Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.492
Поени од реакции
40.404
исто како да си стерилизиран кога си у френдзона. Дали вреди тоа за еден муабет? Не би рекол.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.742
Поени од реакции
8.804
Drugarka koja bukvalno se ti kazuva ili pa mozebi e nesto drugo?
Сам си пишал у насловот на темата другарка а сакаш да ти е нешто повеќе. Може те сака да ја гледаш додека се кова со некој друг...прашај ја?
Или па земи исковај ја ти без многу зборење.
 
Ф

Флеш

Гостин
Биди директен, кажи што чуствуваш , ќе добиеш одговор . Ако е неутрална или негативна , отпиши ја . Да знаеш на што си . Или пријател или ниво погоре .
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.300
Во македонскиот "џет-сет" има такви примери. Се начитавме низ порталиве денојве.
Не знам друже, не читам портали…
Мада ништо чудно! Баш у џет-сет и висока политика има све…
Таму е ваљда нормално да си ги мењаат жените, или да идат по црнци на одмори..
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
261
Поени од реакции
582
Мислам дека си у френдзона длабоко, но ете, ако сакаш да имаш нешто со неа а нејќеш директно, коа ќе ти збори она интимни работи земи и ти збори и со иста мера, види ја она како ќе реагира. Ако немаш комбинација у моментот, измисли сепак нешто чисто да видиш реакција. Ама сепак најбрз и најлесен начин е директен и поштен муабет, тука што и да прочиташ е џабе мислам, нема да даде некој особен резултат.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.498
Поени од реакции
7.015
Ko prvo mazot I ne ni go znam
Abe ne se blamiraj ovde,
So zhena nema drugarka, Sledniot pat zagrabija i 2 sec. podocna zalapaja.
3 sec. posle toa rakata medju noze!
Na dalje se samo ce si odi.
I naredniot den ce pocnis ovde srcina da pishuvas.
Aj sea odi i baraj ja i javi se posle toa.

Djabe eden moj prijatel na vremeto ne vikase,
Nema zhena sto ne dava, ima Mazhi sto ne znaat da si pobaraat!!!!
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.434
Поени од реакции
2.420
Abe ne se blamiraj ovde,
So zhena nema drugarka, Sledniot pat zagrabija i 2 sec. podocna zalapaja.
3 sec. posle toa rakata medju noze!
Na dalje se samo ce si odi.
I naredniot den ce pocnis ovde srcina da pishuvas.
Aj sea odi i baraj ja i javi se posle toa.

Djabe eden moj prijatel na vremeto ne vikase,
Nema zhena sto ne dava, ima Mazhi sto ne znaat da si pobaraat!!!!
И што ако му залепи шамар? Што предлагаш, да продолжи па да го пријави за силување ли?
Колку примитивен коментар.

Дечко ако те гледа како другар, тоа и си, другар. Точка. Жената ако сака нешто повеќе од тебе отворено ќе ти каже.
Јас имам другари кои што никогаш не пробале да ми се пуштат, ниту јас нив. Пиеме кафе и се дружиме не често ама кога може. Имам еден другар веќе 20 години ми е другар чисто другар. Машко женско пријателство постои.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.187
Поени од реакции
12.749
И што ако му залепи шамар? Што предлагаш, да продолжи па да го пријави за силување ли?
Колку примитивен коментар.

Дечко ако те гледа како другар, тоа и си, другар. Точка. Жената ако сака нешто повеќе од тебе отворено ќе ти каже.
Јас имам другари кои што никогаш не пробале да ми се пуштат, ниту јас нив. Пиеме кафе и се дружиме не често ама кога може. Имам еден другар веќе 20 години ми е другар чисто другар. Машко женско пријателство постои.
Не постои :)
 
J

joli1

Гостин
И што ако му залепи шамар? Што предлагаш, да продолжи па да го пријави за силување ли?
Колку примитивен коментар.

Дечко ако те гледа како другар, тоа и си, другар. Точка. Жената ако сака нешто повеќе од тебе отворено ќе ти каже.
Јас имам другари кои што никогаш не пробале да ми се пуштат, ниту јас нив. Пиеме кафе и се дружиме не често ама кога може. Имам еден другар веќе 20 години ми е другар чисто другар. Машко женско пријателство постои.
машко-женско пријателство сметаш дека постои затоа што гледаш од твоја перспектива.

ако му отвориш нозе на другаров од 20 години, или го повикаш кај тебе сами дома, мислиш дека ќе остане другар? увек у машко-женското пријателство некој за некого нешто чувстува, го чува другиот за резерва или нешто друго се случува.

мислиш дека било кој маж би толерирал, слушал и би се замарал со жена доколку истата не ја гледа романтично, не планира или нешто посакува со неа?
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.434
Поени од реакции
2.420
машко-женско пријателство сметаш дека постои затоа што гледаш од твоја перспектива.

ако му отвориш нозе на другаров од 20 години, или го повикаш кај тебе сами дома, мислиш дека ќе остане другар? увек у машко-женското пријателство некој за некого нешто чувстува, го чува другиот за резерва или нешто друго се случува.

мислиш дека било кој маж би толерирал, слушал и би се замарал со жена доколку истата не ја гледа романтично, не планира или нешто посакува со неа?
Па нормално дека гледам од моја перспектива, од птичја не гледам.

Тоа е моето искуство, само го пренесувам.

Да сме биле сами не пробал никој да се пушта, нит он нит јас, полно пати сме излагале он со девојка му јас со дечко тогашен. Не ми е само мене другар и на мојата најдобра другарка и е другар, и со неа не пробал ништо.
Автоматски споено мислење:

Твое мислење. Не го делат многу жени и мажи.
 
J

joli1

Гостин
Па нормално дека гледам од моја перспектива, од птичја не гледам.

Тоа е моето искуство, само го пренесувам.

Да сме биле сами не пробал никој да се пушта, нит он нит јас, полно пати сме излагале он со девојка му јас со дечко тогашен. Не ми е само мене другар и на мојата најдобра другарка и е другар, и со неа не пробал ништо.
не, гледаш од твоја перспектива затоа што ТИ го сметаш него за другар, прашање е дали он те гледа со истите очи?

еве, покушај, кажи му дека си сама и да дојде кај тебе, стартни го малце и ќе видиш како сите тие години дружење и излагање заедно со партнери уствари биле само фасада. :)
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.434
Поени од реакции
2.420
не, гледаш од твоја перспектива затоа што ТИ го сметаш него за другар, прашање е дали он те гледа со истите очи?

еве, покушај, кажи му дека си сама и да дојде кај тебе, стартни го малце и ќе видиш како сите тие години дружење и излагање заедно со партнери уствари биле само фасада. :)
Алоо ти читаш ли што пишувам, сме биле сами полно пати не пробал ништо, и со другаркава исто.

Зашто би се срамела некоја жена да се пушти на некој маж доколку и се допаѓа? На денешно време нема срам, се е на изволте ако му се свиѓа нека и се пушти, се кладам дека ќе го од одбие, и не само тоа, туку и пријателството веќе паѓа во вода, нема да се пријатели после тој инцидент.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom