Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.832
Поени од реакции
18.522
Zdravo na site. Imam edno prasanje bidejki sum vo golema dilema. So mojot decko sme zaedno 3 godini od koi prvata godina samo jas se trudev za nas. Slednite dve godini se ni odi odlicno, no jas mislam deka mojot i negoviot karakter voopsto ne odgovaraat. Jas sum zabavna licnost bi otisla sekade postojano nasmeana i se trudam da najdam srekja i vo najmalitr nesta, no se cuvstvuvam kako da sum sama bidejki toj e sosema razlicen premnogu povlecen, nikogas ne se smee, ne razgovara so moite prijateli ponekogas ne gi ni pozdravuva. Se cuvstvuvam kako da e so mene prisilno i deka vopsto ne e sreken so toa sto me ima, nedostasuvaat onie sitnici kako dlaboki razgovori, da pravime nesto zaedno. Moeto prasanje e dali vie mislite deka treba da prodolzam so nego ili da stavam kraj dodeka e vreme.
Зошто би останала со некој што свесно ја саботира врската? Освен болка и повремено breadcrumbs нема да добиеш ништо друго.
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
568
Поени од реакции
2.547
Zdravo na site. Imam edno prasanje bidejki sum vo golema dilema. So mojot decko sme zaedno 3 godini od koi prvata godina samo jas se trudev za nas. Slednite dve godini se ni odi odlicno, no jas mislam deka mojot i negoviot karakter voopsto ne odgovaraat. Jas sum zabavna licnost bi otisla sekade postojano nasmeana i se trudam da najdam srekja i vo najmalitr nesta, no se cuvstvuvam kako da sum sama bidejki toj e sosema razlicen premnogu povlecen, nikogas ne se smee, ne razgovara so moite prijateli ponekogas ne gi ni pozdravuva. Se cuvstvuvam kako da e so mene prisilno i deka vopsto ne e sreken so toa sto me ima, nedostasuvaat onie sitnici kako dlaboki razgovori, da pravime nesto zaedno. Moeto prasanje e dali vie mislite deka treba da prodolzam so nego ili da stavam kraj dodeka e vreme.
Сама си го даде одговорот. Зошто да останеш со некој со којшто се чувствуваш како да е присилно со тебе? Зошто би останала со намќор што ти ги избегнува пријателите? Утре роднините има да почне да ти ги избегнува. Го носиш дома или кај друштвото и му го гледаш изразот на фацата му е ко да го носиш на колење. :)
Замисли заеднички живот со таков човек? Ќе ти дадат совет другиве: Разговарај прво. Океј, разговарај. Ама ако гледаш дека истите ствари ги повторува по којзнае кој пат, а тебе ти сметаат - не знам зошто воопшто би седела повеќе у таква врска.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.820
Zdravo na site. Imam edno prasanje bidejki sum vo golema dilema. So mojot decko sme zaedno 3 godini od koi prvata godina samo jas se trudev za nas. Slednite dve godini se ni odi odlicno, no jas mislam deka mojot i negoviot karakter voopsto ne odgovaraat. Jas sum zabavna licnost bi otisla sekade postojano nasmeana i se trudam da najdam srekja i vo najmalitr nesta, no se cuvstvuvam kako da sum sama bidejki toj e sosema razlicen premnogu povlecen, nikogas ne se smee, ne razgovara so moite prijateli ponekogas ne gi ni pozdravuva. Se cuvstvuvam kako da e so mene prisilno i deka vopsto ne e sreken so toa sto me ima, nedostasuvaat onie sitnici kako dlaboki razgovori, da pravime nesto zaedno. Moeto prasanje e dali vie mislite deka treba da prodolzam so nego ili da stavam kraj dodeka e vreme.
Кога последен пат си му кажала дека го сакаш и обратно?
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
513
Поени од реакции
337
Јасно, ама и развод да е јас не би се премажила, како што реков немам сили, ми треба мир.
"Mi treba mir" e klasicna zenska izjava so koja se opravduvaat za narednite cekori sto ke gi napravat najcesto na steta na partnerot ili od egoizam mislejki deka taka bi bile posrekni iskluceni od se, otkolku da se vpustaat vo bilo sto pretezno za nivno dobro. Izvini, nemam nisto protiv tebe ama toa "mi treba mir" mi bese trigerot. Po moe mislenje toj mir ne moze nikoj da go najde sam edinstveno prinudno i prasanje e kakov mir bi bil toj, no se e individualno taka da moze i toa da e dobro resenie za tebe hipoteticki gledano.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.820
И, што ако ѝ каже дека ја сака, а у ситуации кога е со неа се понаша ко да е присилно вовлечен у таква врска?
Она сама вика дека од 3 год. последниве две години било супер....препрочитај што има напишано.
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
568
Поени од реакции
2.547
Она сама вика дека од 3 год. последниве две години било супер....препрочитај што има напишано.
Препрочитав, не се секирај.
Може последниве 2 години ѝ кажувал дека ја сака секој ден, ама ствариве што ги пишуе девојчево за неговото однесување у врскава не ќе да соодветсвуваат на: "Те сакам, срце!"
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.820
Препрочитав, не се секирај.
Може последниве 2 години ѝ кажувал дека ја сака секој ден, ама ствариве што ги пишуе девојчево за неговото однесување у врскава не ќе да соодветсвуваат на: "Те сакам, срце!"
Ама све било супер, нели читаш?
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.419
sekogash ima dve strani na rabotite. moze devojchevo e dosadno i samo saka po kafikji da izlava :icon_lol: sepak nikoj ne zabeleza ama ona klasificirashe dlaboki muabeti kako SITNICI :D
taka da moze i justaprettygirl i fali dlabochina, opshto znaenje na neshtata i na ovoj mu e dosadno, a drugarkite se isti kao nejze i gi prezira.
moze samo saka raboti po nejzin keif da praat, moze nejzinata zamisla na praenje raboti zaedno e shoping vo east gate...
nie vaka kao neutralci mozeme samo da pogoduvame, se dodeka ne si ja kaze cela prikazna justaprettygirl
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.820
Мхм. Да добиваш bare minimum со молење може е супер.
Проектираш твои искуства на едно прашање кое е најверојатно поставено од некој што не трола и е само по себе нелогично.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.832
Поени од реакции
18.522
Проектираш твои искуства на едно прашање кое е најверојатно поставено од некој што не трола и е само по себе нелогично.
Остај, војна води со замислени непријатели.
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
568
Поени од реакции
2.547
Проектираш твои искуства на едно прашање кое е најверојатно поставено од некој што не трола и е само по себе нелогично.
Баш, и мене ми е нелогично.
Автоматски споено мислење:

Остај, војна води со замислени непријатели.
Толку ти е досаден животот, па мене сега ми се закачи? :)
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
8.215
Поени од реакции
5.423
Zdravo na site. Imam edno prasanje bidejki sum vo golema dilema. So mojot decko sme zaedno 3 godini od koi prvata godina samo jas se trudev za nas. Slednite dve godini se ni odi odlicno, no jas mislam deka mojot i negoviot karakter voopsto ne odgovaraat. Jas sum zabavna licnost bi otisla sekade postojano nasmeana i se trudam da najdam srekja i vo najmalitr nesta, no se cuvstvuvam kako da sum sama bidejki toj e sosema razlicen premnogu povlecen, nikogas ne se smee, ne razgovara so moite prijateli ponekogas ne gi ni pozdravuva. Se cuvstvuvam kako da e so mene prisilno i deka vopsto ne e sreken so toa sto me ima, nedostasuvaat onie sitnici kako dlaboki razgovori, da pravime nesto zaedno. Moeto prasanje e dali vie mislite deka treba da prodolzam so nego ili da stavam kraj dodeka e vreme.
Судот треба да ги слушне двете страни,
па дури тогаш да донесе пресуда.
...
Но, како и да е, очигледно не си задоволна од врскава и треба да ја прекинеш
пред да дојдат деца и да настанат поголеми проблеми.
...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom