Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.837
Поени од реакции
8.977
Остај, војна води со замислени непријатели.
Жена никад нема да ја разбере дијалектичката природа на универзумов....или у најмала рука да најде апликативна употреба у секојдневие. Пример одиш да купуваш рекет за пинг-понг и он има неколку карактеристики. Брзина, спин и контрола ако добиеш едно губиш друго...не може све одеднаш, едноставно таква е природата на работите. Исто ако си играл флипери на времето....па и стратегииве денеска, не може некој херој све да поседува. Старите викаат не може и јаре и паре. Тука се враќаме на нашата проблематика....жените сакаат све одеднаш и се моментално у егзистенционална криза по светов каде некој ги лажел дека се принцези и може све да имаат.
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
571
Поени од реакции
2.561
Лонг стори шорт, не се напнуајте одма.
Девојчево ви кажуе дека осеќа како дечко ѝ не е среќен со неа, осеќа како да е натеран со сила да прави ствари со неа, нит нејзини пријатели поздравуе, ниту разговараат ко што треба. Којзнае каква интима имаат. Ете нека го седне на маса и нека му објасни што осеќа и она. И да, поарно со време да реши, отколку да се влече уште 3 години со него.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.420
Жена никад нема да ја разбере дијалектичката природа на универзумов....или у најмала рука да најде апликативна употреба у секојдневие. Пример одиш да купуваш рекет за пинг-понг и он има неколку карактеристики. Брзина, спин и контрола ако добиеш едно губиш друго...не може све одеднаш, едноставно таква е природата на работите. Исто ако си играл флипери на времето....па и стратегииве денеска, не може некој херој све да поседува. Старите викаат не може и јаре и паре. Тука се враќаме на нашата проблематика....жените сакаат све одеднаш и се моментално у егзистенционална криза по светов каде некој ги лажел дека се принцези и може све да имаат.
koga sakash preslusuvanje vo ping pong, da vidish kako moze i brzina i spin i kontrola :D
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.837
Поени од реакции
8.977
koga sakash preslusuvanje vo ping pong, da vidish kako moze i brzina i spin i kontrola :D
Тешко баце, ма да немам играно пола година...за пинг понг и шах не ме чепкај. И други спортови како фудбал и баскет, ама ова посебно. Може у Борис да играме ако стојат масите уште....не сум бил одамна.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.884
Поени од реакции
18.588
Жена никад нема да ја разбере дијалектичката природа на универзумов....или у најмала рука да најде апликативна употреба у секојдневие. Пример одиш да купуваш рекет за пинг-понг и он има неколку карактеристики. Брзина, спин и контрола ако добиеш едно губиш друго...не може све одеднаш, едноставно таква е природата на работите. Исто ако си играл флипери на времето....па и стратегииве денеска, не може некој херој све да поседува. Старите викаат не може и јаре и паре. Тука се враќаме на нашата проблематика....жените сакаат све одеднаш и се моментално у егзистенционална криза по светов каде некој ги лажел дека се принцези и може све да имаат.
Третман на принцези и принцови доаѓа природно меѓу двајца што се сакаат, ако не постои еднакво давање и земање прашање на време е кога и тоа нема да биде доволно и ќе се бара влакно у јајце колку да ти се докаже спротивното.

Баш, и мене ми е нелогично.
Автоматски споено мислење:



Толку ти е досаден животот, па мене сега ми се закачи? :)
1694518054434.png

Воопшто. Јас не сум во војна. :)
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
571
Поени од реакции
2.561
Третман на принцези и принцови доаѓа природно меѓу двајца што се сакаат, ако не постои еднакво давање и земање прашање на време е кога и тоа нема да биде доволно и ќе се бара влакно у јајце колку да ти се докаже спротивното.



Прегледај го приврзокот 390480

Воопшто. Јас не сум во војна. :)
Ти беше со сите у војна у 2018 и 2019. Сега си мирен дечко, сменет скроз. Ако ти е интересен животот не знам што тогаш бараш на форум да боцкаш кајшто не треба. Нели рече дека форумов многу ти навлегол у живот и дека треба со вистински луѓе да поминуеш повеќе време :)
Епа почни :)
Screenshot_20230825-083101.jpg
:pos:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.884
Поени од реакции
18.588
Ти беше со сите у војна у 2018 и 2019. Сега си мирен дечко, сменет скроз. Ако ти е интересен животот не знам што тогаш бараш на форум да боцкаш кајшто не треба. Нели рече дека форумов многу ти навлегол у живот и дека треба со вистински луѓе да поминуеш повеќе време :)
Епа почни :)
Прегледај го приврзокот 390481
:pos:
1694518761241.png

Да, бев. Се менуваат луѓе, некои на подобро, некои живеат огорчени до крај на живот и живеат за да вратат мило за драго.

Инаку не гледам како е твоја работа кај го поминувам времето.

Отворен форум е, секој секого може да цитира.
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
571
Поени од реакции
2.561
Прегледај го приврзокот 390485

Да, бев. Се менуваат луѓе, некои на подобро, некои живеат огорчени до крај на живот и живеат за да вратат мило за драго.

Инаку не гледам како е твоја работа кај го поминувам времето.

Отворен форум е, секој секого може да цитира.
Не враќам ја никому мило за драго, тоа ѝ го препуштам на кармата :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.884
Поени од реакции
18.588
Не враќам ја никому мило за драго, тоа ѝ го препуштам на кармата :)
Да, кармата ми кажа многу работи последниве 3 месеца, мислам отплатив кармички долг вреден за 3 животи. И што е најбитно не работи по ничива воља.
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
571
Поени од реакции
2.561
Да, кармата ми кажа многу работи последниве 3 месеца, мислам отплатив кармички долг вреден за 3 животи. И што е најбитно не работи по ничива воља.
Секако. Секој на крај ќе го добие од кармата тоа што го заслужува.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.782
Поени од реакции
20.044
"Mi treba mir" e klasicna zenska izjava so koja se opravduvaat za narednite cekori sto ke gi napravat najcesto na steta na partnerot ili od egoizam mislejki deka taka bi bile posrekni iskluceni od se, otkolku da se vpustaat vo bilo sto pretezno za nivno dobro. Izvini, nemam nisto protiv tebe ama toa "mi treba mir" mi bese trigerot. Po moe mislenje toj mir ne moze nikoj da go najde sam edinstveno prinudno i prasanje e kakov mir bi bil toj, no se e individualno taka da moze i toa da e dobro resenie za tebe hipoteticki gledano.
Каква штета човеку, зборам ако бракот пропадне дека нејќам да се враќам од почеток со нов лик…
Автоматски споено мислење:

Некогаш врската може да стане и 10 годишна само поради зона на комфорт, ако не ги бива поарно да раскрстат сега отколку да се разведуваат во иднина :)
Точно, ако навистина овие е stand point тогаш секој на своја страна, но треба да знае точно што сака и дали е спремна to move on.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.651
Поени од реакции
10.015
Јасно, ама и развод да е јас не би се премажила, како што реков немам сили, ми треба мир.
Така е Луси душо, еднаш човек може да се заебе, ама по втор пат треба да си будала.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom