Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Vaka sea iam eden problem i mi treba vas sovet
Ke vi napisam se sto se sluci so bivsata za da znaete sto kako se desavate

Se zapoznavme sosem slucajno i se zasvigavme i dvajcata.Se muvavme 2 meseci iako ja se zaljubiv vo nejze ne i predloziv nisto seriozno zasto znaev deka ne saka vrska no se bese kako da sme vo vrska.Sekoj den se gledavme praevme muabet na msn no po edno vreme pocna da me odbegnuva i posle dve nedeli odbegnuvanje mi kaza deka ne saka da prodolzi so mene a ja vo megjuvreme razbrav deka se muvala so drug.I pominaa tri meseci ja mislev deka ja iam zaboraveno no posle mi bese mnogu tesko nemozev da prestanam da mislam na nea i posle i kazav deka ja uste ja sakam(togas za prvpat i kazav deka ja sakam).I iskoci deka vo megjuvreme i ona se zaljubila vo mene i se fativme.Odevme dva meseci se ni bese super mnogu se sakavme no odkako napravivme dva meseci ja otidov na ekskurzija edna nedela i koa se vrativ se vidovme petokot i mi bese cudna cela vecer izbegavase da sedi so mene nejkese da me baci.Narednate vecer mi raskina(ko grom od vedro nebo do pred toa super ni odese sega mi raskinuva).Ja bev vo sok neznaev so da pravam so sebe posle toa pravevme muabet se obiduvav nekako da napravam da se smirime no ona mi izvadi nekoi prikazni deka imala nekoi seriozni problemi i nemozela da prodolzime ke sme stradale i dvajcata, nemozela toj period da ima decko i mi kaza da ne se obiduvam vo idnina da se smiruvam so nea deka mozeme da ostaneme samo drugari.I ja so tesko srce go prifativ toa no se obidov da ostaneme drugari no po 2-3 nedeli pocna i kako drugar da me izbegnuva.Edvaj pomina mesec i se fati so eden drug(a mene mi vikase deka nemozela da bide so decko).Posle pocna da se ponasa mnogu gadno da me navreduva i zagubivme sekakov kontakt veke ne se ni pozdravuvam so nejze.Ama ne znam sto da pravam zasto uste ja sakam i se custvuvam ponizeno od nejzina strana a nemozam bez nea.Posle toa bev so uste edna devojka ama nisto ne mi znaci taa nemozam da ja zaboravam bivsata.
Dajte nekoj sovet
Мислам, гледдаш ли каква контрадикција си правиш сам на себе? Не можеш без неа, а си бил со друга.

Немој да си тупиш глава. Во овие моменти битна е една и само една работа - секс. Со кого имаш секс, со тој имаш шанси да бидеш заедно. Па и да имаш секс со некоја, не значи дека со истата ќе останеш.

Значи - вежбај го сексот. Чекорите се следните:

1. Научи го своето тело и што те возбудува. Мастурбирај, гледај порничи, читај литература и дознај како би се возбудил сексуално.

2. Гледам, не ти е проблем да си најдеш некоја и да бидеш со неа, иако не ти значи. Одлично. Најди некоја трета и имајте секс. Вежбај со неа, а ако ти се бендиса некоја четврта, имај и со неа. Сè дури го вежбаш сексот, секоја партнерка е добра и нема никакво емоционално врзување (од двете страни - значи биди спремен и твојата партнерка да си има други сексуални партнери во меѓувреме, покрај тебе).

3.1. Ако ти се бендиса таков живот, продолжи. Кај и да е, ќе ти се дигне „пазарната вредност“ и девојките сами ќе те бараат. Мислам, добар секс не одбиваат, посебно ако имаат можност и/или желба за тоа. Со други зборови: секоја (слободна) девојка ќе се согласи на секс, само можеби не со тебе и можеби не баш тој момент кога ќе ѝ побараш. Но, нели, секогаш има следен момент и следна прилика, па и следна девојка (тоа, нели, си го знаеш)
3.2. После извесно време, можно е да ти дојде преку глава од само секс без значење и ќе почнеш да бараш повисоки идеали, како на пример љубов. Во секој случај немој да го забораваш сексот, зашто тоа е патот до љубовта (машко си, сепак; ќе те разберат девојките - ако не тебе, ќе го разберат следниот маж што исто така размислува, барем на почетокот на запознавањето). И кога ќе сфатиш дека девојката со која што си сака да има секс *баш и само* со тебе, ќе почнеш полека да учиш дека не е битен само сексот, туку и има нешто повеќе.

4. Тоа „нешто повеќе“ ќе го научиш дури на крајот на својот живот, ако ја имаш таа среќа и привилегија да остариш заедно со својата сакана покрај тебе. До тогаш ќе имаш цел живот и секакви ситуации кои ќе треба да ги совладувате заедно.



Значи, почни со ред. Верувам дека чекорот 1. го знаеш, а чекорот 2. си почнал да го работиш. Продолжи со тоа и дозволи да бидеш најден од онаа што вистински те сака. Но за тоа, нели, треба маркетинг, па почни да стануваш бренд сам по себе кај (т.е. во) останатите девојки, за тие да те рекламираат понатаму (кафе-оговарањата за тоа служат, меѓу другото).

Поздрав и со среќа. :helou:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
..... se fati so eden drug(a mene mi vikase deka nemozela da bide so decko).Posle pocna da se.....
друг пат кога ќе го слушнеш ова, одма бриши ја од именик, ма`ај блок на мсн, бриши ја од меморија (во глава) и едноставно продолжи...оваа реченица за откачување се повеќе ја слушам у последно време (у мода е :pos:)...Иначе...таа не те сака, а идела и се мувала со тебе само поради тоа што, на некој начин, немала што да прави...и се мувало добро типче, си наишол ти...дошол друг, тебе те одкачува...тој ја откачил, и што да прави?? ќе иде со тој што најлесно може да го фати/врати...
Заборави ја...ако ти е меѓу првите може потешко ке ти биде да ја заборавиш, ааали после ќе се навикнеш (таа ми излгледа навикната (според текстов твој))....чил аут..:helou:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Фала за советите. :wink:
( ќе бидете известени за резултатите ) :helou:
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.848
Поени од реакции
11.070
Vaka sea iam eden problem i mi treba vas sovet
Ke vi napisam se sto se sluci so bivsata za da znaete sto kako se desavate

Se zapoznavme sosem slucajno i se zasvigavme i dvajcata.Se muvavme 2 meseci iako ja se zaljubiv vo nejze ne i predloziv nisto seriozno zasto znaev deka ne saka vrska no se bese kako da sme vo vrska.Sekoj den se gledavme praevme muabet na msn no po edno vreme pocna da me odbegnuva i posle dve nedeli odbegnuvanje mi kaza deka ne saka da prodolzi so mene a ja vo megjuvreme razbrav deka se muvala so drug.I pominaa tri meseci ja mislev deka ja iam zaboraveno no posle mi bese mnogu tesko nemozev da prestanam da mislam na nea i posle i kazav deka ja uste ja sakam(togas za prvpat i kazav deka ja sakam).I iskoci deka vo megjuvreme i ona se zaljubila vo mene i se fativme.Odevme dva meseci se ni bese super mnogu se sakavme no odkako napravivme dva meseci ja otidov na ekskurzija edna nedela i koa se vrativ se vidovme petokot i mi bese cudna cela vecer izbegavase da sedi so mene nejkese da me baci.Narednate vecer mi raskina(ko grom od vedro nebo do pred toa super ni odese sega mi raskinuva).Ja bev vo sok neznaev so da pravam so sebe posle toa pravevme muabet se obiduvav nekako da napravam da se smirime no ona mi izvadi nekoi prikazni deka imala nekoi seriozni problemi i nemozela da prodolzime ke sme stradale i dvajcata, nemozela toj period da ima decko i mi kaza da ne se obiduvam vo idnina da se smiruvam so nea deka mozeme da ostaneme samo drugari.I ja so tesko srce go prifativ toa no se obidov da ostaneme drugari no po 2-3 nedeli pocna i kako drugar da me izbegnuva.Edvaj pomina mesec i se fati so eden drug(a mene mi vikase deka nemozela da bide so decko).Posle pocna da se ponasa mnogu gadno da me navreduva i zagubivme sekakov kontakt veke ne se ni pozdravuvam so nejze.Ama ne znam sto da pravam zasto uste ja sakam i se custvuvam ponizeno od nejzina strana a nemozam bez nea.Posle toa bev so uste edna devojka ama nisto ne mi znaci taa nemozam da ja zaboravam bivsata.
Dajte nekoj sovet
Брат како да се читам сам себеси во овие реченици што ги болдирав. Тотално истото ми се случи со последнта девојка.
За првото болдирано тоа е јебига, најчесто така се дешава ко гром од ведро небо...
А за второто дефинитивно нема интереси таа за тебе (може звучи грубо али така е верувај) обично девојки што се неискусни и немаат храброст да ти кажат конкретно се вадат на муабети дека "не е до тебе до мене е" и после си фаќаат други момци.
Мој совет? Дефинитивно батали ја џабе само ке си чукаш глава (како ја што правев) без разлика колку убави моменти сте имале...
Пробај да ја заборавиш.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Vaka sea iam eden problem i mi treba vas sovet
Ke vi napisam se sto se sluci so bivsata za da znaete sto kako se desavate

Se zapoznavme sosem slucajno i se zasvigavme i dvajcata.Se muvavme 2 meseci iako ja se zaljubiv vo nejze ne i predloziv nisto seriozno zasto znaev deka ne saka vrska no se bese kako da sme vo vrska.Sekoj den se gledavme praevme muabet na msn no po edno vreme pocna da me odbegnuva i posle dve nedeli odbegnuvanje mi kaza deka ne saka da prodolzi so mene a ja vo megjuvreme razbrav deka se muvala so drug.I pominaa tri meseci ja mislev deka ja iam zaboraveno no posle mi bese mnogu tesko nemozev da prestanam da mislam na nea i posle i kazav deka ja uste ja sakam(togas za prvpat i kazav deka ja sakam).I iskoci deka vo megjuvreme i ona se zaljubila vo mene i se fativme.Odevme dva meseci se ni bese super mnogu se sakavme no odkako napravivme dva meseci ja otidov na ekskurzija edna nedela i koa se vrativ se vidovme petokot i mi bese cudna cela vecer izbegavase da sedi so mene nejkese da me baci.Narednate vecer mi raskina(ko grom od vedro nebo do pred toa super ni odese sega mi raskinuva).Ja bev vo sok neznaev so da pravam so sebe posle toa pravevme muabet se obiduvav nekako da napravam da se smirime no ona mi izvadi nekoi prikazni deka imala nekoi seriozni problemi i nemozela da prodolzime ke sme stradale i dvajcata, nemozela toj period da ima decko i mi kaza da ne se obiduvam vo idnina da se smiruvam so nea deka mozeme da ostaneme samo drugari.I ja so tesko srce go prifativ toa no se obidov da ostaneme drugari no po 2-3 nedeli pocna i kako drugar da me izbegnuva.Edvaj pomina mesec i se fati so eden drug(a mene mi vikase deka nemozela da bide so decko).Posle pocna da se ponasa mnogu gadno da me navreduva i zagubivme sekakov kontakt veke ne se ni pozdravuvam so nejze.Ama ne znam sto da pravam zasto uste ja sakam i se custvuvam ponizeno od nejzina strana a nemozam bez nea.Posle toa bev so uste edna devojka ama nisto ne mi znaci taa nemozam da ja zaboravam bivsata.
Dajte nekoj sovet
Мора да продложиш понатаму очигледно девојката не знае што сака со себе па и со тебе...нека помине малку време излегувај дружи се ќе има уште вакви прилики...среќно :helou:
 
С

Сатори

Гостин
Vaka sea iam eden problem i mi treba vas sovet
Ke vi napisam se sto se sluci so bivsata za da znaete sto kako se desavate

Se zapoznavme sosem slucajno i se zasvigavme i dvajcata.Se muvavme 2 meseci iako ja se zaljubiv vo nejze ne i predloziv nisto seriozno zasto znaev deka ne saka vrska no se bese kako da sme vo vrska.Sekoj den se gledavme praevme muabet na msn no po edno vreme pocna da me odbegnuva i posle dve nedeli odbegnuvanje mi kaza deka ne saka da prodolzi so mene a ja vo megjuvreme razbrav deka se muvala so drug.I pominaa tri meseci ja mislev deka ja iam zaboraveno no posle mi bese mnogu tesko nemozev da prestanam da mislam na nea i posle i kazav deka ja uste ja sakam(togas za prvpat i kazav deka ja sakam).I iskoci deka vo megjuvreme i ona se zaljubila vo mene i se fativme.Odevme dva meseci se ni bese super mnogu se sakavme no odkako napravivme dva meseci ja otidov na ekskurzija edna nedela i koa se vrativ se vidovme petokot i mi bese cudna cela vecer izbegavase da sedi so mene nejkese da me baci.Narednate vecer mi raskina(ko grom od vedro nebo do pred toa super ni odese sega mi raskinuva).Ja bev vo sok neznaev so da pravam so sebe posle toa pravevme muabet se obiduvav nekako da napravam da se smirime no ona mi izvadi nekoi prikazni deka imala nekoi seriozni problemi i nemozela da prodolzime ke sme stradale i dvajcata, nemozela toj period da ima decko i mi kaza da ne se obiduvam vo idnina da se smiruvam so nea deka mozeme da ostaneme samo drugari.I ja so tesko srce go prifativ toa no se obidov da ostaneme drugari no po 2-3 nedeli pocna i kako drugar da me izbegnuva.Edvaj pomina mesec i se fati so eden drug(a mene mi vikase deka nemozela da bide so decko).Posle pocna da se ponasa mnogu gadno da me navreduva i zagubivme sekakov kontakt veke ne se ni pozdravuvam so nejze.Ama ne znam sto da pravam zasto uste ja sakam i se custvuvam ponizeno od nejzina strana a nemozam bez nea.Posle toa bev so uste edna devojka ama nisto ne mi znaci taa nemozam da ja zaboravam bivsata.
Dajte nekoj sovet
Веројатно веќе ти го кажале ова, но, подобро ти е без неа во животот.
Затоа што ни ти нема да можеш да бидеш со неа знаејќи дека те лажела, те понижувала, ти се скарала, преку тие работи не може да се помине, колку сака нека биде голема љубовта, ти си сепак човек со емоции и разум и каков таков треба да бидеш третиран.
Затоа, подобро дај си време на себеси за да ја преболиш и да можеш после неа да имаш вистинска врска и можност за љубов, отколку да си создаваш сплеткани ситуации и да оставаш недовршени емоции и ситуации да ти сметаат во животот.
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Sekoj den se gledavme - pocna da me odbegnuva - mi kaza deka ne saka da prodolzi so mene - se muvala so drug - iskoci deka vo megjuvreme i ona se zaljubila vo mene - Odevme dva meseci - Narednata vecer mi raskina - se fati so eden drug
Можда и ќе ти се јави пак за 2-3 месеци да правите нешто. Само зависи ако и биде досаден периодот и сака да си попуни време со тебе. Инаку не те сака. Па ако ти одговара така продолжи да мислиш на неа.. :nesvest: :wink:
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Vaka sea iam eden problem i mi treba vas sovet
Ke vi napisam se sto se sluci so bivsata za da znaete sto kako se desavate

Se zapoznavme sosem slucajno i se zasvigavme i dvajcata.Se muvavme 2 meseci iako ja se zaljubiv vo nejze ne i predloziv nisto seriozno zasto znaev deka ne saka vrska no se bese kako da sme vo vrska.Sekoj den se gledavme praevme muabet na msn no po edno vreme pocna da me odbegnuva i posle dve nedeli odbegnuvanje mi kaza deka ne saka da prodolzi so mene a ja vo megjuvreme razbrav deka se muvala so drug.I pominaa tri meseci ja mislev deka ja iam zaboraveno no posle mi bese mnogu tesko nemozev da prestanam da mislam na nea i posle i kazav deka ja uste ja sakam(togas za prvpat i kazav deka ja sakam).I iskoci deka vo megjuvreme i ona se zaljubila vo mene i se fativme.Odevme dva meseci se ni bese super mnogu se sakavme no odkako napravivme dva meseci ja otidov na ekskurzija edna nedela i koa se vrativ se vidovme petokot i mi bese cudna cela vecer izbegavase da sedi so mene nejkese da me baci.Narednate vecer mi raskina(ko grom od vedro nebo do pred toa super ni odese sega mi raskinuva).Ja bev vo sok neznaev so da pravam so sebe posle toa pravevme muabet se obiduvav nekako da napravam da se smirime no ona mi izvadi nekoi prikazni deka imala nekoi seriozni problemi i nemozela da prodolzime ke sme stradale i dvajcata, nemozela toj period da ima decko i mi kaza da ne se obiduvam vo idnina da se smiruvam so nea deka mozeme da ostaneme samo drugari.I ja so tesko srce go prifativ toa no se obidov da ostaneme drugari no po 2-3 nedeli pocna i kako drugar da me izbegnuva.Edvaj pomina mesec i se fati so eden drug(a mene mi vikase deka nemozela da bide so decko).Posle pocna da se ponasa mnogu gadno da me navreduva i zagubivme sekakov kontakt veke ne se ni pozdravuvam so nejze.Ama ne znam sto da pravam zasto uste ja sakam i se custvuvam ponizeno od nejzina strana a nemozam bez nea.Posle toa bev so uste edna devojka ama nisto ne mi znaci taa nemozam da ja zaboravam bivsata.
Dajte nekoj sovet
Она едноставно не заслужува ти да продолжиш да трагаш по неа таа чим те вреѓа врати и be a man goddamnit ќе пропаднам во земја пред да оставам девојка да игра мајтап со мене па и супермодел да е не ја трпам. Само продолжи понатаму и толку. Најди си друга подобра светов е полн со убави девојки и не се преокупирај многу животот не зависи од девојките.
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
10
Поени од реакции
1
decki fala vi na site za sovetite vekev imav svateno deka ne me saka iako sum siguren deka eden period me sakase veke skoro da ja prebolev najveke pomogna nejzinoto ponasanje so sto ja zamrazev samo me interesirase vaseto mislenje.I taka e ne me zasluzuva nema da se zamaram so nea ima i drugi :D
fala vi na site za sovetite
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
5
Иле.. еден совет... не се замарај бате еден ден сама ке се појави некоја ко од ведро небо и ке се заљубиш :) А за да не ги повредуваш тоа е веќе као ке им кажеш дека е више крај и слично :)
Ќути брат деновиве се вљубив али мислам дека стварно сум се вљубил пошто никад вака не сум се осеќал. Иначе многу ми е чудно а и до негде тапа ми е пошто првпат у живот девојка да не се замара толку со мене!!! хахаха ама ако така треба така повеќе ке ја засакам поззз
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
decki fala vi na site za sovetite vekev imav svateno deka ne me saka iako sum siguren deka eden period me sakase veke skoro da ja prebolev najveke pomogna nejzinoto ponasanje so sto ja zamrazev samo me interesirase vaseto mislenje.I taka e ne me zasluzuva nema da se zamaram so nea ima i drugi :D
fala vi na site za sovetite
Па сега, дека не те заслужува, не можам да се сложам... да се преценуваш е грдо колку и да се потценуваш во ситуација каде реално за такво нешто нема простор. Но, од друга страна, дефинитвно си во право дека има и други. Најчесто (читај редовно) следната девојка е подобра од претходната, и секогаш ќе најдеш нешта која претходната ги немала. Но, за тоа време, ако можеш да останеш само со убавите сеќавања за претходната, место да ја мразиш е многу поубаво. Секогаш кога ќе си легнеш, и ќе ти текне на некоја претходна, и ти мине некоја убава случка која сте ја имале заедно, заспиваш и се будиш со насмевка. Плус, можеби и ќе ја сонуваш, а знаеш... има една теорија, која вели дека кога сонуваме нешто, го живееме тоа како реално... што би се рекло повторно си со таа личност, и со убавите моменти поминати со неа. А нели е тоа прекрасно? Не си со неа, а исто ко да си, секој ден од твојот живот. И тоа не е една, туку сите твои бивши. А ако почнеш да ги мразиш, затоа што те повредиле, се дискредитираш себе си додека се гледаш во огледало. Градиш еден Дени кој е лош човек и кој му се препушта на едно одвратно чувство како омраза. Фала богу, што љубовта за моите бивши ми доаѓа сама од себе, и немам желба, сила или потреба да ги мразам или зборувам лошо за нив. Ако ми веруваш, искрено... супер ми е тоа. Потоа, се случува луѓето кои имаат празнина во својот живот, да ја пополнат со твои цитати кои секако не се тоа, туку обични реченици со фалсификуван твој потпис, кои ќе направат од тебе човек прикажан пред луѓето (меѓу кои и бившите) како монструм. Тоа нека не те загрижува, неизбежно е. Она кое треба да го знаеш е единствено твоето чувство, кое е повеќе од доволно. Биди среќен со своите мисли, и биди среќен во нив. Се` друго е ветер и магла.
 

GrD

Член од
27 октомври 2008
Мислења
289
Поени од реакции
5
Па сега, дека не те заслужува, не можам да се сложам... да се преценуваш е грдо колку и да се потценуваш во ситуација каде реално за такво нешто нема простор. Но, од друга страна, дефинитвно си во право дека има и други. Најчесто (читај редовно) следната девојка е подобра од претходната, и секогаш ќе најдеш нешта која претходната ги немала. Но, за тоа време, ако можеш да останеш само со убавите сеќавања за претходната, место да ја мразиш е многу поубаво. Секогаш кога ќе си легнеш, и ќе ти текне на некоја претходна, и ти мине некоја убава случка која сте ја имале заедно, заспиваш и се будиш со насмевка. Плус, можеби и ќе ја сонуваш, а знаеш... има една теорија, која вели дека кога сонуваме нешто, го живееме тоа како реално... што би се рекло повторно си со таа личност, и со убавите моменти поминати со неа. А нели е тоа прекрасно? Не си со неа, а исто ко да си, секој ден од твојот живот. И тоа не е една, туку сите твои бивши. А ако почнеш да ги мразиш, затоа што те повредиле, се дискредитираш себе си додека се гледаш во огледало. Градиш еден Дени кој е лош човек и кој му се препушта на едно одвратно чувство како омраза. Фала богу, што љубовта за моите бивши ми доаѓа сама од себе, и немам желба, сила или потреба да ги мразам или зборувам лошо за нив. Ако ми веруваш, искрено... супер ми е тоа. Потоа, се случува луѓето кои имаат празнина во својот живот, да ја пополнат со твои цитати кои секако не се тоа, туку обични реченици со фалсификуван твој потпис, кои ќе направат од тебе човек прикажан пред луѓето (меѓу кои и бившите) како монструм. Тоа нека не те загрижува, неизбежно е. Она кое треба да го знаеш е единствено твоето чувство, кое е повеќе од доволно. Биди среќен со своите мисли, и биди среќен во нив. Се` друго е ветер и магла.
Do negde si vo pravo a do negde gresis.
Ne moze on da se kontrolira na sto ke se sekjava na predhodnata devojka. Ke mu teknat ubavite momenti, no definitivno ke mu se vratat i teskite i momenti. Najubavo e skroz da ja zaboravis. Spored ova sto ti go napravila kako sto opisa ona ne zasluzuva voopsto na nejze da se sekjavas.

Pozz od mene.
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
10
Поени од реакции
1
Do negde si vo pravo a do negde gresis.
Ne moze on da se kontrolira na sto ke se sekjava na predhodnata devojka. Ke mu teknat ubavite momenti, no definitivno ke mu se vratat i teskite i momenti. Najubavo e skroz da ja zaboravis. Spored ova sto ti go napravila kako sto opisa ona ne zasluzuva voopsto na nejze da se sekjavas.

Pozz od mene.
Se soglasuvam.Kako prvo ne se precenuvam realno gledam na situacijata koga vikam deka ne me zasluzuva bidejki se napraviv za nejze a ona na mnogu grd nacin mi vrati.Kolku i da ja sakam nejze(a e edinstvena sto sum ja sakal) najubavo mi e skros da ja zaboravam bidejki ubavite sekavanja samo ke mi napravat uste potesko.Imam ubavi sekavanja so drugi bivsi vo dobri odnosi sum skoro so site ama ednostavno sekavanjata kon ovaa se premnogu bolni
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
Ми треба некоја помош.
Не е баш од љубовна природа ама е тесно поврзана.
Одев со незе 1 год. и заради мн. ствари се разделивме и нормално, разделбата помина тешко. Можам да ве уверам, ако сака некој подетално во ПП, какви се гнасотилоци ми имаше напраено за време на врската, и бидеќи мн. добро ја познавам знам дека има злобен карактер. Тоа е тоа. Проблемот ми е што, за да ја воочиш нејзината злоба, треба мн. добро да ја познаваш и да се дружиш со незе долго време. Сеа сне разделени и се јавува оваа појава: Таа се спријателува со сите, се прави добра и све, и му кажува како тоа јаааааааас сум ја повредувал и сл. А тоа едноставно не е така. И јас испаѓам идиотот кој ја уништи врската со најдобрата женска во друштвото. А кога сите тие кои и веруваат би ја познавале барем 5 месеци повеќе, ќе го мислат истото што и јас. Како да им докажам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom