Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

S

Stef Bachatero

Гостин
И ќе видиш во разни други личности нешто што не си го видела претходно.
Со седење на компјутер и со жалење не бива.
Иди и истражувај можеби во твоја близина ќе најдеш нешто подобро од претходно :)
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Run Brom run!
има неколку опции:
- познавам и ја луѓе кои немале женска. За нив е се` тоа толку рамно и неинтересно, што мислат дека девојка не би им било повеќе од корист/интерес/љубов отколку десанка. (обично и кругот на пријатели им е затворен и мал, ко на овој)
- познавам и луѓе кои со тебе имаат едно однесување, а со друг/а имаат сосем друго, одеднаш испаѓа дека се многу покул, као испрограмирани (зборам за екстремно различно однесување, што и треба да очекуваш од овој).

Што е заедничко за двете работи, терањето на меѓучовечките односи на користољубив и/или незаинтересиран начин. И тоа не е ретка појава денес, дури тешко е да се промашат такви луѓе. Ама веројатно тебе не ти треба таква работа у животот, со оглед на тоа што приметувам дека си непосредна и искрена фаца. Терај друг филм со некој друг мистериозен (валда тоа ти е вкусот), али да е воглавно нормален. :icon_lol:

пс. ќе го забораев и најбитното, веројатно е неоткриен геј/асексуалец кој после толку време, кога веќе сите му спомнуваат за девојки, треба да викне у друштво некоја на која ќе и крева прерамки, да покаже дека демек праи нешто.
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
157
Поени од реакции
48
Се чудев... за типов...
Ке искочам во друштво ке видам како ке се понаша...
Можеби ке пробам уште нешто... хаха незнам.
Од вас прашав, дали е ок да му спомне нешто мојов другар? онака мушки муабет? хаха

Кругот па да и не му е баш мал.. се знае со луге се не е некоја пропалица вајда хахах да ок, да не замарам чуден е за со женски.
Сум искрена и директна, сакам реални луге а не матење у празно... али то а е тоа.. некој не знае да се најде помегу таквите па вајда глуми лудило и им е исклучиво до тоа да некој им посветува внимание.. хах

Можеби и е геј, но што и да било мегу нас (се до тој муабет) било се ок, другарски со доза на флерт и од двете страни - не идеализирам. Тоа гопотврдија и другите... али како и да е ФАЛА ВИ НА СИТЕ за одговорите!!
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
@Brom

Аман, бе девојко! Нели сфаќаш дека дечкото не сака да има врска со тебе?
Ти рекол дека има девојка у странство, што уште не ти е јасно?
И не мора да го претставуваш човекот како чудно суштество -те бил геј, те бил ваков, те пијан, те трезен, те не знаел како да се понаша со девојка!? Да те фатеше за цицка и да те изебеше у вецето, тогаш ќе беше таман, така ли?:facepalm:

Помири се со фактот дека не му се допаѓаш и толку.
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Да молиш за секс,сериозно?
Па не си ти од улица и да молиш за нешто што треба да се деси кад тад.
Пристапот ти е погрешен,бидејќи немаш искуство и бидејќи ако кажеш маче ај да те ебам,веднаш ќе и рипне алармот за дека таа е курва и лесна.
Има начин идеш полека чекор по чекор.
И викаш леле колку си секси вечерва,би те изедол како да си чоколадна торта и би го додал шлагот врз него и би било премногу вкусно.
Што мислиш за тоа :P
Биди бе маж,не биди лигав тип што моли,ќе стекнеш со тек на време некои работи.
Само немој да гледаш The notebook тоа е филм за такви како тебе а во реалноста не функционира тоа така,девојка сака да биде водена не обратно...
Слободно можеш да се "пријавеш" за струшки вечери на поезијата. :facepalm:

И не сум до толку да и викам "Маче дај да те ебам"


Фала за советот ама веќе не ја молам ко циган !
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.677
Brom
се гледа дека се откачил, малку и тој се однесувал како 15 години помал бидејќи на тие години треба барем во однесувањето да биде up a level. фокусирај се на други батки
и како сугестија од мене немора да ја прифатиш, не пишувај хаха на крај од реченица, имам чувство како мики маус да го читам -.-
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
157
Поени од реакции
48
langelina не го окарактеризирав јас толку лошо, тоа беше муабет на оние кои него го познаваат... и немора да се биде некултурен...

Ајде поздрав!
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Дечки ај еден совет,

Се запознавме на "модерен" начин преку фб хаха!
Си правевме муабети, дечкото изглеаше супер, никогаш не беше вулгарен бла бла...
Конечно кога се видовме, искочивме и тој ме запозна со неговите другари, супер вечер,
јас како женско не напнав за ништо повеќе од другарска средба(мислев тоа малку да го одложам за следните видувања).

Потоа продолжи онлајн кумуникација - се супер, па уште и испадна да се знае со еден мој
многу добар дургар од средно уште - супер и тоа!! Искачавме во друштва но скоро секој пат имаше мал дел на флерт од двете сртрани - СУППЕР!! Но... некако незнав како ЈАС да направам и конечно да искочам од френд зоната со него... прашував и совети- лугето ми рекоа директно... и оп се деси тоа... Пристапив сосем кул, со насмеана фацка хаха ништо патетично и сл. Му кажав дека ми е супер кул особа, ми се свига и сакам да бидам со него.

Кога бевме искочени таа вечер имаше мн луге а јас го тргнав на страна некако - ТОЈ се наљути бидејки го тргнав, збореше неповрзани работи... тој имал женска од др.држава, се гледал само 2 пати ГОДИШНО(насмејте се тука),па да размислел... и уште незнам што се изнакажа...

Се извинив затоа дека сум го тргнала и напнала хаха,
Кажав и дека не планирам одма да навлегувам во сериозна врска (знам дека некои машки се плашат од директен женски пристам и одма помислуваат дека искреноста нивна ги тера машките на помислата дека некој нив ке ги задуши во врска-затоа ова го кажав) и ТОЈ на ова кажа нешто што навистина ме повреди "А што па само заради секс ли?"

Тука се повредив, бидејки женско кога сака само секс - ке го побара одма а не да чека
неколку месеци запознавање бла бла...

НО нема везе ни тоа, се објаснив и рече да ОК, разбирам и ФАЛА на тоа што си
искрена... хаха! Pотоа само му реков дека сакам утредента пак да се видиме, за убаво пак да разговараме...

Не се видовме. Поминаа 2 месеци откако прекинав било каков контакт.

Имаме заеднички пријатели, треба ли да пробам да зборувам со другар ми и да му
кажам да му сврти некој муабет за мене?

Иначе за типот, сите викаат дека:

- Срамежлив е
- Да разговарам со него само ако е пијан(бидејки само така се отварал пред женско)
- НИКОГАШ НЕ ГО ВИДЕЛЕ СО ЖЕНСКА
- Нема девојка ахах!
- Никогаш не бил во сериозна врска бла бла
- дека е п**ка
- Не е возможно да се биде во врска на далечина и да се глеаш само 2п год.
- Некои се зафркаваат дека е геј
- Ако не сум му се свиѓала не би се замарал со мене толку да куцла на нет или пак да искача со мене... особено НЕ на само (таа вечер кога се запознавме)
- Дека флертувал со мене
- Дека му сметало тоа што неговите другари ми се убацувале на мене
- Тоа што на фб имам мн. пријатели...
- Дека нема самодоверба
- Бла бла

Некој совет? хахах!
Фала Ви!!!

Педер е.
Не ја комплицирајте ситуацијава, јасна е работава.
 
Член од
5 март 2011
Мислења
844
Поени од реакции
825
Да молиш за секс,сериозно?
Па не си ти од улица и да молиш за нешто што треба да се деси кад тад.
Пристапот ти е погрешен,бидејќи немаш искуство и бидејќи ако кажеш маче ај да те ебам,веднаш ќе и рипне алармот за дека таа е курва и лесна.
Има начин идеш полека чекор по чекор.
И викаш леле колку си секси вечерва,би те изедол како да си чоколадна торта и би го додал шлагот врз него и би било премногу вкусно.
Што мислиш за тоа :P
Биди бе маж,не биди лигав тип што моли,ќе стекнеш со тек на време некои работи.
Само немој да гледаш The notebook тоа е филм за такви како тебе а во реалноста не функционира тоа така,девојка сака да биде водена не обратно...

Стеф јас мислам дека ти уште си невин извини вака мое мислење не мора да значи
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
@Brom

Аман, бе девојко! Нели сфаќаш дека дечкото не сака да има врска со тебе?
Ти рекол дека има девојка у странство, што уште не ти е јасно?
И не мора да го претставуваш човекот како чудно суштество -те бил геј, те бил ваков, те пијан, те трезен, те не знаел како да се понаша со девојка!? Да те фатеше за цицка и да те изебеше у вецето, тогаш ќе беше таман, така ли?:facepalm:

Помири се со фактот дека не му се допаѓаш и толку.
Booo drskost na nivou! Prosto da ne znaes dali e drskost ili nekultura...:-D

On:
I ja bi se iznerviral nekoja da me "trgne" na strana da mi kaze deka saka da bideme zaedno, a za celo vreme jas sum pijan :)
Cudna e situacijava, a i karakterot na tipov, a i on ima 28? Daj ne me zezaj... :-D
Batali go, ne probuvaj.
Ne begaj od nego, ponasaj se najnormalno vo drustvo, preku drugari/drugarki da probuvas nikako! Ako proba da ostvari fizicki kontakt koga ste izlezeni, otkaci go, seriozno i kulturno.
Kje go molis i cekas nego, so meseci. Cim uste od pocetokov go molis za nesto, zamisli sto ke bide koga ke bidete vo vrska...
Ne znam zosto tolku ti se dopagja :)
A i ti malku si cudna, za nekoi postapki go ismevas, a od druga strana sakas da bidete zaedno...simptomaticno...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.240
Иначе за типот, сите викаат дека:
- Срамежлив е
- Да разговарам со него само ако е пијан(бидејки само така се отварал пред женско)
- НИКОГАШ НЕ ГО ВИДЕЛЕ СО ЖЕНСКА
- Нема девојка ахах!
- Никогаш не бил во сериозна врска бла бла
- дека е п**ка
- Не е возможно да се биде во врска на далечина и да се глеаш само 2п год.
- Некои се зафркаваат дека е геј
- Ако не сум му се свиѓала не би се замарал со мене толку да куцла на нет или пак да искача со мене... особено НЕ на само (таа вечер кога се запознавме)
- Дека флертувал со мене
- Дека му сметало тоа што неговите другари ми се убацувале на мене
- Тоа што на фб имам мн. пријатели...
- Дека нема самодоверба
- Бла бла

Некој совет? хахах!
Фала Ви!!!
Имам јас решение за случајов а дали ти ќе сакаш да го примениш, тоа го оставам на тебе.
Превземи иницијатива. Јавувај му се често. Дружи се со него. Покажи дека го сакаш. Ќе добиваш некое време нејасни знаци но истрпи го тоа. Наједноставно кажано треба улогата на машко да ја преземеш. Ќе ја биде работата, само треба време и трпеливост, што е најбитно не се откажувај од него!
--- надополнето: 30 август 2013 во 03:21 ---
А ќе го заборавев најважното...исклучиво директен пристап никако преку другари и другарки!!! Ти и он на само, не во друштво!
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
157
Поени од реакции
48
Фала на сите за советите и вашите мислења!

Не го окаректиризирав јас така... тоа е мислење на оние кои се дружат со него, другари, познаници, јас не го исмејувам некое негово однесување, иако ми е чудно. До сега со машко ми идело се спонтано и природно. Овој дечко ми се засвиѓа уште од кога прв пат го запознав, не сум го идеализирала и сл.

Мислев дека е стварно ок како другарче(личност) и ЗАТОА така директно/културно пристапив.

До некаде сум откажана од било каков обид (после неговата реакција кога му кажав таа вечет тоа)но имаме заеднички другари.
Тој е близок другар со мои другари... и ете може да се видиме, па до некаде не знам како да се однесувам, иако да секако ми е во
план да бидам резервирана и сл. Сеуште ми се допаѓа (пред се физички) хех и затоа сеуште куцкам еве вака на нет, прашувам по некое мислење од мои/наши другари итд. Ми се виде за ок личност, со оглед на тоа дека навистина секоја вечер до тогаш беше се ок, се дружевме, пиење, смеење се ОК.

До некаде и сакам контактот бар да си го вратам.
Некои викаат дека може наеднаш му дошла таа информација, и затоа така изреагирал а и тоа да, дека не е искусен се по ред...

Тоа не е мој закључок, туку на луѓе кои него го познаваат, дури викаат дека не би било страшно да пробам уште нешто, па затоа еве и Вас ви пишав да не имате некоја идеа? Но како и да е, фала на сите мислења.

Поз многу!

Пс. LetMeSea... го направив веќе тоа и да бев директна, прочитај др.страна ;)
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.240
Пс. LetMeSea... го направив веќе тоа и да бев директна, прочитај др.страна ;)
Знам прочитав, али јас мислам да пробаш пак и да не се откажуваш. Батали егото нема што да изгубиш. ;)
 
F

FARANG

Гостин
Се чудев... за типов...
Ке искочам во друштво ке видам како ке се понаша...
Можеби ке пробам уште нешто... хаха незнам.
Од вас прашав, дали е ок да му спомне нешто мојов другар? онака мушки муабет? хаха

Кругот па да и не му е баш мал.. се знае со луге се не е некоја пропалица вајда хахах да ок, да не замарам чуден е за со женски.
Сум искрена и директна, сакам реални луге а не матење у празно... али то а е тоа.. некој не знае да се најде помегу таквите па вајда глуми лудило и им е исклучиво до тоа да некој им посветува внимание.. хах

Можеби и е геј, но што и да било мегу нас (се до тој муабет) било се ок, другарски со доза на флерт и од двете страни - не идеализирам. Тоа гопотврдија и другите... али како и да е ФАЛА ВИ НА СИТЕ за одговорите!!

Немора да е геј, едноставно не е заинтересиран за девојки. Познавам еден таков во МКД, типот порадо би гледале 3та лига мак баскет него 2 да ги има во кревет. Најтрагично е што буквално на тањир му се имаат нудено, сме го седнувале во ресторант, кафана до девојка и обчно после 10 минути наога причина да кидне. Не го интересира, дури и незгодно му е да збори за тоа кога он е во прашање, знае да се нашали или да поразговара за некој трет ама за него ич... Совет - најди што го интересира, заинтересирај се за тоа и преку тоа пробај да го освоиш. Овој на пример ќе го ќари некоја што сака баскет хахаха
 

Kajgana Shop

На врв Bottom