Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
30 септември 2017
Мислења
105
Поени од реакции
112
фррррррр мррррррррр пррррррррр? Не те разбирам.
Значи дека видеото е долго 20 минути и не секој има време да го слуша целото па можеше во кратки црти со неколку болд поднаслови и по неколку реченици објаснето за што станува збор.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Најкратко вика сака да ја исплескаш по задникот убаво :icon_lol:, онака џентлменски витешки :icon_lol:.

 
Член од
23 октомври 2019
Мислења
5
Поени од реакции
7
Здраво, ми се свиѓа една девојка, се знаеме веќе 1 година, но сега почнавме да комуницираме пред два месеци. Се гледаме (разминуваме) скоро секој ден. Ја имам 2 пати покането да излеземе на кафе но таа ме има одбиено. Сега сакам да ја поканам повторно,но да не сум многу досаден?
Првиот пат ми рече: Извини неможам друг ден.
Вториот пат: Имам многу за учење.
Мислењее?
 
Ф

Флеш

Гостин
Здраво, ми се свиѓа една девојка, се знаеме веќе 1 година, но сега почнавме да комуницираме пред два месеци. Се гледаме (разминуваме) скоро секој ден. Ја имам 2 пати покането да излеземе на кафе но таа ме има одбиено. Сега сакам да ја поканам повторно,но да не сум многу досаден?
Првиот пат ми рече: Извини неможам друг ден.
Вториот пат: Имам многу за учење.
Мислењее?
Прашај уште еднаш,ама дај време од последното прашување.....Не притискај,кога ќе ја прашаш пак,те одбие,не се замарај повеќе ....Два пати благо те одбива,што значи не те гледа за дечко ...
 
Член од
23 октомври 2019
Мислења
5
Поени од реакции
7
Прашај уште еднаш,ама дај време од последното прашување.....Не притискај,кога ќе ја прашаш пак,те одбие,не се замарај повеќе ....Два пати благо те одбива,што значи не те гледа за дечко ...
Колку време?
Мислам дека и таа сака да излеземе но од нешто се плаши или срами. Иначе ми праќа љубовни статуси, "прв дејт", итн.....
 
Член од
28 јуни 2009
Мислења
274
Поени од реакции
258
Здраво, ми се свиѓа една девојка, се знаеме веќе 1 година, но сега почнавме да комуницираме пред два месеци. Се гледаме (разминуваме) скоро секој ден. Ја имам 2 пати покането да излеземе на кафе но таа ме има одбиено. Сега сакам да ја поканам повторно,но да не сум многу досаден?
Првиот пат ми рече: Извини неможам друг ден.
Вториот пат: Имам многу за учење.
Мислењее?
Одговорот е јасно недвоумно НЕ. Немој повеќе да ја замараш.
 
Ф

Флеш

Гостин
Колку време?
Мислам дека и таа сака да излеземе но од нешто се плаши или срами. Иначе ми праќа љубовни статуси, "прв дејт", итн.....
Брат,не биди смотан,иди логички,а и слушај,кога ќе размислам,кажи и подобро следен пат,дирекно дека имаш чуство за нејзе,дека ти се допаѓа.Не фејсбук,не интернет,очи во очи нормален разговор.Слушај,се знаеме веќе година дена,почнавме и интезивно да комуницираме,искрено развив симпатии кон тебе,ми се всади во главата,искрено,сакам да сум со тебе ....

Ќе ја стаиш у позиција,да или не,да не ти одложува,имам за учење,прослава она ова....
 
Член од
23 октомври 2019
Мислења
5
Поени од реакции
7
Брат,не биди смотан,иди логички,а и слушај,кога ќе размислам,кажи и подобро следен пат,дирекно дека имаш чуство за нејзе,дека ти се допаѓа.Не фејсбук,не интернет,очи во очи нормален разговор.Слушај,се знаеме веќе година дена,почнавме и интезивно да комуницираме,искрено развив симпатии кон тебе,ми се всади во главата,искрено,сакам да сум со тебе ....

Ќе ја стаиш у позиција,да или не,да не ти одложува,имам за учење,прослава она ова....
Ок, фала ти.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.709
Поени од реакции
9.541
Здраво, ми се свиѓа една девојка, се знаеме веќе 1 година, но сега почнавме да комуницираме пред два месеци. Се гледаме (разминуваме) скоро секој ден. Ја имам 2 пати покането да излеземе на кафе но таа ме има одбиено. Сега сакам да ја поканам повторно,но да не сум многу досаден?
Првиот пат ми рече: Извини неможам друг ден.
Вториот пат: Имам многу за учење.
Мислењее?
Немаш потреба од трета среќа, тури и таквото....ако е она заинтересирана, биди сигурен дека ке те викне на кафе...затоа бркај нешто друго;)
 
Член од
23 октомври 2019
Мислења
5
Поени од реакции
7
Немаш потреба од трета среќа, тури и таквото....ако е она заинтересирана, биди сигурен дека ке те викне на кафе...затоа бркај нешто друго;)
Да не ми рече после: "чекав ти да настапиш, сега е веќе касно".
Таа е заинтересирана (99%) го прашуваше и другарот за мене, но незнам дали се срами или се плаши од нешто... Ќе почекам некое време...
 
Член од
28 јуни 2009
Мислења
274
Поени од реакции
258
Да не ми рече после: "чекав ти да настапиш, сега е веќе касно".
Таа е заинтересирана (99%) го прашуваше и другарот за мене, но незнам дали се срами или се плаши од нешто... Ќе почекам некое време...
Си најверојатно 5та или 6та опција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom