Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Coldhorror

ESTJ
Член од
4 јуни 2012
Мислења
140
Поени од реакции
107
Ќути... Арно што нема сапиосексуалци во Македонија ...
Незнам дали тоа ти беше саркастично кажано или не :)
Сум се мислел дали сум сапиосексуалец, не ти кажувам дали сум или не :P
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Внатрешниот гнев е стресот кој секој може да се контролира.Јогата е еден пример,сите други боречки вештини те учат на мир и физичката активност е тоа што им недостига на денешните луѓе.Физичката активност било каква ослободува серотонин и ти се чувстуваш посмирен од претходно и полн со среќа.Истиот ефект го има баната и чоколадото,но пази се можеш да станеш зависен од нив.Замисли го тоа како чаша што се прелива колку повеќе стрес додаваш толку повеќе вода истекува и треба да се научиш како да го контролираш.Едното е да си ги научиш стравовите и да ги контролираш чувствата а другото е да се пронајдеш во нешто што ќе ти даде сигурност и душевен мир.
Мој најпријателски совет е да најдеш некое девојче на кое му се свиѓаш (и која имала петка по македонски :D) да ти дава часови по граматика и правопис. Ти неа физичко воспитување она тебе јазик и пуна капа ;). Како ќе учиш руски кога сеуште имаш мака со македонскиот, рускиот има касапница да го направиш :).

Thiiiiiiiiiiink (колку подолго толку подобро), write, read, correct, read, post, по тој редослед :) .
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Kaiser

На Стеф паметот му го извадила Русинката, а ти за граматиката му се фаќаш на човекот!
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Мој најпријателски совет е да најдеш некое девојче на кое му се свиѓаш (и која имала петка по македонски :D) да ти дава часови по граматика и правопис. Ти неа физичко воспитување она тебе јазик и пуна капа ;). Како ќе учиш руски кога сеуште имаш мака со македонскиот, рускиот има касапница да го направиш :).

Thiiiiiiiiiiink (колку подолго толку подобро), write, read, correct, read, post, по тој редослед :) .
Кајзер, фокусирајќи се на дрвото ти избега шумата. Постот на Стеф има неколку одлични поенти, а намерите му се повеќе од благородни. Тоа е нешто што секој човек треба да го цени. Евентуалните правописни грешки се минимални и занемарливи. Во време на брзо збогатени неписмени сељаци кои сакаат да импресионираат со пари и кола купена од тато, Стеф е меѓу ретките кои работат врз себе. И не само тоа, дечкото има идеали, искрен е до коска и сака секому да помогне. Кога си видел Стеф некого да навреди или да не му одговори ако му треба помош? Now, you think. Знам дека си многу фер дечко и дека правилно ќе го разбереш овој пост.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Кајзер, фокусирајќи се на дрвото ти избега шумата. Постот на Стеф има неколку одлични поенти, а намерите му се повеќе од благородни. Тоа е нешто што секој човек треба да го цени. Евентуалните правописни грешки се минимални и занемарливи. Во време на брзо збогатени неписмени сељаци кои сакаат да импресионираат со пари и кола купена од тато, Стеф е меѓу ретките кои работат врз себе. И не само тоа, дечкото има идеали, искрен е до коска и сака секому да помогне. Кога си видел Стеф некого да навреди или да не му одговори ако му треба помош? Now, you think. Знам дека си многу фер дечко и дека правилно ќе го разбереш овој пост.
Многу лошо Петар, многу ...
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Види, од друидска перспектива, така е...лошо и црно...
Ти го цитирав постот, ама мислев на се претходно што имаш напишано на темава... си знаеш ти ... :D само slow down... жал ми е... навистина...:(
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
На Стеф паметот му го извадила Русинката, а ти за граматиката му се фаќаш на човекот!
У хардвер не чепкам тоа си е негова работа а е и онака непроменлива константа ;). Базичната корекција може да го направи софверот барем малку поприемчив или козметички поубав за око пред да се пристапи кон решавање на покрупните багови (нормално под услов администраторот да прифати дека се багови и да знае како да ги реши) ;).

Кајзер, фокусирајќи се на дрвото ти избега шумата. Постот на Стеф има неколку одлични поенти, а намерите му се повеќе од благородни. Тоа е нешто што секој човек треба да го цени. Евентуалните правописни грешки се минимални и занемарливи. Во време на брзо збогатени неписмени сељаци кои сакаат да импресионираат со пари и кола купена од тато, Стеф е меѓу ретките кои работат врз себе. И не само тоа, дечкото има идеали, искрен е до коска и сака секому да помогне. Кога си видел Стеф некого да навреди или да не му одговори ако му треба помош? Now, you think. Знам дека си многу фер дечко и дека правилно ќе го разбереш овој пост.
Мислев да ја спомнам и шумата ама си реков батали шума кога дрвата не се пораснати ;). Правилно сфатив, намерата е битна реализацијата сосема небитна (дека сум фер дечко не за друго) :P.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
У хардвер не чепкам тоа си е негова работа а е и онака непроменлива константа ;). Базичната корекција може да го направи софверот барем малку поприемчив или козметички поубав за око пред да се пристапи кон решавање на покрупните багови (нормално под услов администраторот да прифати дека се багови и да знае како да ги реши) ;).



Мислев да ја спомнам и шумата ама си реков батали шума кога дрвата не се пораснати ;). Правилно сфатив, намерата е битна реализацијата сосема небитна (дека сум фер дечко не за друго) :P.
Во наредните денови ќе ја викнам специјално професорката од средно Смиља да ми се врати граматиката :).Фала за забелешката ќе се подобриме во тоа поле.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Ми излезе проблем со девојкава . Значи идам долго и сега кога сум со машко друштво се е ок , а кога ќе се најдам во мешано машки/женски излегуваат проблеми како не доверба , не сака се да ме дослуша, мисли ако некоја девојка се најде помеѓу нас во друштвото дека јас би бил тој што би и се пуштил хмм незнам ! Сакам да најдам решение како повеќе да ми верува а мислам дека до сега сум доста поврзан со нејзе не сум некој женкар ја сакам се трудам да нема ни на ФБ заебанции имаме телефон на VIP и се слушаме 24/7 но девојкава искрено е премногу љубоморна највеќе од денот сака да поминувам со нејзе . Значи сакам совет како да постапувам со нејзе а тоа да не излгеда ( леле срце душо ќе ти кажам после што и како што да правам ова она ) понекогаш нашава работа наликува на назли и нико :)
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Ми излезе проблем со девојкава . Значи идам долго и сега кога сум со машко друштво се е ок , а кога ќе се најдам во мешано машки/женски излегуваат проблеми како не доверба , не сака се да ме дослуша, мисли ако некоја девојка се најде помеѓу нас во друштвото дека јас би бил тој што би и се пуштил хмм незнам ! Сакам да најдам решение како повеќе да ми верува а мислам дека до сега сум доста поврзан со нејзе не сум некој женкар ја сакам се трудам да нема ни на ФБ заебанции имаме телефон на VIP и се слушаме 24/7 но девојкава искрено е премногу љубоморна највеќе од денот сака да поминувам со нејзе . Значи сакам совет како да постапувам со нејзе а тоа да не излгеда ( леле срце душо ќе ти кажам после што и како што да правам ова она ) понекогаш нашава работа наликува на назли и нико :)
Кажи ѝ дека имаш и другари, со коишто ќе сакаш понекогаш да го поминуваш времето, исто како што таа има другарки со коишто го поминува времето. Ако ти бара да одите заедно на шопинг, на пример, побарај ѝ и ти нејзе да дојде кога ќе се собирате со другарите за гледање/играње фудбал, одење во кафана или слично, па види како ќе изреагира.

Кажи ѝ исто така дека си машко и имаш очи, што значи дека од време на време ќе видиш некоја друга девојка што во тој момент се дотерала и се направила многу згодна поради кого и да е. Ако девојка ти има проблем со тоа, нека ти раскине веднаш, зашто ќе полуди од љубомора.

Исто така кажи ѝ дека, дури и да видиш некоја друга девојка што е згодна, дури и ако те возбуди (визуелно), ништо нема да направиш со таа девојка, а целата возбуда ќе ја зачуваш за девојка ти и ќе ја искористиш за супер сеанса со неа. И така направи. Ова бара извесна самоконтрола, но размисли дали ја сакаш девојка ти. Ако ја сакаш, ќе ти успее.

А ако и тоа ѝ е проблем на девојка ти и не може да ти верува дека ќе имаш самоконтрола, раскинете па секој нека оди по својот пат.


Поздрав и со лесно.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ми излезе проблем со девојкава . Значи идам долго и сега кога сум со машко друштво се е ок , а кога ќе се најдам во мешано машки/женски излегуваат проблеми како не доверба , не сака се да ме дослуша, мисли ако некоја девојка се најде помеѓу нас во друштвото дека јас би бил тој што би и се пуштил хмм незнам ! Сакам да најдам решение како повеќе да ми верува а мислам дека до сега сум доста поврзан со нејзе не сум некој женкар ја сакам се трудам да нема ни на ФБ заебанции имаме телефон на VIP и се слушаме 24/7 но девојкава искрено е премногу љубоморна највеќе од денот сака да поминувам со нејзе . Значи сакам совет како да постапувам со нејзе а тоа да не излгеда ( леле срце душо ќе ти кажам после што и како што да правам ова она ) понекогаш нашава работа наликува на назли и нико :)
Искрено, морав да го отворам чичко Гугл за да видам што е тоа "назли и нико". Кога сфатив дека се ликови од турска серија (а требаше да ми текне и така, но немаа големи почетни букви, па се збунав), не знаев што да си направам од себе. Ај да пишуваше девојка ти, може и ќе ја сфатев, иако не верувам. Ама ти? Назли и Нико? Озбилно?

Туку, љубомора од тој степен ретко или скоро никогаш не се искоренува. Ти си знаеш најдобро дали и колку ти смета, но ако е тоа до некоја алармантна точка, прекини ја врската или смени тарифа на мобилниот. Разбирам постојано скапување на телефон, но само од поинакви, далеку поинтересни причини од вашиве. Такво замарање вака со читање гуши, не па да се доживува. Ти ќе си решиш како ќе постапиш, но јас само да ти кажам дека што и да направиш - љубомората нема да и ја искорениш. Не е тука без причина, а причините никогаш не се од оние полни со надеж дека ќе се изгубат или засенат со нешто друго.
Или па гледајте ги и репризно Назли и Нико. Што повеќе им посветувате внимание, тоа повеќе работи ќе научите за животов, повеќе ќе се засакате и еден ден и со синџир ако се врзете - нема да ви е чудно и болно.
Се` најдобро.:pipi:
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Ми излезе проблем со девојкава . Значи идам долго и сега кога сум со машко друштво се е ок , а кога ќе се најдам во мешано машки/женски излегуваат проблеми како не доверба , не сака се да ме дослуша, мисли ако некоја девојка се најде помеѓу нас во друштвото дека јас би бил тој што би и се пуштил хмм незнам ! Сакам да најдам решение како повеќе да ми верува а мислам дека до сега сум доста поврзан со нејзе не сум некој женкар ја сакам се трудам да нема ни на ФБ заебанции имаме телефон на VIP и се слушаме 24/7 но девојкава искрено е премногу љубоморна највеќе од денот сака да поминувам со нејзе . Значи сакам совет како да постапувам со нејзе а тоа да не излгеда ( леле срце душо ќе ти кажам после што и како што да правам ова она ) понекогаш нашава работа наликува на назли и нико :)
Има патолошка љубомора и ако е тоа, не знам што е лекот.
Има и друга ствар: ако си премногу џентлмен со другите женски. Значи треба да се знае дека таа е на прво место, а после неа сите други.
--- надополнето: 16 август 2012 во 07:54 ---
Kaiser

Хаха! Многу сакам кога на тема љубовни проблеми некој ќе почне да ми зборува за хардвер и софтвер. Поздрав :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom