Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Абе и мене тоа ми текна, али ај си викам, да не му го кршам одма филмов на детево... :D
Шо ќе праиш, покварени сме ние жените.
А од каде си толку сигурна дека сум дете? :confused:


Инаку фала за советите...
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
481
А од каде си толку сигурна дека сум дете? :confused:


Инаку фала за советите...
Абе не е страшно шо си девица ,имат и пострашни работи.Најди и ги ерогните зони обично врат, гради па спушти се надолу ,малце предигра треба и нејзе да и е убаво нели?:)
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Не е финтата со зборови да се молите.
Треба дела. Премини во пракса како што те посоветува blue ladybug.
Мене ми падна смешно (иако детево си има мака) ама го замислив како седи и ја моли два саати: дај ми ма, ај дај ми...шо се правиш сега таква ај дај ми, шо инат си дај ми... а она лежарно си чита книга „20 начини како да ја запалите девојката„ :icon_lol:
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Ne sum takov tip da izneveruvam i mrazam neverstvo taka da toa vo nikoj slucaj.
Neznam vaa beter inat i od konj ima...
Kako da ja nateram da popuste?
Велиш коњ, м? Еми тогаш:
- пазари едни каубојки
- б`цни ја со ѕвездичките
- и држ` се силно за дизгините

Кратко - порасни, биди цврст, одлучен и не моли.
Само не заборавај првин да го симнеш револверот од појасот. :)

Disclaimer:
Во случај да е невина, батали погорното, за да не попиеш лепеза по бузите и продолжи да молиш. :unsure:
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Де кажите како да ја намолам да имаме секс, вчера за цабе беше кај неа само спаме заедно и 1 саат ја моли:mad:

Не попушта шо инат ќе беше ваа жена...

Веќе цели 6-7 години воспалија ми се мускулите на бицепсо не се издражуе....
Да молиш за секс,сериозно?
Па не си ти од улица и да молиш за нешто што треба да се деси кад тад.
Пристапот ти е погрешен,бидејќи немаш искуство и бидејќи ако кажеш маче ај да те ебам,веднаш ќе и рипне алармот за дека таа е курва и лесна.
Има начин идеш полека чекор по чекор.
И викаш леле колку си секси вечерва,би те изедол како да си чоколадна торта и би го додал шлагот врз него и би било премногу вкусно.
Што мислиш за тоа :P
Биди бе маж,не биди лигав тип што моли,ќе стекнеш со тек на време некои работи.
Само немој да гледаш The notebook тоа е филм за такви како тебе а во реалноста не функционира тоа така,девојка сака да биде водена не обратно...
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Закон си Стеф! (y)

Може и варијации на слаткиши, као:
Mala slatkasi kako marmelat ^^ или Mala bi te mackal kako dzem na lep ^^
RAWR!
You have extremely moist lips. They’re like kissable cupcakes. It’s as if Sprinkles and Crumbs got together, made sweet love, and had these delicious little smoochable cupcake babies
Hank moody ;)
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
И викаш леле колку си секси вечерва,би те изедол како да си чоколадна торта и би го додал шлагот врз него и би било премногу вкусно.
Што мислиш за тоа :P
Сеа се вратив од искачање -- све пробав као што викаш. До запирка. Цурата ми ја испљука пијачката у фаца од смеење, ми рече иде до ВЦ да се замие, и не се врати. Дали дека јадев кромид поручекта или па можда ѝ искрснала некоја хитна работа? Што мислиш за тоа?
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
стеф ова да го чујам од тебе се селам во друга галаксија наежена до СРЖ.
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
157
Поени од реакции
48
Дечки ај еден совет,

Се запознавме на "модерен" начин преку фб хаха!
Си правевме муабети, дечкото изглеаше супер, никогаш не беше вулгарен бла бла...
Конечно кога се видовме, искочивме и тој ме запозна со неговите другари, супер вечер,
јас како женско не напнав за ништо повеќе од другарска средба(мислев тоа малку да го одложам за следните видувања).

Потоа продолжи онлајн кумуникација - се супер, па уште и испадна да се знае со еден мој
многу добар дургар од средно уште - супер и тоа!! Искачавме во друштва но скоро секој пат имаше мал дел на флерт од двете сртрани - СУППЕР!! Но... некако незнав како ЈАС да направам и конечно да искочам од френд зоната со него... прашував и совети- лугето ми рекоа директно... и оп се деси тоа... Пристапив сосем кул, со насмеана фацка хаха ништо патетично и сл. Му кажав дека ми е супер кул особа, ми се свига и сакам да бидам со него.

Кога бевме искочени таа вечер имаше мн луге а јас го тргнав на страна некако - ТОЈ се наљути бидејки го тргнав, збореше неповрзани работи... тој имал женска од др.држава, се гледал само 2 пати ГОДИШНО(насмејте се тука),па да размислел... и уште незнам што се изнакажа...

Се извинив затоа дека сум го тргнала и напнала хаха,
Кажав и дека не планирам одма да навлегувам во сериозна врска (знам дека некои машки се плашат од директен женски пристам и одма помислуваат дека искреноста нивна ги тера машките на помислата дека некој нив ке ги задуши во врска-затоа ова го кажав) и ТОЈ на ова кажа нешто што навистина ме повреди "А што па само заради секс ли?"

Тука се повредив, бидејки женско кога сака само секс - ке го побара одма а не да чека
неколку месеци запознавање бла бла...

НО нема везе ни тоа, се објаснив и рече да ОК, разбирам и ФАЛА на тоа што си
искрена... хаха! Pотоа само му реков дека сакам утредента пак да се видиме, за убаво пак да разговараме...

Не се видовме. Поминаа 2 месеци откако прекинав било каков контакт.

Имаме заеднички пријатели, треба ли да пробам да зборувам со другар ми и да му
кажам да му сврти некој муабет за мене?

Иначе за типот, сите викаат дека:

- Срамежлив е
- Да разговарам со него само ако е пијан(бидејки само така се отварал пред женско)
- НИКОГАШ НЕ ГО ВИДЕЛЕ СО ЖЕНСКА
- Нема девојка ахах!
- Никогаш не бил во сериозна врска бла бла
- дека е п**ка
- Не е возможно да се биде во врска на далечина и да се глеаш само 2п год.
- Некои се зафркаваат дека е геј
- Ако не сум му се свиѓала не би се замарал со мене толку да куцла на нет или пак да искача со мене... особено НЕ на само (таа вечер кога се запознавме)
- Дека флертувал со мене
- Дека му сметало тоа што неговите другари ми се убацувале на мене
- Тоа што на фб имам мн. пријатели...
- Дека нема самодоверба
- Бла бла

Некој совет? хахах!
Фала Ви!!!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: AL.

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.624
Поени од реакции
31.828
Слушај ги ти другите шо велат и само напред ^^^

Не е ни чудно што така изреагирал, сфатил колку е сатот навреме .
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
2 месеца немате контакт ? Ако е така,остави не бива,се виде тоа уште од првата негова реакција :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom