Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

J

joli1

Гостин
Алоо ти читаш ли што пишувам, сме биле сами полно пати не пробал ништо, и со другаркава исто.

Зашто би се срамела некоја жена да се пушти на некој маж доколку и се допаѓа? На денешно време нема срам, се е на изволте ако му се свиѓа нека и се пушти, се кладам дека ќе го од одбие, и не само тоа, туку и пријателството веќе паѓа во вода, нема да се пријатели после тој инцидент.
ја читам што пишуваш, него ти викам ТИ ДА ГО ПОВИКАШ И ДА МУ КАЖЕШ ДЕКА СИ САМА И ДА ГО СТАРТНЕШ МАЛЦЕ, ПА ЌЕ РАЗГОВАРАМЕ НА ТЕМАВА.

ок?
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.415
Поени од реакции
2.396
ја читам што пишуваш, него ти викам ТИ ДА ГО ПОВИКАШ И ДА МУ КАЖЕШ ДЕКА СИ САМА И ДА ГО СТАРТНЕШ МАЛЦЕ, ПА ЌЕ РАЗГОВАРАМЕ НА ТЕМАВА.

ок?
Немам ја што да разговарам со тебе, кога си глуп, ја антеле он св. Пантеле, абре читаш ли ти шо пишав еј!! Сме биле сами, не пробал, алоо да ти нацртам ли. Кој пост по ред да ти пишувам, одам јас пишувај си ти пак тоа па тоа.
 
J

joli1

Гостин
Немам ја што да разговарам со тебе, кога си глуп, ја антеле он св. Пантеле, абре читаш ли ти шо пишав еј!! Сме биле сами, не пробал, алоо да ти нацртам ли. Кој пост по ред да ти пишувам, одам јас пишувај си ти пак тоа па тоа.
избегавам да навредувам женско, ама глупа си ко кур.

добро е, сфативмо дека ништо не напраел, ама ептен си глупа да разбереш што ја пробуем да ти кажем и што треба да напраеш за да увидиш дека не е така како што збориш, ама бадијала.

овде завршуе дискусијата од моја страна.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.415
Поени од реакции
2.396
Па он да сум направела она ил ова, абре ти немаш основна логика, зашто јас би направила нешто кога не планирам ништо со тој другар.
Ако на таа девојка и се свиѓа тој другар, нема да и е другар, него она самата ќе му се пушти, зашто не би му се пуштила, мислиш се срамат женските денес, нема срам отворени се, не му се пуштила зашто го гледа ко другар. А ако он нејзе и се пушти ќе биде корпосан и крај на пријателството, еве нека проба детево од погоре,и нека каже, ќе видиш дека е така, ја сум во право а ти ништо не сфаќаш. Која е поентата да и се пушти ако го одбие? А гарант тоа ќе се случи.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.171
Поени од реакции
12.699
Па он да сум направела она ил ова, абре ти немаш основна логика, зашто јас би направила нешто кога не планирам ништо со тој другар.
Ако на таа девојка и се свиѓа тој другар, нема да и е другар, него она самата ќе му се пушти, зашто не би му се пуштила, мислиш се срамат женските денес, нема срам отворени се, не му се пуштила зашто го гледа ко другар. А ако он нејзе и се пушти ќе биде корпосан и крај на пријателството, еве нека проба детево од погоре,и нека каже, ќе видиш дека е така, ја сум во право а ти ништо не сфаќаш. Која е поентата да и се пушти ако го одбие? А гарант тоа ќе се случи.
Подобро да и се пушти и да го одбие, да си биде на чисто и да си продолжи со живеачката... Ако ужива да и ги слуша женските муабети, ќе си останат пријатели, ако не ќе си продолжи даље.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.403
Поени од реакции
6.913
И што ако му залепи шамар? Што предлагаш, да продолжи па да го пријави за силување ли?
Колку примитивен коментар.

Дечко ако те гледа како другар, тоа и си, другар. Точка. Жената ако сака нешто повеќе од тебе отворено ќе ти каже.
Јас имам другари кои што никогаш не пробале да ми се пуштат, ниту јас нив. Пиеме кафе и се дружиме не често ама кога може. Имам еден другар веќе 20 години ми е другар чисто другар. Машко женско пријателство постои.
Abe pile debelo,
Ako nikoj na teve ne se se pali toa e tvoj privaten problem.
Ne moras frustraciite ovde da si gi lecis,

Jas ti/mu vikam deka doticnata saka da bigi socno izebana i nisto povejce.

Eve se kladam so tebe,
Ti ce go cestis detevo Pizza ako padni ebacina.
A ako dobija shamar ili slicno ti dobivas id mene 500€.


Ti stiska da frlish 500 denari ili pak ce pocnis da filozofiras , jas vaka,ti taka....
 
Член од
5 март 2023
Мислења
431
Поени од реакции
1.744
И што ако му залепи шамар? Што предлагаш, да продолжи па да го пријави за силување ли?
Колку примитивен коментар.

Дечко ако те гледа како другар, тоа и си, другар. Точка. Жената ако сака нешто повеќе од тебе отворено ќе ти каже.
Јас имам другари кои што никогаш не пробале да ми се пуштат, ниту јас нив. Пиеме кафе и се дружиме не често ама кога може. Имам еден другар веќе 20 години ми е другар чисто другар. Машко женско пријателство постои.

Штом 20 години е у френдзоун или е хомосексуалец па заедно бирате партнери и хаљини или ти не си привлечна.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.415
Поени од реакции
2.396
Штом 20 години е у френдзоун или е хомосексуалец па заедно бирате партнери и хаљини или ти не си привлечна.
Првото: не е геј! Имал девојки
а второто: Никогаш нема да дознаеш!
Автоматски споено мислење:

Abe pile debelo,
Ako nikoj na teve ne se se pali toa e tvoj privaten problem.
Ne moras frustraciite ovde da si gi lecis,

Jas ti/mu vikam deka doticnata saka da bigi socno izebana i nisto povejce.

Eve se kladam so tebe,
Ti ce go cestis detevo Pizza ako padni ebacina.
A ako dobija shamar ili slicno ti dobivas id mene 500€.


Ti stiska da frlish 500 denari ili pak ce pocnis da filozofiras , jas vaka,ti taka....
Ништо не те разбирам. Кој да се клади и шо. Не ме занима или коментирај или не тропај зелени.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.171
Поени од реакции
12.699
Првото: не е геј! Имал девојки
а второто: Никогаш нема да дознаеш!
Автоматски споено мислење:


Ништо не те разбирам. Кој да се клади и шо. Не ме занима или коментирај или не тропај зелени.
Тоа што имал девојки не ја тргнува можноста да е геј.
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.918
Поени од реакции
5.153
Јас имам другари кои што никогаш не пробале да ми се пуштат, ниту јас нив. Пиеме кафе и се дружиме не често ама кога може. Имам еден другар веќе 20 години ми е другар чисто другар. Машко женско пријателство постои.
Најголема заблуда... тие не се машки.
Или пак, немаат муда, што вели нашиот народ.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.415
Поени од реакции
2.396
Тоа што имал девојки не ја тргнува можноста да е геј.
Да точно е, сепак мислам дека не е, зашто не е феминизиран.
Автоматски споено мислење:

Не знам зашто е толкаво табу машко женското пријателство, да тргнеме од тоа дека и жените се луѓе, човечки суштества, всушност мажите се жени со вишок тестостерон, ние сме исти нема разлика.
 
Последно уредено:

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.467
Поени од реакции
3.199
Ја со женско можам да бидам пријател доколку не е убава и не ме привлекува..во секој друг случај би чекал прва шанса да ја напрчам и со таква особа можам само во партнерски однос да бидам и исклучувам секаков вид на пријателство..
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.748
Поени од реакции
23.933
И што ако му залепи шамар? Што предлагаш, да продолжи па да го пријави за силување ли?
Колку примитивен коментар.

Дечко ако те гледа како другар, тоа и си, другар. Точка. Жената ако сака нешто повеќе од тебе отворено ќе ти каже.
Јас имам другари кои што никогаш не пробале да ми се пуштат, ниту јас нив. Пиеме кафе и се дружиме не често ама кога може. Имам еден другар веќе 20 години ми е другар чисто другар. Машко женско пријателство постои.
Не им се свиѓаш, затоа не те ебат 2 посто. А по напишаново ни буквално.
 

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.467
Поени од реакции
3.199
И што ако му залепи шамар? Што предлагаш, да продолжи па да го пријави за силување ли?
Колку примитивен коментар.

Дечко ако те гледа како другар, тоа и си, другар. Точка. Жената ако сака нешто повеќе од тебе отворено ќе ти каже.
Јас имам другари кои што никогаш не пробале да ми се пуштат, ниту јас нив. Пиеме кафе и се дружиме не често ама кога може. Имам еден другар веќе 20 години ми е другар чисто другар. Машко женско пријателство постои.
Болдот е доста јак..во една реченица жена и отворено ќе ти каже..

Кога ќе осети жената/девојката дека искрено ја сакаш и не можеш без неа (емотивно) и го установува тоа преку нејзини факинг(змијски) рецептори почнува да си ја ебе мајката у пичка..да ти глуми лудило...да ја превзема контролата над тебе као личност,да те прави љубоморен..и да те крши немилосрдно ко да си од стакло јеботе онака ладно без грижа на совест.. и ич пичката не и чуе како се осеќаш ти во тие моменти...

п.с. (пробав на мој начин да го објаснам зборот-отворено) ништо лично...
 
Последно уредено:

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
509
Поени од реакции
331
Болдот е доста јак..во една реченица жена и отворено ќе ти каже..

Кога ќе осети жената/девојката дека искрено ја сакаш и не можеш без неа (емотивно) и го установува тоа преку нејзини факинг(змијски) рецептори почнува да си ја ебе мајката у пичка..да ти глуми лудило...да ја превзема контролата над тебе као личност,да те прави љубоморен..и да те крши немилосрдно ко да си од стакло јеботе онака ладно без грижа на совест.. и ич пичката не и чуе како се осеќаш ти во тие моменти...

п.с. (пробав на мој начин да го објаснам зборот-отворено) ништо лично...
Interesen fenomen koj nazalost go imam oseteno i na svoja koza
 

Kajgana Shop

На врв Bottom