Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Епа тоа е тешкото што нејзините не сакаат ни да слушнат за тоа...
Замислете нели ако проба она сега да има нешто со него, чисто од љубопитност за после да не се кае што не пробала и уште повеќе да го засака, а знае што ја чека дома и какви кавги...а ако не проба па цел живот после ќе се прашува што ќе беше ако пробаше и се бореше за него...значи за ништо не си...
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Епа тоа е тешкото што нејзините не сакаат ни да слушнат за тоа...
Замислете нели ако проба она сега да има нешто со него, чисто од љубопитност за после да не се кае што не пробала и уште повеќе да го засака, а знае што ја чека дома и какви кавги...а ако не проба па цел живот после ќе се прашува што ќе беше ако пробаше и се бореше за него...значи за ништо не си...
Да проба да биде у врска чисто од љубопитност?:pos: :pos: :pos:
А замисли од љубопитност што се би посакала да проба,чисто онака за да не се прашува што би било ако не проба.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Да проба да биде у врска чисто од љубопитност?:pos: :pos: :pos:
А замисли од љубопитност што се би посакала да проба,чисто онака за да не се прашува што би било ако не проба.
не реков во врска, туку да почне да се гледа со него т.е мување она ако почне врска ќе биде принудена да каже дома дека има дечко што автоматски би значело она казна(неизлегување од дома)
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
не реков во врска, туку да почне да се гледа со него т.е мување она ако почне врска ќе биде принудена да каже дома дека има дечко што автоматски би значело она казна(неизлегување од дома)
А мување што е за тебе?Секој има различно мислење за мување.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
А мување што е за тебе?Секој има различно мислење за мување.
мување на некое време ти преставува врска без врска...и мислам дека не е лошо да проба ама ако проба и се зацапа( а до тоа сигурно ќе дојде) и ќе треба да прекине ќе биде уште полошо. Затоа вака со време да се прекине и крај...
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
мување на некое време ти преставува врска без врска...и мислам дека не е лошо да проба ама ако проба и се зацапа( а до тоа сигурно ќе дојде) и ќе треба да прекине ќе биде уште полошо. Затоа вака со време да се прекине и крај...
Моето мислење ти го кажав и во првиот пост.Подобро да се спречи на време,отколку да се подлажуваат и двајцата.
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Епа тоа е тешкото што нејзините не сакаат ни да слушнат за тоа...
Замислете нели ако проба она сега да има нешто со него, чисто од љубопитност за после да не се кае што не пробала и уште повеќе да го засака, а знае што ја чека дома и какви кавги...а ако не проба па цел живот после ќе се прашува што ќе беше ако пробаше и се бореше за него...значи за ништо не си...
Ехе...така ако се размислува никаде нема да се стигне.
ШТО ако...
Затоа сме луѓе,донесуваме одлуки сами за себе,ако се мисли што ако...нема да биде ништо.

Чим се против,нека не си отвара рани и проблеми...има многу машки(фала богу),и ке може да си направи одличен избор:helou:
 
D

devojcence

Гостин
malo nadopolnuvanje do tie sto mi dadoa sovet: mu rekov deka sum lazela i vrakjala i imala drug poso me izvadi od takt deckoto i posto toa ocigledno go pravi srekjen taa vistina a ne pravata sto mu ja kazuvav na pocetokot: deka nitu sum go izlazala ,nitu sum vrakjala ,nitu sum imala nitu imam decko. za zal. barem da bese taka nemase da mi bide krivo ke si recev sum se zaebala toa e. ali vaka ni kriva ni duzna radi nedorazbiranje?!?!?! mu rekov samo fala sto mi veruvase i fala sto me sakase. i fala sto me ponizi i povredi i sto placev celo vreme. fala mu stvarno. tolku.
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Devojchence znam deka ti e tesko,sepak ne e mala rabota,ama moras sega da prodolzis ponatamu,moreto e polno so ribi koi cekaat na tebe...
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
142
Поени од реакции
14
Братучетка ми се наоѓа во премногу тешка ситуација и барам совет од вас..што вие би направиле да сте на нејзино место...
Се свиѓаат многу, премногу со еден тип и онака почнаа да излегуваат ама се беше ок се додека он не и кажа дека е муслиман(албанец). Типот си е се ок се дружи со македонци нема дргари албанци фин е премногу значи такво машко немам сретнато ја гледа како очите, а сеуште немаат ништо направено...
Иако постои љубов таа не е спремна на тој чекор бидејќи ако беше до неа она до сега ќе се фатеше со него али не е, премногу влијае средината,околината, семејството, значи она ако би направила нешто со него сите би ја осудувале...
што да прави сега таа, дали да оди против сите или да прекине контакт со типот барем додека и помине онаа еуфорија што ја чувствува спрема него?
Искрено немам ништо против албанците и многу би сакала да кажам да си ја гледа среќата и да не ја интересира што ќе кажат другите ама реалноста е дека ние живееме во поуназадено општество во однос на тие погледи, секогаш ни било и ќе ни биде важно што ќе каже комшијата (а во овој случај не само комшијата, туку сите околу неа вклучувајќи ги и нејзините дома). Имаме уназадени сфаќања значи да бидеме реални ова не е запад сите ќе ја осудуваат и ќе биде обележана за цел живот, и нема врска тие приказни никој нема да дознае бидејќи се кога тогаш исплива на виделина. И да речеме еве ќе биде со него, сигурно нема типот да ја земе за жена, после него она ќе треба да биде со македонец и некогаш ќе треба да основа семејство, баш ќе ме интересира на кој наш дечко нема да му смета што женската претходно идела со албанец, за некоја авантура или "врска" што знаеме дека ќе заврши, не вреди после да изгуби толку дечковци, а да ги оставиме и дечковците на страна семејството пред се ќе биде крајно разочарано, да не речам дека ќе се срамат од неа. Зошто да бидеме реални за едно македонско семејство тоа е срам. Секогаш ќе има бариера меѓу нас, едноставно тоа трае со години години и се пренесува од генерација на генерација. Ако не сака дома да ги разочара, и да не биде обележана и озборувана до крајот на животот и ако нејќе после да изгуби некој што стварно ќе ја сака и ќе го сака само поради една авантура, нека заборави на него. Ова сепак е Македонија не е запад, и нека не гледа премногу американски филмови друга е реалноста кај нас... едноставно никогаш таквите врски нема да бидат прифатени од околината. Освен ако не го зема за маж и не реши да го помине животот со него дефинитивно не вреди да се впушти во такви го*на ради него... ќе го заборави и нека најде некој за кого не треба толкави жртви
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Братучетка ми се наоѓа во премногу тешка ситуација и барам совет од вас..што вие би направиле да сте на нејзино место...
Се свиѓаат многу, премногу со еден тип и онака почнаа да излегуваат ама се беше ок се додека он не и кажа дека е муслиман(албанец). Типот си е се ок се дружи со македонци нема дргари албанци фин е премногу значи такво машко немам сретнато ја гледа како очите, а сеуште немаат ништо направено...
Иако постои љубов таа не е спремна на тој чекор бидејќи ако беше до неа она до сега ќе се фатеше со него али не е, премногу влијае средината,околината, семејството, значи она ако би направила нешто со него сите би ја осудувале...
што да прави сега таа, дали да оди против сите или да прекине контакт со типот барем додека и помине онаа еуфорија што ја чувствува спрема него?
Go for it!
Фукни им го на сите, љубовта победува пред националноста...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Oд љубовен проблем верски направивте. До деца отидовте. Имате посебна тема за тоа. Постовите ви се избришани.
Unique Girl банирана од тема поради повлекување на офтопик и недоличен јазик.
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Братучетка ми се наоѓа во премногу тешка ситуација и барам совет од вас..што вие би направиле да сте на нејзино место...
Се свиѓаат многу, премногу со еден тип и онака почнаа да излегуваат ама се беше ок се додека он не и кажа дека е муслиман(албанец). Типот си е се ок се дружи со македонци нема дргари албанци фин е премногу значи такво машко немам сретнато ја гледа како очите, а сеуште немаат ништо направено...
Иако постои љубов таа не е спремна на тој чекор бидејќи ако беше до неа она до сега ќе се фатеше со него али не е, премногу влијае средината,околината, семејството, значи она ако би направила нешто со него сите би ја осудувале...
што да прави сега таа, дали да оди против сите или да прекине контакт со типот барем додека и помине онаа еуфорија што ја чувствува спрема него?
Иииииии :ija: :ija: :ija:,нека прекинва контакт, ОДМА !
 
Член од
14 јуни 2009
Мислења
147
Поени од реакции
21
ќе имаат проблеми тоа е сигурно...е сега незнам на колку години се,ама како и да е ја би ги советувал да продужат и да си направат шема како да се кријат одреден период...додека не осетат дали е тоа она...ако осетат дека се еден за друг, тогаш се друго е небитно...и уште нешто...колку и да ви се закануваат родителите, знајте дека никад нема да се откажат од вас...ќе прифатат со тек на време...само треба паметно да изиграте, пошто обично голема љубов и здрав разум не идат заедно....само лагано и со среќа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom