Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
Ме отканта таа за шо пишував и побарав помош пред некој ден.......Ништо не бива....ЈБГ....Ми пиша дека немало за шо да испаѓаме и дека не испаѓала со непознати.....Кратко и јасно......А утехата,утре сум на крштевка кај чичко ми ќе ја барам во ракијата ќе се напраам цреп...А стварно беше убава типка ама ништо не е ни прва ни задња.....И фала на тие со ми реплицираа и шо издвоија време да пишат нешто......
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Ме отканта таа за шо пишував и побарав помош пред некој ден.......Ништо не бива....ЈБГ....Ми пиша дека немало за шо да испаѓаме и дека не испаѓала со непознати.....Кратко и јасно......А утехата,утре сум на крштевка кај чичко ми ќе ја барам во ракијата ќе се напраам цреп...А стварно беше убава типка ама ништо не е ни прва ни задња.....И фала на тие со ми реплицираа и шо издвоија време да пишат нешто......
Уживај бате,во секое време.
Само тоа ти е,ако ви било пишано,ке се запознаете у продавница ако треба.
Среќно понатака.
 

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
Уживај бате,во секое време.
Само тоа ти е,ако ви било пишано,ке се запознаете у продавница ако треба.
Среќно понатака.
Е тоа да како е пишано така...Од тоа не се бега....Иначе фала у секој случај....
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Zdravo!! :helou:
Epa vaka,imam devojka ideme edna godina i celiot toj period ni pomina vo karanje.Mene navistina mi e zdodeano da se raspravam.Prvata polovina od godinava premnogu i popustav a taa si igrase igracki so mene,me lazse,mi vikase za gluposti,mi se ponasase na mnogu grdi nacini a jas sepak bev dobar so nea. Mi se derese zasto nemalo taxi i slicni rbaoti.Znaci stvarno bese idiotsko od nejzina strana. No veke mi zdodea samo da kjutam pa pocnav da i se sprotistavuvam i od togas uste poveke se karame.Probav i so dobro i so loso ne biva.I nikogas nema vreme za mene,postojano me odbiva koga ke i predlozam da pravime nesto zaedno,postojano ima rabota,postojano ima povazni raboti od mene i toa mene mnogu me povreduva.Ona misli deka jas i se lutam ako izleze so drugarka ili ako pravi nesto bez mene,no ne e taka JAS SAMO SAKAM DA MI POSVETI VNIMANIE.Zarem tolku mnogu baram? Pa mislam deka ne e fer jas mnogu ja sakam i niz mnogu raboti pominav i progledav niz prsti samo za da bidam so nea srekjen. Site okolu mene mi velat da i raskinam a jas nemozam zatoa sto premnogu ja sakam.Stvarno ne bi sakal da propadne ovaa vrska.I ne razbiram samo zasto ide so mene ako ne me saka? Ako me saka zasto mi go pravi seto ova? Kako da ne saka da bide so mene,kako da me odbegnuva,neznam veke sto da pravam...I da,sega mi tvrdi deka ne me laze demek probuva da se smeni ali jas ne go gledam toa.Da se odnesuva dobro so mene,da mi izrazuva ljubov da pocustvuvam deka me saka togas mozebi bi pocnal povtorno da i veruvam.Ali sega nemozam,mozebi ona ne me laze ali jas ednostavno nemozma da i veruvam zatoa sto premnogu me ima lazeno.Postojano mi veli deka me saka i deka toa se slucuva samo vo mojata glava ali jas ne mislam taka.I den denes sekogas koga ke se skarame i popustam,sekogas e vinovna ali se pravi deka ne e,galje kako da i e.Ona pravi ogromni greski i lesno pominuva a jas nesto sitno akoa zgresam togas sum najlosiot decko sto postoi. Pa toa e toa :toe: Se nadevam deka ke ima nekoj da me sovetuva.

--- надополнето ---

Nesakam da raskinam so nea no nesakam ni da prodolzam vo vakva vrska...pomognete da izlezam od situacijava...
Каков ви е сексуалниот живот?

Ако сексот е добар, измери низ што треба да поминеш за да го добиеш тој секс. Ако еден секс ги брише сите останати несогласувања - остани со неа. Ако и после сексот те тиштат некои работи, разговарај со нив за да ги промени, но *никако пред да сте имале секс*. Исто така, можеби таа ќе ти каже работи што ја нервираат кај тебе и на кои ти ќе треба да работиш, но повторно *никакви дискусии пред сексот*. Прво секс, потоа приказни.

Ако сексот е лош - раскини одма.

Ако немате секс, побарај да имате (има техники за како да се дојде до таму низ темава). Ако за недела или максимум две не се случи да имате секс - раскини одма (година дена без секс е катастрофа). Ако имате, почнете да разговарате како што е кажано погоре.


Со среќа :helou:
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
217
Поени од реакции
11
баш на тоа мислев. извини ако сум малце груб:

Заборавете на решавање на било какви проблеми преку фејсбуци, месинџер, скајп или мирцање
чекај бе човек нели момичето се страмеше, незнаеше како да му се доближит на типот, за поглема опуштеност и самодоверба подобро е на Фб МСН ..итн. Јас имам полно другари и другарки шо се запознајле на Фб или Мсн па по 2,3 години се во врска ... ако ти си некој професионалец ,буткај се во девојките и речи : Упс , извини, може да се запознаеме ..... СВАТЕТЕ ДЕНЕС Е НОВА Е ЕРА НЕ Е СРАМОТА ДА СЕ ЗАПОЗНАВА ДЕЧКО/ДЕВОЈКА ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ ..барем јас така мислам
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Toni* јас воопшто ти се чудам како можеш да ја трпеш твојата девојка една е*ана година?зар не ти скурчи?Не ти здосади да ја слушаш и за се да ти префрла за се и сешто?Секоја чест за тебе :cuc: Ја на пример не би издржала со мој дечко ако постојано ми прави така ке го отпишам од мојот живот колку и да го сакам.
Мој совет:Седни разговарај со нејзе и укажи и дека ти пречи тоа што го прави и дека те повредува.Ако не најдете заеднички јазик остави ја,зар има смисла да губиш нерви со таква девојка?Па не е ниту прва ниту последна.
Не бараш ти многу ама ете за неа е многу.
 
T

Tetro

Гостин
чекај бе човек нели момичето се страмеше, незнаеше како да му се доближит на типот, за поглема опуштеност и самодоверба подобро е на Фб МСН ..итн. Јас имам полно другари и другарки шо се запознајле на Фб или Мсн па по 2,3 години се во врска ... ако ти си некој професионалец ,буткај се во девојките и речи : Упс , извини, може да се запознаеме ..... СВАТЕТЕ ДЕНЕС Е НОВА Е ЕРА НЕ Е СРАМОТА ДА СЕ ЗАПОЗНАВА ДЕЧКО/ДЕВОЈКА ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ ..барем јас така мислам
точно, запознавање ОК, ама кога веќе се знаат у приватен живот, ЗАЕБЕТЕ ВИРТУЕЛЕН СВЕТ, ЗА ДА НЕМАТЕ ВИРТУЕЛЕН ПОРАЃАЈ И ВИРТУЕЛНИ ДЕЦА СО ВИРТУЕЛНИ ИГРИ :)

**добронамерен совет
 
Член од
25 јуни 2010
Мислења
6
Поени од реакции
1
Fala mnogu za sovetite...mi gi otvorivte ocite...odnosno jas razmisluvav dosta za da i raskinam no nemav sila zatoa sto premnogu ja sakam i bed mi e...ama ednostavno mora da bide taka.A i dovolno napraviv za ovaa vrska poveke nemozam nisto da prevzemam.Blagodaram uste ednas.

--- надополнето ---

Veruvajte mi deka ne se lazam.Navistina ja sakam!! I raskinav inace,staviv kraj na se. Fala za sovetuvanjeto.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Fala mnogu za sovetite...mi gi otvorivte ocite...odnosno jas razmisluvav dosta za da i raskinam no nemav sila zatoa sto premnogu ja sakam i bed mi e...ama ednostavno mora da bide taka.A i dovolno napraviv za ovaa vrska poveke nemozam nisto da prevzemam.Blagodaram uste ednas.

--- надополнето ---

Veruvajte mi deka ne se lazam.Navistina ja sakam!! I raskinav inace,staviv kraj na se. Fala za sovetuvanjeto.
Hallelujah! Јас па мислев ќе ќутиш и ќе си траеш. Премногу мазохистички е така. :)
 
Член од
25 јуни 2010
Мислења
6
Поени од реакции
1
Pa i jas iam zivot,sho ke i se zamaram cel zivot jas.Koga neznae da pocituva i da ceni neka si najde nekoj drug za zaebavanje.A jas kje pocnam da uzivam vo zivotot.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Ете глеаш сеа си скроз друг чоек.
Претходно беше очаен со постовите сеа напредуваш.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Eве и јас за некое чудо решив да побарам совет од вас.Иако пробав да му помогнам на пријателот,незнам што уште да му кажам.

Се работи за мој добар пријател кој го знам одамна,во врска е со девојка му една година...Пред малку разговарав со него за неговиот проблем,изгледаше многу лошо,дури беше на раб на самоубиство ама за голема срека го спречиле во тоа.
Е сега е проблемот тоа што неговата девојка постојано му прави скандали,постојано го гази односно го понижува пред пријатели,постојано го лаже,и е болно љубоморна.Па дури и се сомнева дека го изневерува.Се караат за глупости и му раскинува а подоцна го моли да и прости нејзе.
Ми вели дека премногу ја сака и дека не можел да и раскине зошто таа му било нешто најдобро што му се случило во животот.Проблемите ги имаат постојано.
Му дадов совет да се обиде да разговара со нејзе и да и укаже на нејзините грешки и да и каже дека сето тоа му смета но кутриот тој се плаши да не направи некоја глупост.
Ако случајно погледен во некоја девојка и прокоментира за нејзе таа веднаш го удара,го мава...
Постојано и простува а веке следниот ден мора пак да ја повтори девојка му истата грешка.
И рекол:Aко излезеш од оваа врата немој да си ме барала повеке а таа му рекла на ладен начин Чао.А подоцна го молеше да и прости.
Не можам повеке да го гледам разочаран зошто и мене ме фака жал зошто оди со таква девојка која постојано го понижува пред друштвото.

Се обидов да му дадам добри совети и решив да споделам со вас и да ми кажете некој совет за да можам да му помогнам.Навистина е жално што мора да го трпи тоа речиси секој ден..


Veruvajte mi deka ne se lazam.Navistina ja sakam!! I raskinav inace,staviv kraj na se. Fala za sovetuvanjeto.
Знам дека те боли но верувај си донел правилна одлука.
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
217
Поени од реакции
11
Eве и јас за некое чудо решив да побарам совет од вас.Иако пробав да му помогнам на пријателот,незнам што уште да му кажам.

Се работи за мој добар пријател кој го знам одамна,во врска е со девојка му една година...Пред малку разговарав со него за неговиот проблем,изгледаше многу лошо,дури беше на раб на самоубиство ама за голема срека го спречиле во тоа.
Е сега е проблемот тоа што неговата девојка постојано му прави скандали,постојано го гази односно го понижува пред пријатели,постојано го лаже,и е болно љубоморна.Па дури и се сомнева дека го изневерува.Се караат за глупости и му раскинува а подоцна го моли да и прости нејзе.
Ми вели дека премногу ја сака и дека не можел да и раскине зошто таа му било нешто најдобро што му се случило во животот.Проблемите ги имаат постојано.
Му дадов совет да се обиде да разговара со нејзе и да и укаже на нејзините грешки и да и каже дека сето тоа му смета но кутриот тој се плаши да не направи некоја глупост.
Ако случајно погледен во некоја девојка и прокоментира за нејзе таа веднаш го удара,го мава...
Постојано и простува а веке следниот ден мора пак да ја повтори девојка му истата грешка.
И рекол:Aко излезеш од оваа врата немој да си ме барала повеке а таа му рекла на ладен начин Чао.А подоцна го молеше да и прости.
Не можам повеке да го гледам разочаран зошто и мене ме фака жал зошто оди со таква девојка која постојано го понижува пред друштвото.

Се обидов да му дадам добри совети и решив да споделам со вас и да ми кажете некој совет за да можам да му помогнам.Навистина е жално што мора да го трпи тоа речиси секој ден..

.
Епа зошто да се самоубиваа? ..За лудоста на некоја “кучка“ ..крајно време е да проба нов начин на живот во кој немат да постојт Таа...Ако веќе толку ја сакат нека пробат да ја разберит и да не ги прајт работите што ја нервирет на неа...или пак нека ја остајт и ја повредит толку многу колку што го повредила таа него .Да бев на негово место прво би и се развикал еднаш убо на некоја грешка нејзина па потоа ако таа ме удрит или нешто слично би и вратил во дупла мера ... не е тој боксерска вреќа па некоја си да го мават и малтретират.И на крај краева не е таја последна на светов Имат полно момичиња со чекет.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Епа зошто да се самоубиваа? ..За лудоста на некоја “кучка“ ..крајно време е да проба нов начин на живот во кој немат да постојт Таа...Ако веќе толку ја сакат нека пробат да ја разберит и да не ги прајт работите што ја нервирет на неа...или пак нека ја остајт и ја повредит толку многу колку што го повредила таа него .Да бев на негово место прво би и се развикал еднаш убо на некоја грешка нејзина па потоа ако таа ме удрит или нешто слично би и вратил во дупла мера ... не е тој боксерска вреќа па некоја си да го мават и малтретират.И на крај краева не е таја последна на светов Имат полно момичиња со чекет.
Истото му кажав ама кутриот тој толку многу е заљубен што е слеп.Таа му била најдоброто нешто во животот.
Му кажав да паузира малку додека се смират работите но тој:Не, не можам без неа многу ја сакам а и сигурен сум дека ме сака ама прави некои работи за кои не е свесна.Тој и се развикувал,па дури и шамари пагале,но тој пак зошто има многу добра душа пак и простува.Да можам јас би ја задавила.Глупача една...
Кога разговараат на мсн пагаат многу лоши работи,а тек во живо да не зборувам:tapp:Нејзините другарки биле лесни и се плаши и таа да не биде ко нив.
Трагедија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom