Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
Дечки се најдов во деликатна ситуација. Ми требаат совети пошто i'm in a dark so dark that I feel like I'm knocking on heaven's doors. Ама не знам дали вреди.
Со едно девојче се знаеме многу одамна, братучетка на мој другар е, и делиме симпатии уште на времето кога имав девојка ја, делиме многу сличности, квалитетен муабет anywhere, anytime и по секој мој критериум она е девојка one in a milion у мој случај. Веќе одамна сум сингл и ја и она, и си правиме муабети и сме искрени за своите чуства и двајцата сме свесни дека сакаме да имаме нешто повеќе. Деновиве за празнициве славевме заедно и се десија некои ствари, ама одма излегоа проблеми со другар ми кој се сомнева дека нешто се дешава со нас и почнаа збрки. Он и брани да има нешто со мене заради тоа што сме другари, и го праќа својот другар да и се дере и кара со оваа да ја убедува да прекине било каква комуникација со мене. Се тоа позади мој грб. И во ред е, ако дојдат привн кај мене ќе паднат кавги па дури и тепање какви темепраменти сме.
Не знам што да правам, како да пристапам и што да се одлучам, ризикувам другари за девојка која веќе одамна ми е симпатија и ја посакувам одамна.
Прво и прво, кои се тие нејзе да и` забрануваат да праи со тебе што сака?
Второ, какви се тие пријатели што тебе ти бранат да имаш нешто со нејзе?
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Прво и прво, кои се тие нејзе да и` забрануваат да праи со тебе што сака?
Второ, какви се тие пријатели што тебе ти бранат да имаш нешто со нејзе?
Прво: лоби група. Таканаречени експерти од типот: 'не е тој за тебе, заслужуваш подобро, и тн.'
второ: Не ја чепкај неа, ќе те тепаат.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Прво: лоби група. Таканаречени експерти од типот: 'не е тој за тебе, заслужуваш подобро, и тн.'
второ: Не ја чепкај неа, ќе те тепаат.
а јас би го прашал дали е маж или жена? биди мажи разговарај со сите засегнати страни. и тоа во исто време на исто место. па да видиме кој што има да каже. никако со секој поединечно.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
а јас би го прашал дали е маж или жена? биди мажи разговарај со сите засегнати страни. и тоа во исто време на исто место. па да видиме кој што има да каже. никако со секој поединечно.
This!
За да покажат колку се лицемерни/тепачишта пред сите.
Ако се праат на мутави, одјеби ги нив. А женската пробај да ја тргнеш од нивно влијание, со тоа што ќе покажеш дека си различен од нив.
 
S

StormRage

Гостин
Дечки се најдов во деликатна ситуација. Ми требаат совети пошто i'm in a dark so dark that I feel like I'm knocking on heaven's doors. Ама не знам дали вреди.
Со едно девојче се знаеме многу одамна, братучетка на мој другар е, и делиме симпатии уште на времето кога имав девојка ја, делиме многу сличности, квалитетен муабет anywhere, anytime и по секој мој критериум она е девојка one in a milion у мој случај. Веќе одамна сум сингл и ја и она, и си правиме муабети и сме искрени за своите чуства и двајцата сме свесни дека сакаме да имаме нешто повеќе. Деновиве за празнициве славевме заедно и се десија некои ствари, ама одма излегоа проблеми со другар ми кој се сомнева дека нешто се дешава со нас и почнаа збрки. Он и брани да има нешто со мене заради тоа што сме другари, и го праќа својот другар да и се дере и кара со оваа да ја убедува да прекине било каква комуникација со мене. Се тоа позади мој грб. И во ред е, ако дојдат привн кај мене ќе паднат кавги па дури и тепање какви темепраменти сме.
Не знам што да правам, како да пристапам и што да се одлучам, ризикувам другари за девојка која веќе одамна ми е симпатија и ја посакувам одамна.
Реално гледано од моја перспектива на ова:
Ако тој толку се грижи за неговата братучеда, пошо тебе ти е другар, ти треба него да му кажеш. Значи ти верува (затоа ти е другар) и валда си добар човек и заслужуваш да си со нејзе. Значи најдобра ситуација би била да ти ја даде тебе. Пошо те познава, сте поминале нешто заедно и се останато.
Барем јас така би постапил и од двете страни.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
деновиве имам прв состанок со едно девојче а еве веќе ќе правам 19 години малце сум заостанат кога се работа за Љубов. во мојот живот многу се срамам одживот многу се срамам од девојчња и сите што ќе пробаа да се повеќе од другарки со мене јас ги одбегавав наoѓајќи некои евтини изговори па мслам е време да се оди малце подалеку дека стварно го сакам,затоа сега мн ми е срам и срав да не ја зафркнам работата со ова девојче.Другарте не знаат дека толку се срамам.
Не сум некој запустен,друштвен ,јас сум нормално дете кое се срами многу.девојчето можам да ти кажам дека е едно од најубавте што ги имам сретнато и што го посакуваат сите, а и то многу ме сака.веќе контактраме некое време а сега се договорвме со уште еден другар женскаму да излезме.
Ова не ми е прва женска со која излегувам,ама со сите со кој сум бил не испаднало како што треба и некако како да ме одбегаваат,можеби правам нешто што не треба,не му обрвнувам внимание и самиот незнам,бидејќи многу касно почнав со излегување,а пред тоа само бегав,па сега неможам да се вклопам.
Знам дека нема правила,ама ете јас морам колку толку да знам подетално да ми кажите како би одел еден состанок,.
Кој би бил идеален состанок,како да се понашам,што муабет,како да правам,Бидејќи навистина сакам да ја задржам и мислам дека се заљубив во неа
.
 
Член од
5 април 2014
Мислења
30
Поени од реакции
25
деновиве имам прв состанок со едно девојче а еве веќе ќе правам 19 години малце сум заостанат кога се работа за Љубов. во мојот живот многу се срамам одживот многу се срамам од девојчња и сите што ќе пробаа да се повеќе од другарки со мене јас ги одбегавав наoѓајќи некои евтини изговори па мслам е време да се оди малце подалеку дека стварно го сакам,затоа сега мн ми е срам и срав да не ја зафркнам работата со ова девојче.Другарте не знаат дека толку се срамам.
Не сум некој запустен,друштвен ,јас сум нормално дете кое се срами многу.девојчето можам да ти кажам дека е едно од најубавте што ги имам сретнато и што го посакуваат сите, а и то многу ме сака.веќе контактраме некое време а сега се договорвме со уште еден другар женскаму да излезме.
Ова не ми е прва женска со која излегувам,ама со сите со кој сум бил не испаднало како што треба и некако како да ме одбегаваат,можеби правам нешто што не треба,не му обрвнувам внимание и самиот незнам,бидејќи многу касно почнав со излегување,а пред тоа само бегав,па сега неможам да се вклопам.
Знам дека нема правила,ама ете јас морам колку толку да знам подетално да ми кажите како би одел еден состанок,.
Кој би бил идеален состанок,како да се понашам,што муабет,како да правам,Бидејќи навистина сакам да ја задржам и мислам дека се заљубив во неа
.
Не постои вистински или погрешен начин за тоа како да се однесуваш на првиот состанок, но еве некои основни принципи по кои треба да се водиш за да оставиш добар впечаток :
1.облечи се убаво, пристојно но немој да претеруваш
2.не смееш да касниш, биди на договореното место 10 минути порано
3.биди љубезен, смешкај се, опушти се, дај и некој комплимент но немој да бидеш нападен
4.менувај ги темите за разговор од се по малце и не дозволувај само она да збори а ти само да кимаш со главата или обратно
5.не се претставувај како нешто што не си
6.на прв состанок никако не смееш да збориш за бивши
7.не пиј многу алкохол
8.не дозволувај она да плати и да го вика келнерот :)
 
Член од
2 мај 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Луѓе помагајте оти јас готов сум .. хахаха!
-Кажете како да и ја викам да излезиме.. сака мотори.. (имам мотор) сакала да ја повозам.. дали така некако да и речам да се повозиме .. ама како после то да ја смувам?!?!?!?! девојчето мие многу важно го сасакав толку многу, живот давам за неа хахаххаах! нонстоп пишиме на фб... на тел.. се слушаме 2/3 дневно муабети мајтапи ова она.. кажете нешто шо како !
 
Член од
26 ноември 2013
Мислења
153
Поени од реакции
181
Еве ќе одговарам на сите, да биде попрегледно да не го цитирам секој посебно.
Се работи за многу различни типови на карактер како прво. Јас и другарите. Ама кога се работи за дружба и кежуал искачања, пиења нема никаков проблем, другари од средно сме, и останавме да се дружиме. Кога се работи за жени имаме два тотално различни погледа. Они се алфа-мужјаци тип и сакаат да држат се под контрола у фазон јас сум главен и како кажам јас, така ќе играш. За девојка не се замараат како за нешто со кое ќе делиш саати од твое секојдневие, муабет, доверба и слично, туку како нешто за занимација, да имаш да муваш, ебеш и слично. Ја не, посебно не за девојкава затоа што се знаеме многу одамна и со неа имам муабет, сличности и такви работи како со никој, некои работи само со неа ги имам разговарано, и некој да ме сослуша и разбере, баш затоа и толку сум запнал по неа, затоа и реков дека е one in a million.
Искрен да бидам, знам дека на некој начин е погрешно, и секако дека ги губам како другари, ама после толку време одложување со девојкава и викање не, веќе дојдов до тој степен кај што веќе неможам да ги игнорирам своите чувства за неа, ја сакам за девојка, сакам да ми биде повеќе од тоа што ми е, и неможам веќе да трпам, морам да пробам. Истото важи и за неа, ама овие прават сериозен проблем од ова и ствараат пречка која ќе биде тешка да се помине, а што е најтешкото не знам како пошто се неразбрани.
Гледам и вие се согласувате, и ја планирав така, да седнам да разговарам со нив. Но ви викам дека не се open-mind луѓе и е тешко да се разбереш, што ги прави непроценливи и тешки за разговор. Јас секако ги губам за пријатели, и нема да ми е криво затоа што знам за што ги жртвувам. Проблемот е што откако ќе се разговара и неможе да се разбере, што тогаш? За влијание не е проблем, они знаат дека имаме симпатии со години веќе и то е јавна тајна, и сепак немале никакво влијание за тој период.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo baram sovet od nekoj koj bi mozel realno da mi gi kaze rabotite a ne da zastane na strana na maskoto ili zenskoto .
Od poodamna se smekam so edno devojce potocno devojceto mi se svigja mng i od pred nekoe vreme stapivme vo kontakt kafe nekoe na koe pokazuvavme interes za da bideme zaedno ova ona nesto se sluci dali jas zgresiv sto ne go napraviv potegot od sram ili kako bilo ,, rabotata zavrsi nvm posle izvesno vreme iskocivme na zurka zaedno i dvajcata pokazuvavme interesi pa duri i mng pati falese stotinka da se bakneme no seuste ne razbiram koja e pricinata sto me otrgnuva od nejze dali e sramot dali zbunetosta koga sum do nejze no nikako nemozam da i gi priznaam nekoi raboti i da pocnam so toa vekje mi treba sovet ako ima nekoj sto moze slobodno pisete dali kritika dali nesto drugo vazno ke prifatam
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Zdravo baram sovet od nekoj koj bi mozel realno da mi gi kaze rabotite a ne da zastane na strana na maskoto ili zenskoto .
Od poodamna se smekam so edno devojce potocno devojceto mi se svigja mng i od pred nekoe vreme stapivme vo kontakt kafe nekoe na koe pokazuvavme interes za da bideme zaedno ova ona nesto se sluci dali jas zgresiv sto ne go napraviv potegot od sram ili kako bilo ,, rabotata zavrsi nvm posle izvesno vreme iskocivme na zurka zaedno i dvajcata pokazuvavme interesi pa duri i mng pati falese stotinka da se bakneme no seuste ne razbiram koja e pricinata sto me otrgnuva od nejze dali e sramot dali zbunetosta koga sum do nejze no nikako nemozam da i gi priznaam nekoi raboti i da pocnam so toa vekje mi treba sovet ako ima nekoj sto moze slobodno pisete dali kritika dali nesto drugo vazno ke prifatam
Бро биди свој и самоуверен девојката незнае што да направи затоа што очигледно не е сигурна во тебе, ти и даваш каков фидбек она очигледно чека ти да направиш прв чекор, а ти ништо се врткаш околу нејзе...следна шанса која ќе ти се укаже залапај ја ништо неможе да изгубиш само може да добиеш, не е крај на светот никоја нема да ти допушти да и се приближиш така ако и она не е на пола пат ;). И немој да признаваш нешто во што не си сеуште сигурен(мислам немој да и симињаш ѕвезди и љубовни изјави) кажи и дека ти е интересна, пријатна, дека се осекаш убо у нејзино друштво сврти и муабет за нешто што она го сака ваљда знаеш нешто повеќе за неа...не се срами и не стварај безпотребни тензии биди опуштен девојките го сакаат тоа...гуд лак
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Zdravo baram sovet od nekoj koj bi mozel realno da mi gi kaze rabotite a ne da zastane na strana na maskoto ili zenskoto .
Od poodamna se smekam so edno devojce potocno devojceto mi se svigja mng i od pred nekoe vreme stapivme vo kontakt kafe nekoe na koe pokazuvavme interes za da bideme zaedno ova ona nesto se sluci dali jas zgresiv sto ne go napraviv potegot od sram ili kako bilo ,, rabotata zavrsi nvm posle izvesno vreme iskocivme na zurka zaedno i dvajcata pokazuvavme interesi pa duri i mng pati falese stotinka da se bakneme no seuste ne razbiram koja e pricinata sto me otrgnuva od nejze dali e sramot dali zbunetosta koga sum do nejze no nikako nemozam da i gi priznaam nekoi raboti i da pocnam so toa vekje mi treba sovet ako ima nekoj sto moze slobodno pisete dali kritika dali nesto drugo vazno ke prifatam
Не те отргнува, по ова што го кажуваш, девојчето не знае на што е со тебе.
Треба да бидеш порешителен, можеби нејзе и делуваш дека не си заинтересиран или дека и даваш мешани сигнали.
Викни ја да излезете и на следното излегување направи го чекорот што треба да го направиш, бидејќи ќе помисли дека не си заинтересиран. Срам, не срам, мораш да пресечеш. :)
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Не постои вистински или погрешен начин за тоа како да се однесуваш на првиот состанок, но еве некои основни принципи по кои треба да се водиш за да оставиш добар впечаток :
1.облечи се убаво, пристојно но немој да претеруваш
2.не смееш да касниш, биди на договореното место 10 минути порано
3.биди љубезен, смешкај се, опушти се, дај и некој комплимент но немој да бидеш нападен
4.менувај ги темите за разговор од се по малце и не дозволувај само она да збори а ти само да кимаш со главата или обратно
5.не се претставувај како нешто што не си
6.на прв состанок никако не смееш да збориш за бивши
7.не пиј многу алкохол
8.не дозволувај она да плати и да го вика келнерот :)
Добро фалати,но како после одкако ќе станиме,како да реагирам,што муабет да направам,како е најдобро според тебе?
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Прво и прво, кои се тие нејзе да и` забрануваат да праи со тебе што сака?
Второ, какви се тие пријатели што тебе ти бранат да имаш нешто со нејзе?
За девојчево незнам шо да ти кажам, али дефинитивно преиспитај си го друштвото.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
Бро биди свој и самоуверен девојката незнае што да направи затоа што очигледно не е сигурна во тебе, ти и даваш каков фидбек она очигледно чека ти да направиш прв чекор, а ти ништо се врткаш околу нејзе...следна шанса која ќе ти се укаже залапај ја ништо неможе да изгубиш само може да добиеш, не е крај на светот никоја нема да ти допушти да и се приближиш така ако и она не е на пола пат ;). И немој да признаваш нешто во што не си сеуште сигурен(мислам немој да и симињаш ѕвезди и љубовни изјави) кажи и дека ти е интересна, пријатна, дека се осекаш убо у нејзино друштво сврти и муабет за нешто што она го сака ваљда знаеш нешто повеќе за неа...не се срами и не стварај безпотребни тензии биди опуштен девојките го сакаат тоа...гуд лак
se e vo red bro.. ne i priznavam nikoi raboti samo nekako se gubam pred nejze koga ke dojde toj moment da napravam nesto ednostavno se kocam neznam kako da prejdam preku toa .. mi treba sovet za toj del vo toj moment sto da napravam inache fala i na ovie soveti ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom