Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Дека се сомневам во искрените намери на горенаведените господа во мојот претходен пост во нивната намера да помогнат околу љубовните проблеми на малолетничките, туку дека се обидуваат потајно да се омрсат, нешто во стилот на Тошо од К-15 - дојди кај мене па ја да ти покажам како треба.
А твојот совет е...?
 
H

^HITMAN^

Гостин
А твојот совет е...?
Не делам совети јас, таа работа би ја препуштил на психијатрите. Против секаков вид на совети од лично искуство сум затоа што секоја ситуација е различна и ако нешто функционира "овде", "таму" може нема да биде исто.
Погрешен совет е полошо дури и од гледање сеир. И како прво 90% од членовите кои се обраќаат овде за совет се малолетни, да не зборам за оние што даваат совети.Од кај знаеш може некој глупавите совети ќе ги свати здраво за готово. Треба внимателно поготово овде, на оваа тема.
 
R

Reve0ke

Гостин
Не делам совети јас, таа работа би ја препуштил на психијатрите. Против секаков вид на совети од лично искуство сум затоа што секоја ситуација е различна и ако нешто функционира "овде", "таму" може нема да биде исто.
Погрешен совет е полошо дури и од гледање сеир. И како прво 90% од членовите кои се обраќаат овде за совет се малолетни, да не зборам за оние што даваат совети.Од кај знаеш може некој глупавите совети ќе ги свати здраво за готово. Треба внимателно поготово овде, на оваа тема.
Зависи кој како ќе ги разбери советите, а и зависи од човекот пошо не е секој за совет.
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
хахаххаа дај помагајте како да ја врзам една хахаха :P :P:pos2::pos2:???????????:kesa::kesa:
 
Член од
7 јуни 2009
Мислења
72
Поени од реакции
1
Незнаев кај да прашам.. па ќе прашам тука.. и се ближи роденден на женсками сакам да и купам некое поклонче до 50 евра може ли да ми дадете некоја идеја?
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.676
Поени од реакции
13.281
Незнаев кај да прашам.. па ќе прашам тука.. и се ближи роденден на женсками сакам да и купам некое поклонче до 50 евра може ли да ми дадете некоја идеја?
Поради тоа што веќе ти е женска и ја познаваш доста долго, фати се на анализа што вака и` се допаѓа. Ако е романтичар во душа подобро направи нешто => оригинален подарок пропратен со убави гестови. За соодветен подарок нема правила оти скоро секој човек е различен така да не можам тука многу да ти помогнам. Со среќа.
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
136
Поени од реакции
25
epa vaka znaci: jas imam eden drugar na koj mu kazuvam nekoi moi problemi,tajni a isto taka i toj mene...btw sto e najvazno jas sum zaljubena vo nego:S:S...aj kazete mi dali ako se smuvam so nego se ke ostane kako porano(da bideme drugari) ili od toa nisto nema da ostane?...inace i dvajcata sme po malce sramezlivi ali nekako jas poveke:D....plss odgovorete nezz sto da pravam...btw edna drugarka saka da mi go mesti zatoa ve prasuvam za muvanje:S
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
epa vaka znaci: jas imam eden drugar na koj mu kazuvam nekoi moi problemi,tajni a isto taka i toj mene...btw sto e najvazno jas sum zaljubena vo nego:S:S...aj kazete mi dali ako se smuvam so nego se ke ostane kako porano(da bideme drugari) ili od toa nisto nema da ostane?...inace i dvajcata sme po malce sramezlivi ali nekako jas poveke:D....plss odgovorete nezz sto da pravam...btw edna drugarka saka da mi go mesti zatoa ve prasuvam za muvanje:S
Нема да биде исто. И не сте другари зашто другарите не сакаат да имаат секс меѓусебе. нели...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
epa vaka znaci: jas imam eden drugar na koj mu kazuvam nekoi moi problemi,tajni a isto taka i toj mene...btw sto e najvazno jas sum zaljubena vo nego:S:S...aj kazete mi dali ako se smuvam so nego se ke ostane kako porano(da bideme drugari) ili od toa nisto nema da ostane?...inace i dvajcata sme po malce sramezlivi ali nekako jas poveke:D....plss odgovorete nezz sto da pravam...btw edna drugarka saka da mi go mesti zatoa ve prasuvam za muvanje:S
Ќе остане исто немаш гајле,само не пишувај со зелена боја туку со онаа на која сите пишуваат и тоа без болд,ок?!
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
35
epa vaka znaci: jas imam eden drugar na koj mu kazuvam nekoi moi problemi,tajni a isto taka i toj mene...btw sto e najvazno jas sum zaljubena vo nego:S:S...aj kazete mi dali ako se smuvam so nego se ke ostane kako porano(da bideme drugari) ili od toa nisto nema da ostane?...inace i dvajcata sme po malce sramezlivi ali nekako jas poveke:D....plss odgovorete nezz sto da pravam...btw edna drugarka saka da mi go mesti zatoa ve prasuvam za muvanje:S
И јас го имам истиот проблем, само што кај мене зе закашка работата пошто другарка ми го праша без ја да знам и он и рече сега за сега другари, за понатака не се знае. Али чим он сака, не се двоуми, ако стварно сте биле другари, ке останете :wink:
 
M

marsovka

Гостин
Незнаев кај да прашам.. па ќе прашам тука.. и се ближи роденден на женсками сакам да и купам некое поклонче до 50 евра може ли да ми дадете некоја идеја?
стави во коверт 50 евра и дај и ги... тоа ќе ја усреќи :pipi:
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
epa vaka znaci: jas imam eden drugar na koj mu kazuvam nekoi moi problemi,tajni a isto taka i toj mene...btw sto e najvazno jas sum zaljubena vo nego:S:S...aj kazete mi dali ako se smuvam so nego se ke ostane kako porano(da bideme drugari) ili od toa nisto nema da ostane?...inace i dvajcata sme po malce sramezlivi ali nekako jas poveke:D....plss odgovorete nezz sto da pravam...btw edna drugarka saka da mi go mesti zatoa ve prasuvam za muvanje:S
Е шо другари сте вие шо си се свиѓате???
Ај батали може ти така си го сфаќаш тоа. Другари ниту сте биле, ни ке бидете, така да прави шо сакаш, смувај се, пробај си ја среката, ако не пробаш нема да знаеш шо ке било, може тоа вашето да прерасне во врска...бтњ намести си го сама, помина тоа време кога од другите се чекаше да ти наместат нешто, ем ке си знаеш на шо си, ем од една страна може и да се пресрамиш, па во други ситуации полесно да ти биде :)
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
epa vaka znaci: jas imam eden drugar na koj mu kazuvam nekoi moi problemi,tajni a isto taka i toj mene...btw sto e najvazno jas sum zaljubena vo nego:S:S...aj kazete mi dali ako se smuvam so nego se ke ostane kako porano(da bideme drugari) ili od toa nisto nema da ostane?...inace i dvajcata sme po malce sramezlivi ali nekako jas poveke:D....plss odgovorete nezz sto da pravam...btw edna drugarka saka da mi go mesti zatoa ve prasuvam za muvanje:S
Ако сте навистина другари, ќе остане на исто, па дури и ќе стане подобро ако се измувате. Одличен начин, меѓу другото, и да провериш колку сте другари.

Само напред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom