Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.981
Поени од реакции
35.953

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.440
Поени од реакции
2.434
Да де, детски додаток, ќе лапне паричка за родендени, може да го пратиш да работи...
Ne kje cekam od mekici da sobere i da si kupi stan na vodno.
Ljubovta prema deteto se dokazuva so konstantna griza za nego.
 
Последно уредено:

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.440
Поени од реакции
2.434
Ако го гледаш детето ко извор на некакви бенефиции освен љубов, тешко на детето. Детето нема никакви обврски кон тебе, ама ти кон него имаш.
Кога ќе стануваш навечер на секој половина саат и нема да спиеш со години, тогаш ќе те сметам за компетентен да кажеш нешто и да фрлиш камен зошто сите останати фрлиле.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.832
Поени од реакции
18.522
Кога ќе стануваш навечер на секој половина саат и нема да спиеш со години, тогаш ќе те сметам за компетентен да кажеш нешто и да фрлиш камен зошто сите останати фрлиле.
Не фрлав камења, скраја да е, и никој не рече дека е лесно. Тоа што кажав е дека детето не е дужно тебе да ти заработува станови, можеш да го воспиташ и подигнеш у права насока да знае како да го направи тоа за себе.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.440
Поени од реакции
2.434
Ко се бије тај се воли... @мкд владе еве ти шанса да се удомиш, ако збориш ти така против оставените. Ваква енергична жена не наоѓаш.
Кога ќе фрли Путин неколку атомки и се ќе се сруши и ќе дојдат ванземаљците и ќе копаат по рушевини барајќи остатоци од живот, а последно машко човечко суштество ќе остане @мкд владе а последна жена јас, е дури и тогаш јас ќе бегам и трчам колку нозе што ме држат во внатрешноста на џунглата бегајќи од таа напаст. Спасувај се ко може.
Автоматски споено мислење:

Не фрлав камења, скраја да е, и никој не рече дека е лесно. Тоа што кажав е дека детето не е дужно тебе да ти заработува станови, можеш да го воспиташ и подигнеш у права насока да знае како да го направи тоа за себе.
Добро сеа може бар една викендичка на маврово да ми среди, ахах абе не ме смеј. Знаеш и сам дека најголема среќа на мајката е кога детето си го гледа насмеано и среќно.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.008
Поени од реакции
3.752
Не фрлав камења, скраја да е, и никој не рече дека е лесно. Тоа што кажав е дека детето не е дужно тебе да ти заработува станови, можеш да го воспиташ и подигнеш у права насока да знае како да го направи тоа за себе.
Читав наназад и не сретнав жената да напишала некаде дека од детето очекува станеви.... ако ти беше муабетот во тој контекст..
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.440
Поени од реакции
2.434
Читав наназад и не сретнав жената да напишала некаде дека од детето очекува станеви.... ако ти беше муабетот во тој контекст..
Љубомори ко и сите погоре, еден фрли со камен и сите по него навалија, типично за чопоративен менталитет на размислување на стадото.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.207
Поени од реакции
21.933
Ако си родила деца поради ова треба името да си го смениш во ептен очајна.
Cekaj sega ne pratis. Batali ti tie muabeti zena majka kralica, pomina to, izgleda i se smaci, tesko bilo.
Sega barala Beta mazjak oti od Alfi preku takvata i e dojdeno. Ili so bi rekle Alfite se dobri za priplod, Betata e odlicna za gledanje potomstvo, posebno tugjo :sneaky:.
Tuka sme da go sprecime toa, preventivno ;).
Zatoa vakvi burni reakcii i histerii, planot B i zamina niz voda :pos:
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.440
Поени од реакции
2.434
Тоа е таа тактика на насилниците, спушти ја жената, обесхрабри ја, извреѓај ја, демек подоле од тебе е, за на крај да ја освоиш полесно. Сите сте бескичмењаци со лесни исклучоци.
Автоматски споено мислење:

Cekaj sega ne pratis. Batali ti tie muabeti zena majka kralica, pomina to, izgleda i se smaci, tesko bilo.
Sega barala Beta mazjak oti od Alfi preku takvata i e dojdeno. Ili so bi rekle Alfite se dobri za priplod, Betata e odlicna za gledanje potomstvo, posebno tugjo :sneaky:.
Tuka sme da go sprecime toa, preventivno ;).
Zatoa vakvi burni reakcii i histerii, planot B i zamina niz voda :pos:
Ама ти не спаѓаш ни во алфа ни во бета ни во сигма, ти си друг орангутанско прилепски сој.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.832
Поени од реакции
18.522
Љубомори ко и сите погоре, еден фрли со камен и сите по него навалија, типично за чопоративен менталитет на размислување на стадото.
Да, тоа ќе да е, љубоморам. Глеј си го детето тогаш, и не оправај по цел ден на форум.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.207
Поени од реакции
21.933
Љубомори ко и сите погоре, еден фрли со камен и сите по него навалија, типично за чопоративен менталитет на размислување на стадото.
Da da ljubomorni sme, zivotna zelba na sekoj maz e tugjo dete da gleda i da rasti.
I ne frliv so kamen, ednostavno toa e realnosta koja ocigledno tebe nesto ne ti e po kef, da ne recam se prepozna vo muabetot :toe:.
Tuku kaj ti se druskite tvoj da te poddrzat okolu ova. Obicno ko sinhronizirani ste, ali sega nesto slabo poddrska gledam :cautious:
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.440
Поени од реакции
2.434
Да, тоа ќе да е, љубоморам. Глеј си го детето тогаш, и не оправај по цел ден на форум.
Па се гледа по број на постови кој е буквално цел ден со години и години на форум, а тоа батка не сум јас.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.207
Поени од реакции
21.933
Тоа е таа тактика на насилниците, спушти ја жената, обесхрабри ја, извреѓај ја, демек подоле од тебе е, за на крај да ја освоиш полесно. Сите сте бескичмењаци со лесни исклучоци.
Автоматски споено мислење:


Ама ти не спаѓаш ни во алфа ни во бета ни во сигма, ти си друг орангутанско прилепски сој.
Balkanski soj na maz.
I i izvini, bitolska podgrupa na balkanski maz, ne prilepska. Ne ti e toa edno te isto ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom