Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.777
Поени од реакции
9.391
Ако си убав тогаш си упорен, ако си грд тогаш си досадниот...
"Не јебе леп, веч упоран..." Или "Кај што бургија не буши, таму кешалица буши" :pos: Ова ако не го знаеше џабе везеш...
Автоматски споено мислење:

"Život mi je pičkin dim, ne znam šta da radim s njim"
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2023
Мислења
431
Поени од реакции
1.745
2023-08-12 19-21-26.JPG

Без коментар........... Ќе се ожениш, ќе направиш деца, ќе бидеш 20 години у брак со неа и ќе ја фатат кризи на средни години и ќе те превари.....
 
Последно уредено:

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.731
Поени од реакции
19.902
Секогаш мажот е крив, тој манипулирал, па дури е свесна дека ја "манипулира" ама сепак легнала со него
Барем вие мажите коа варате к*р ве боли совест па ич :D
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
361
Барем вие мажите коа варате к*р ве боли совест па ич :D
zasto bi imale griza na sovest se podrazbira deka masko moze da vara,
toa ne e ni izneveruvanje ednostavno vo maskata priroda e da saka da oplodi sto povekje zenki i treba da se prifati kako takvo kako i do sega sto bilo,
samo zenata e taa koja vara i koja e kurva!!11!
 
Член од
5 март 2023
Мислења
431
Поени од реакции
1.745
Барем вие мажите коа варате к*р ве боли совест па ич :D
Аха ама барем оваа совест ја гризе што го преварила сопругот, тоа е подобро. :pos::pos::pos::pos: Тогаш зошто воопшто го преварила кога била свесна дека не чини??Некако не ти успеваат shaming tactics. И види ТОЈ Е КРИВ ШТО ЈА ИЗМАНИПУЛИРАЛ ХАХАХАХАХАХА
 

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.473
Поени од реакции
3.207
Аха ама барем оваа совест ја гризе што го преварила сопругот, тоа е подобро. :pos::pos::pos::pos: Тогаш зошто воопшто го преварила кога била свесна дека не чини??Некако не ти успеваат shaming tactics. И види ТОЈ Е КРИВ ШТО ЈА ИЗМАНИПУЛИРАЛ ХАХАХАХАХАХА
Тоа се тие женски ѓаволштини и ја врти водата во нејзиното корито т.е. самата себе се оправдува дека не е крива..и замисли се убедува самата себе во тоа и го третира као вистина..а универзалната вистина во која таа е главен кривец кој ја врти..
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.731
Поени од реакции
19.902
Аха ама барем оваа совест ја гризе што го преварила сопругот, тоа е подобро. :pos::pos::pos::pos: Тогаш зошто воопшто го преварила кога била свесна дека не чини??Некако не ти успеваат shaming tactics. И види ТОЈ Е КРИВ ШТО ЈА ИЗМАНИПУЛИРАЛ ХАХАХАХАХАХА
IMG_4019.jpeg
Еве искрено без грижа на совест, оваа жена гарант била мушко во претходниот живот.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.477
Поени од реакции
47.458
Отсутен е стравот од тепање и солна киселина . Да и го набиле стравот на време, немало да паѓа на манипулации така лесно.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.755
Поени од реакции
5.026
Дали Македонците се генерално толку кретени или само такви се на форумов собрани или ни тие не се такви само сакаат да бидат е една од најголемите мистерии на денешнината.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.608
Штефус не јади гурабии.

Апропо муабетот неверни жени, единствено се јавува невервство ако жената сака да го „казни“ својот маж за некоја реална или измислена грешка. Изговори колку сакаш.

Но, еве ви една приказна од овие изветреаните познати фаци низ Холивуд. Бившата жена на Скоти Пипен оди моментално со синот на Мајкл Џордан само и само од причина што знае дека тоа психички ќе го уништи и онака љубоморниот Скоти, кој цел живот беше и по талент и по заработка зад Џордан.

Тоа се жените, мачки. Одмаздољубиви створења кои само ќе го чекаат својот момент да ти напакостат.
Од друга страна, ова не ги амнестира ТЕЛИЊАТА, пошто поголемо теле нема од маж кој ќе се испијани и ќе шврља на страна или едноставно ќе оди редовно на курва пошто онаа што ја женил дома го нервира.

За танго треба двајца, џабе препукувања, темата е вечна.
Прашањето е што кога ќе дојдат проблемите? Ќе си раскинам врска или ќе разведам брак па ќе си заминам со достоинство и дигната глава или ќе бидам налик на еден обичен ајван, животно кое ѓи задоволува само своите инстикти: да јади, да спие и да еби.
Кој како си одбрал, што ќе си посее - тоа ќе си срка.

И да знаете, одааааамна не се цвекиња за мирисање, ни жените, ниту пак мажите.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.755
Поени од реакции
5.026
Штефус не јади гурабии.

Апропо муабетот неверни жени, единствено се јавува невервство ако жената сака да го „казни“ својот маж за некоја реална или измислена грешка. Изговори колку сакаш.

Но, еве ви една приказна од овие изветреаните познати фаци низ Холивуд. Бившата жена на Скоти Пипен оди моментално со синот на Мајкл Џордан само и само од причина што знае дека тоа психички ќе го уништи и онака љубоморниот Скоти, кој цел живот беше и по талент и по заработка зад Џордан.

Тоа се жените, мачки. Одмаздољубиви створења кои само ќе го чекаат својот момент да ти напакостат.
Од друга страна, ова не ги амнестира ТЕЛИЊАТА, пошто поголемо теле нема од маж кој ќе се испијани и ќе шврља на страна или едноставно ќе оди редовно на курва пошто онаа што ја женил дома го нервира.

За танго треба двајца, џабе препукувања, темата е вечна.
Прашањето е што кога ќе дојдат проблемите? Ќе си раскинам врска или ќе разведам брак па ќе си заминам со достоинство и дигната глава или ќе бидам налик на еден обичен ајван, животно кое ѓи задоволува само своите инстикти: да јади, да спие и да еби.
Кој како си одбрал, што ќе си посее - тоа ќе си срка.

И да знаете, одааааамна не се цвекиња за мирисање, ни жените, ниту пак мажите.
Не мислев конкретно за никого ни само за темава. Пишувај си...не ти реплицирам на текстов. Најверојатно требаше да го пишам во Драга Кајгана.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom