди понатаму да напредуваме..Но што да направам, а да не испаднам too needy ?Кои се тие кул потези ?По што тешко ми е да ја најдам средината понекогаш.
 
A

Auditore

Гостин
Во врска сум со едно девојче веќе три недели и мене ми е супер истото го вика и самата таа,НО вчера бевме на кафе и почнавме да праиме муабет до кај сме со врскава.И таа ми вика као се е океј,но од пред три недели не се сменило ништо као нашава врска останала на статус кво и нејзините емоции кон мене останале исти.Значи не е да речам она заљубена у мене.И Ми рече као тоа не зависело од неа, емоциите неможела да ги контролира,можеби ни треба време да се навикнеме еден на друг и доколку сум се потрудил повеќе можеби ќе успееме..Мене ми е супер сега за сега,сакам да ја задржам,се трудев но изглеа не било доволно тоа и ќе треба уште да вложувам..Што да правам понатака ?
Внесувај новитети во врската, изненади ја со ружа коа ќе излезете, прави смешки на твој грб, штипкај ја, кради и бакнежи, прави и филмови..
Гледај да не биде монотомо, биди креативен, верувам дека можеш.
Иначе ова ти се вика тест-фаза, сеа ќе те испробува, ќе те нервира за да те осознае(тоа значи нејзино навикнување), твојата цел е да останеш џентлмен и да бидеш секогаш на ниво, прави и да и оди се по ќеф али во граници, за да не го злоупотреби тоа и утре да те повреди.
 
Член од
26 април 2010
Мислења
17
Поени од реакции
1
Иначе ова ти се вика тест-фаза, сеа ќе те испробува, ќе те нервира за да те осознае(тоа значи нејзино навикнување), твојата цел е да останеш џентлмен и да бидеш секогаш на ниво, прави и да и оди се по ќеф али во граници, за да не го злоупотреби тоа и утре да те повреди.
Ме нервира као со некој ниски удари,се прави дека и е сеедно.Јас се нервирав на почетокот но сфатив дека нема потреба од тоа и почнав да се навикнувам и да и попуштам и да и одам по нејзино,но ако претера и кажувам дека тоа не чини..
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Девојчето има 19 години.Истото си го мислам и јас,можеби ме тестира да види колку ми значи и дали вреди понатаму да напредуваме..Но што да направам, а да не испаднам too needy ?Кои се тие кул потези ?По што тешко ми е да ја најдам средината понекогаш.
Доволно голема за да не праи такви работи, али женско ко женско :). Убаво вика дечково шо ти реплицирал, прави малце шеги на твоја сметка, треси зелени понекогаш, најдете заеднички интересни работи на кои ќе ви биде интересно да зборите (филм, спорт ,книги, школо/факултет, искачања), интересирај се за нејзиниот професионален ангажман (ако работи) или ако студира прашувај ја како и оди, колку испити паднала или планира да падне у следна сесија и сл. Коа ќе започнеш еден муабет последователно се надовразуваат и други. Едино, не се согласувам со ружата (цвеќе), прво може да ти е непријатно да стоиш ко дебил у сред ресторан (кафиЧ) со цвеќе у рака, а као второ може да делува и нападно, пошто сепак заедно сте само 3 недели.
 
A

Auditore

Гостин
Ме нервира као со некој ниски удари,се прави дека и е сеедно.Јас се нервирав на почетокот но сфатив дека нема потреба од тоа и почнав да се навикнувам и да и попуштам и да и одам по нејзино,но ако претера и кажувам дека тоа не чини..
Види вака, тркалото се врти, првите 4-5 месеци така ќе се понаша немој да oчекуваш ништо повеќе, ќе и попушташ али ќе и дадеш до знаење дека и ти имаш некои свои граници, ќе разговараш со неа околу врската, биди искрен барај го истото и од неа, ако навистина те сака и помалку од 4-5 месеци ќе почне таа да моли и да ти докажува дека не и сеедно.
Посвети и внимание многу, покажи и колку ти значи, интересирај се за се околу што ти дозволува да се интересираш, разговарај за се.
Ова ти пишувам од искуство, пошо бев у слична ситуација пред 2 месеци :)

--- надополнето ---

Доволно голема за да не праи такви работи, али женско ко женско :). Убаво вика дечково шо ти реплицирал, прави малце шеги на твоја сметка, треси зелени понекогаш, најдете заеднички интересни работи на кои ќе ви биде интересно да зборите (филм, спорт ,книги, школо/факултет, искачања), интересирај се за нејзиниот професионален ангажман (ако работи) или ако студира прашувај ја како и оди, колку испити паднала или планира да падне у следна сесија и сл. Коа ќе започнеш еден муабет последователно се надовразуваат и други. Едино, не се согласувам со ружата (цвеќе), прво може да ти е непријатно да стоиш ко дебил у сред ресторан (кафиЧ) со цвеќе у рака, а као второ може да делува и нападно, пошто сепак заедно сте само 3 недели.
Ружата е многу повеќе од ружа, со тоа и докажуваш дека не ти е гајле што мислат другите за тебе(пошо нели дремеш како дебил сред кафич), а не гледам зошто е нападно, сепак е тоа гест со кој сигурно ќе сфати дека ти нешто значи(Oldschool).
 
Член од
26 април 2010
Мислења
17
Поени од реакции
1
. Едино, не се согласувам со ружата (цвеќе), прво може да ти е непријатно да стоиш ко дебил у сред ресторан (кафиЧ) со цвеќе у рака, а као второ може да делува и нападно, пошто сепак заедно сте само 3 недели.
Мислев сега кога ќе праиме месец,да одиме во некој ресторан и да и дадам цвеќе или некое поклонче...
 
A

Auditore

Гостин
Мислев сега кога ќе праиме месец,да одиме во некој ресторан и да и дадам цвеќе или некое поклонче...
Паметно, али немој на почеток да се трошиш многу, да ја частиш и опсипуваш со подароци, ќе си помисли дека сакаш да ја купиш, ипак женско е тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom