Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
18 јуни 2014
Мислења
60
Поени од реакции
35
Луѓе помагајте.

Се запознавме во Февруари годинава, таа се вработи во фирмата одспроти мојава каде што јас работам. На прв поглед се заљубив во неа. И двајцата сме во брак таа има маж и дете, јас имам жена и дете. Еден ден таа беше излезена на пауза дојдов до неа и се запознавме. Скоро секој ден бевме заедно на пауза , пиење кафе муабети и тн. Станавме блиски пријатели . Ми кажа дека мажот и е на работа во странство. Забележав дека скришно ме посматра секое мое движење го гледа . И секој пат кога ке ме види и се јавуваат "пеперутки" целата се вкочува кога ке ме здогледа. Јас тоа го приметив и си реков можеби и се допаѓам. Не и кажав одма дека ми се свиѓа ми беше незгодно да не се навреди го криев тоа . Дојде Април , стоев надвор пушев цигара и еве ја она доаѓа втора смена на работа и ми рече "Прави кафе" јас и реков `не ми се пие , пиев пред 20 минути со жена ми ` и она пак навали `абе прави кафе кога ти кажувам ` .Влегов внатре направив кафе после 10 минути и го носам кафето почнавме муабет `Ми рече леле колку имам сила ми се тепа некој лееле види колку сум поцрнела во рацете .`Почна да ме допира на рамото и на половината. Почнав да ја гледам заводнички , таа почна да трепери целата, поцрвене едноставно се вкочани не реагираше, од еднаш појдов и се доближив до неа и сакав да ја бацам но немав храброст од ебаната камера која снимаше на влезот, го тргнав погледот и погледнав надолу кон земја, таа почна да се смее рече `абе кој играч си ти еј ... ке те тепам...` И реков дојди понастрана да ти кажам нешто, имаше камера поставено на влезот од фирмата не сакав да ме снима. Се доближи до мене и рече `кажи те слушам` . И реков `ме привлекуваш ` таа се намршти, и реков `ми се свиѓаш` таа се воозбили и рече `знам те приметив уште првиот ден дека спремаш нешто но не бев сигурна. ` Ја прашав кажи ми сакаш ли да бидеш со мене?, таа ми одговори `не ти кажувам`. Јас влегов внатре и продолжив со работа.
Утредента пак ја начекав надвор и појдов и кажав дека сакам да бидам со неа, таа молчеше и се мислеше, се двоумеше, ја погледнав и пак ја прашав `кажи ми да знам` таа ме погледна и рече `е не ти кажувам`. Си влегов внатре , наредниот ден ја игнорирав не и правев муабет, таа дојде до мене и ме праша `зошто не правиш муабет` и реков `имам работа многу`. И си влегов внатре. Се до мај ја игнорирав не правевме муабет. Таа скришно ме набљудуваше цело време. При крајот на Мај дојдов до неа и реков `извини несакав да те повредам` . Таа ми одговори` несмееш така да правиш , најмногу се изнервирав тоа што не ја доврши играта до крај , требаше да бидне работава`. Ја фатив за рака и реков `извини`. таа рече во ред немора да се извинуваш. Јуни, Јули само здраво си кажувавме немаше никаков муабет. Дојде Август и појдов и реков `те сакам` животот би го дал за тебе` таа ме погледа и рече `нема шанси да го изневерам мажот ми` . Јас си заминав . И така се до ден денеска таа пак гледа во во мене скришно дури и со омраза бидејќи не и правам муабет повеќе и кога ке излезе на пауза јас бегам од неа и си одам на другата страна или влегувам внатре и приметив дека тоа страшно ја нервира. Дали да појдам утре да правам муабет или не ? Што да и кажам ? Има ли шанса некоја ?

поздрав до сите вас!!
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ти едно време бараше убави курви, па на комшивката и удри мерак, а сега и на колешката. :ROFLMAO:

Го жалам детето кое има ваков татко, ако навистина го имаш како што пишуваш.
 
Z

zlaki

Гостин
Луѓе помагајте.

Се запознавме во Февруари годинава, таа се вработи во фирмата одспроти мојава каде што јас работам. На прв поглед се заљубив во неа. И двајцата сме во брак таа има маж и дете, јас имам жена и дете. Еден ден таа беше излезена на пауза дојдов до неа и се запознавме. Скоро секој ден бевме заедно на пауза , пиење кафе муабети и тн. Станавме блиски пријатели . Ми кажа дека мажот и е на работа во странство. Забележав дека скришно ме посматра секое мое движење го гледа . И секој пат кога ке ме види и се јавуваат "пеперутки" целата се вкочува кога ке ме здогледа. Јас тоа го приметив и си реков можеби и се допаѓам. Не и кажав одма дека ми се свиѓа ми беше незгодно да не се навреди го криев тоа . Дојде Април , стоев надвор пушев цигара и еве ја она доаѓа втора смена на работа и ми рече "Прави кафе" јас и реков `не ми се пие , пиев пред 20 минути со жена ми ` и она пак навали `абе прави кафе кога ти кажувам ` .Влегов внатре направив кафе после 10 минути и го носам кафето почнавме муабет `Ми рече леле колку имам сила ми се тепа некој лееле види колку сум поцрнела во рацете .`Почна да ме допира на рамото и на половината. Почнав да ја гледам заводнички , таа почна да трепери целата, поцрвене едноставно се вкочани не реагираше, од еднаш појдов и се доближив до неа и сакав да ја бацам но немав храброст од ебаната камера која снимаше на влезот, го тргнав погледот и погледнав надолу кон земја, таа почна да се смее рече `абе кој играч си ти еј ... ке те тепам...` И реков дојди понастрана да ти кажам нешто, имаше камера поставено на влезот од фирмата не сакав да ме снима. Се доближи до мене и рече `кажи те слушам` . И реков `ме привлекуваш ` таа се намршти, и реков `ми се свиѓаш` таа се воозбили и рече `знам те приметив уште првиот ден дека спремаш нешто но не бев сигурна. ` Ја прашав кажи ми сакаш ли да бидеш со мене?, таа ми одговори `не ти кажувам`. Јас влегов внатре и продолжив со работа.
Утредента пак ја начекав надвор и појдов и кажав дека сакам да бидам со неа, таа молчеше и се мислеше, се двоумеше, ја погледнав и пак ја прашав `кажи ми да знам` таа ме погледна и рече `е не ти кажувам`. Си влегов внатре , наредниот ден ја игнорирав не и правев муабет, таа дојде до мене и ме праша `зошто не правиш муабет` и реков `имам работа многу`. И си влегов внатре. Се до мај ја игнорирав не правевме муабет. Таа скришно ме набљудуваше цело време. При крајот на Мај дојдов до неа и реков `извини несакав да те повредам` . Таа ми одговори` несмееш така да правиш , најмногу се изнервирав тоа што не ја доврши играта до крај , требаше да бидне работава`. Ја фатив за рака и реков `извини`. таа рече во ред немора да се извинуваш. Јуни, Јули само здраво си кажувавме немаше никаков муабет. Дојде Август и појдов и реков `те сакам` животот би го дал за тебе` таа ме погледа и рече `нема шанси да го изневерам мажот ми` . Јас си заминав . И така се до ден денеска таа пак гледа во во мене скришно дури и со омраза бидејќи не и правам муабет повеќе и кога ке излезе на пауза јас бегам од неа и си одам на другата страна или влегувам внатре и приметив дека тоа страшно ја нервира. Дали да појдам утре да правам муабет или не ? Што да и кажам ? Има ли шанса некоја ?

поздрав до сите вас!!
не знам што работиш ама добар си за пишување на роман,сериозно ова,имаш стил.
п.с. јас би и досадувал секоја минута да и пукне ж'шката :)...само продолжи така
 
Член од
18 јуни 2014
Мислења
60
Поени од реакции
35
Вистина е . Неможам да го држам повеќе оваа во себе, затоа се решив да споделам на форумов.
 
Член од
13 октомври 2016
Мислења
1
Поени од реакции
1
decko . ili momche ne znam kako da te narecam ..... si se stavil na mnogu golem rizik bidejki sepak si vo brak a i taa e vo brak.... razmisli sto te pravi tebe srejken !!! Taa kako zena nikako nema da popushti veruvaj... i taa prva da pocne razgovor...... ako sakas (iako mislam deka ne e vo red biejki si zenet, no gledam deka si se resil za nea) moj sovet e , da i dajs samo na znenje deka sakas da pocnis razgovor no ne go pocnuvaj .... kako znajs i umejs gledaj taa prvin da pocne .... NE POCHNUVAJ TI PRV . no iskreno sepak ne mislam deka ima shansa da ostanis so nea ,,, ne si ja stavaj glavata sam v torba za dzabe. pozz i so srejka ;)
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
This is wrong on so many levels:

1. Brak i dete
2. Baras sovet
3. Baras sovet na forum
4. Ne baras sovet
5. Pisuvas roman

WTF?!
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Луѓе помагајте.

Се запознавме во Февруари годинава, таа се вработи во фирмата одспроти мојава каде што јас работам. На прв поглед се заљубив во неа. И двајцата сме во брак таа има маж и дете, јас имам жена и дете. Еден ден таа беше излезена на пауза дојдов до неа и се запознавме. Скоро секој ден бевме заедно на пауза , пиење кафе муабети и тн. Станавме блиски пријатели . Ми кажа дека мажот и е на работа во странство. Забележав дека скришно ме посматра секое мое движење го гледа . И секој пат кога ке ме види и се јавуваат "пеперутки" целата се вкочува кога ке ме здогледа. Јас тоа го приметив и си реков можеби и се допаѓам. Не и кажав одма дека ми се свиѓа ми беше незгодно да не се навреди го криев тоа . Дојде Април , стоев надвор пушев цигара и еве ја она доаѓа втора смена на работа и ми рече "Прави кафе" јас и реков `не ми се пие , пиев пред 20 минути со жена ми ` и она пак навали `абе прави кафе кога ти кажувам ` .Влегов внатре направив кафе после 10 минути и го носам кафето почнавме муабет `Ми рече леле колку имам сила ми се тепа некој лееле види колку сум поцрнела во рацете .`Почна да ме допира на рамото и на половината. Почнав да ја гледам заводнички , таа почна да трепери целата, поцрвене едноставно се вкочани не реагираше, од еднаш појдов и се доближив до неа и сакав да ја бацам но немав храброст од ебаната камера која снимаше на влезот, го тргнав погледот и погледнав надолу кон земја, таа почна да се смее рече `абе кој играч си ти еј ... ке те тепам...` И реков дојди понастрана да ти кажам нешто, имаше камера поставено на влезот од фирмата не сакав да ме снима. Се доближи до мене и рече `кажи те слушам` . И реков `ме привлекуваш ` таа се намршти, и реков `ми се свиѓаш` таа се воозбили и рече `знам те приметив уште првиот ден дека спремаш нешто но не бев сигурна. ` Ја прашав кажи ми сакаш ли да бидеш со мене?, таа ми одговори `не ти кажувам`. Јас влегов внатре и продолжив со работа.
Утредента пак ја начекав надвор и појдов и кажав дека сакам да бидам со неа, таа молчеше и се мислеше, се двоумеше, ја погледнав и пак ја прашав `кажи ми да знам` таа ме погледна и рече `е не ти кажувам`. Си влегов внатре , наредниот ден ја игнорирав не и правев муабет, таа дојде до мене и ме праша `зошто не правиш муабет` и реков `имам работа многу`. И си влегов внатре. Се до мај ја игнорирав не правевме муабет. Таа скришно ме набљудуваше цело време. При крајот на Мај дојдов до неа и реков `извини несакав да те повредам` . Таа ми одговори` несмееш така да правиш , најмногу се изнервирав тоа што не ја доврши играта до крај , требаше да бидне работава`. Ја фатив за рака и реков `извини`. таа рече во ред немора да се извинуваш. Јуни, Јули само здраво си кажувавме немаше никаков муабет. Дојде Август и појдов и реков `те сакам` животот би го дал за тебе` таа ме погледа и рече `нема шанси да го изневерам мажот ми` . Јас си заминав . И така се до ден денеска таа пак гледа во во мене скришно дури и со омраза бидејќи не и правам муабет повеќе и кога ке излезе на пауза јас бегам од неа и си одам на другата страна или влегувам внатре и приметив дека тоа страшно ја нервира. Дали да појдам утре да правам муабет или не ? Што да и кажам ? Има ли шанса некоја ?

поздрав до сите вас!!
јас во цела прича едино ги жалам децата од двете страни.
ако не сте способни барем одите да ве средат па да не правите деца, а колку бракови вака ќе поебите заради курвање тоа ваш проблем...

рокнете се брат, барем по ова што го пишуваш ич не ти чури ни за жена ти, а особено не за детето што го имаш. браво јунак, само удри, машки. do jaja. ;)
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Raskinas so devojka mi pred 3 nedeli, potocno jas raskinav poradi odredeni pricini, nesakam da navleguvam vo detali, dolgo razmisluvav i bev svesen za posledicite no sega nekako mi fali od pricina sto sekogas bese do mene, pominavme mnogu teski i srekni momenti zaedno vo izminatite 2 godini, bese kako del od mene i sega posle 3 nedeli se cuvstvuvam prazno, inaku sum dosta aktiven, izleguvam, se druzam ne sum vo takanarecena nekoja depresija samo mi fali taa kako pojava... I eve koga sum sam cesto mislam na nas i se mislam da i se javam i slicno no sepak ima nesto vo mene sto ne mi dava i mi veli deka ke pomine seto ova i ke bide podobro... Ova mi se slucuva koga sum sam doma i nemam sto da pravam pa mislam na nea no brgu si naogjam nekoja obvrska so sto bi gi ottrgnal tie misli od mene... Dali i vie mislite deka ova e samo nov pocetok i e normalno da me faka nekoja si nostalgija kon nejze kako pojava i poddrska vo mojot zivot ili sepak e toa nekoj drug znak?
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.061
Поени од реакции
12.949
Raskinas so devojka mi pred 3 nedeli, potocno jas raskinav poradi odredeni pricini, nesakam da navleguvam vo detali, dolgo razmisluvav i bev svesen za posledicite no sega nekako mi fali od pricina sto sekogas bese do mene, pominavme mnogu teski i srekni momenti zaedno vo izminatite 2 godini, bese kako del od mene i sega posle 3 nedeli se cuvstvuvam prazno, inaku sum dosta aktiven, izleguvam, se druzam ne sum vo takanarecena nekoja depresija samo mi fali taa kako pojava... I eve koga sum sam cesto mislam na nas i se mislam da i se javam i slicno no sepak ima nesto vo mene sto ne mi dava i mi veli deka ke pomine seto ova i ke bide podobro... Ova mi se slucuva koga sum sam doma i nemam sto da pravam pa mislam na nea no brgu si naogjam nekoja obvrska so sto bi gi ottrgnal tie misli od mene... Dali i vie mislite deka ova e samo nov pocetok i e normalno da me faka nekoja si nostalgija kon nejze kako pojava i poddrska vo mojot zivot ili sepak e toa nekoj drug znak?
Тоа се вика ти влегла во кожа. Не се малку 2 години, си се навикнал на неа, ти го правела комплетно секојдневието, нормално е да чувствуваш празнина. За секоја работа во животот, ако повеќе време си приврзан со работата, после ќе чувствуваш празнина. И кучето на комшијата да го чуваш 2 недели дур е на одмор, после кога ќе го земе, празно ќе ти е некако. Види дали те фаќа на носталгија, депре и такви работи, ако е само празнина и си решен да продолжиш понатаму без неа, ќе се навикнеш, ќе ја снема и празнината. На се се навикнува човек, само време треба.
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Raskinas so devojka mi pred 3 nedeli, potocno jas raskinav poradi odredeni pricini, nesakam da navleguvam vo detali, dolgo razmisluvav i bev svesen za posledicite no sega nekako mi fali od pricina sto sekogas bese do mene, pominavme mnogu teski i srekni momenti zaedno vo izminatite 2 godini, bese kako del od mene i sega posle 3 nedeli se cuvstvuvam prazno, inaku sum dosta aktiven, izleguvam, se druzam ne sum vo takanarecena nekoja depresija samo mi fali taa kako pojava... I eve koga sum sam cesto mislam na nas i se mislam da i se javam i slicno no sepak ima nesto vo mene sto ne mi dava i mi veli deka ke pomine seto ova i ke bide podobro... Ova mi se slucuva koga sum sam doma i nemam sto da pravam pa mislam na nea no brgu si naogjam nekoja obvrska so sto bi gi ottrgnal tie misli od mene... Dali i vie mislite deka ova e samo nov pocetok i e normalno da me faka nekoja si nostalgija kon nejze kako pojava i poddrska vo mojot zivot ili sepak e toa nekoj drug znak?
Скроз нормална појава е, ќе помине со време. Само биди цврст и држи се до својата одлука.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Скроз нормална појава е, ќе помине со време. Само биди цврст и држи се до својата одлука.

Vi blagodaram na odgovorite.. Blaga prednos vo pobrzo zabravanje ima i toa sto momentalno ziveeme vo razlicni gradovi poradi fakultet, no sepak koga se vrakam vikend sekogas ja gledam, no kako i da e, life goes on
 
Член од
18 јуни 2014
Мислења
60
Поени од реакции
35
@mandarina92 , два дена зјапам во неа, и денеска преку пенџерето од фирмата погледна кон мене и ги рашири рацете мислам дека кажа "што сакаш од мене" . Јас само се насмеав и заминав. После 20 минути ја гледам излегува и пуши цигара. Излегов и јас ама не и прозборев . Само од време на време гледав во неа. Двапати излегуваше таа, ама мене гордоста не ми даваше прв да и почнам муабет. Мислам дека не е расположена за паралелна врска, т.е. сака само кратка авантура. Мислам дека ја оплескав работава денеска... дали ке има друга шанса или тешко.
 
Член од
19 јули 2014
Мислења
142
Поени од реакции
23
Дечки абе имам проблем.. Со девојками одиме више 8 месеци.. Све е ок и врска и се.. Скоро сите знааат за нас..
Проблемот е со нејзините дома.. Никако да им каже за мене.. Вака ретко и се гледаме.. Еднаш во неделата бидејќи од дома сумљаат дека има дечко па не ја пуштаат... Ова више нема смисла..
Ако им кажи и е страв дека ќе биди тешко неа..
Јас имам 20 таа 16.. Прв сум и.. Мислам дека проблемот е во тоа што сум поголем..

Некој да ми помогни да ми кажи што како ? Оти вака не оди баш убаво.. Еднаш во неделата се гледаме и тоа и тогаш на 30 минути со страв и трепет да не и звонат од дома и да не ја фатат дека не е со другарките туку со мене..
 
Член од
8 септември 2016
Мислења
16
Поени од реакции
3
Луѓее хелллп!
Вака, со дечко ми идеме 3 години и више ама вчера беше кај негов другар на роденден кој го славеше дома со другари и девојка му.Иначе јас имам 22 а тој 24години.Му реков оди несакам да се делиш од друштвото ,во овие 4 годнини врска бил пијан два пати и тоа кога бил само со мене.Се двоумеше дали да иде зошто ќе му било досадно и ми рече дека ќе иде на саат два и ќе си дојде.Отиде на роденден во 21:00 и ми пиша на фб дека е таму. По еден час му се јавив да го слушнам како е и ми рече дека им тргнал муабетот и дека ќе се опијани..му реков ок ти си знаеш како сакаш ќе ми пишуваш на фб сеа зошто ми е досадно ми рече да и толку завршивме со муабетот на тел.Го чекав да ми пише не ми пиша.. му ѕвонев околу 2 два пати не ми крена..го чекав да ми се јави неможев да спијам, секогаш пред да си ленам се слушавме.Во 4 ми пиша на фб дека го разбудиле пораки дека има два пропуштени повици му пишав ај легни си отрезни се и спиј. Сабајле го чекав да стане да ми се јави или да ми пише не ми се ни јави ни ми пиша до 14:00. Mи пиша зошто му го препраќам разговорот по сто пати а уствари јас ништо не правев месенџерот сам му ги испраќал последните реченици по неколку патти.Му кажав дека не правам ништо јас и го прашав зошто ноќта не ми се јави кога му ѕвонев -ми рече дека не му ни ѕвонел телефонот и ми прати принт скрин од пораките дека има два пропуштени повици..ок. го прашав зошто не ми се јави кога си дојде дома да не те мислам те чекав цела вечер иако другар му живее во комшии -ми рече дека многу му се спиело и дека заборавил и ми се извинуваше. јас му се налутив и го избришав од фб зошто ме излажа дека ќе седи саат два а остана цела ноќ и затоа што го чекав цела ноќ и не ми се јави.Ми пиша порака на тел -што сум се замислувала јас ,дали јас ќе го командам дека не смее да иде на роденден кај другар ,дали ми бил он на мене роб... не му вратив ништо. ЛУЃЕ ШТО МИЛСИТЕ ДАЛИ ЈАС СУМ ВО ПРАВО ИЛИ ГРЕШАМ СО ТОА ШТО МУ СЕ НАЛУТИВ И ЛОШО РЕАГИРАВ?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Идете 3 години и го бришеш од фб пошо се запил и останал на РОДЕНДЕН кај другар, у редуууууууууууууууу е!

Нормално дека не си во право пошо не е крај на светот ако ЕДНАШ не се чуете пред спиење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom