Љубе Бошковски - се што знаете за него

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
да бе Иванов има. Додека не го ставија за кандидат, имаше излезено на ТВ 5-6 пати, и од тука се знае капацитетот дека има.

ВМРО треба да се гордеат на потегот шо исплатија субвенции на земјоделците , па и магаре да стават кандидат, тие ке го изгласат. Бидејки мнозинство од гласачите гласат за партија:smir::smir:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
pa toa se znae deka mnozinstvoto ke glasa za partija..

ne rekov deka ivanov ima zatoa sto mnogu malku znam za nego no spored mene najdostojni za taa funkcija se imer selmani i nano ruzin
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Љубе после се што преживеа за Македонија заслужува да биде претседател. Истотака има и најголем патриотизам покажан и докажан од сите други шо се на листата.:smir:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
Ljube Boskovski e pion vo igrava ......taka da ,prvin neka mu pomine pubertetot pa neka se kandidira za presedatel.
Patriot bil.... golema rabota.....i Ljubco Gergievski bese patriot edno vreme a da ne go spomnuvam Drzavnikot i negoviot patriotizam.
Na izborive nema ni eden seriozen kandidat za vrsenje na dolznosta Presedatel na RM.
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
59
Поени од реакции
8
SRAMOTA ziva e Boskovski!!! TOJ od najgolem patriot i od najgolem makedonec se svrte i si koalicira so SDSM. A samo kakvi lajna ima izedeno za niv i demek ke gi zatvorase i soznam jas so.. KAko ne mu e sram!! Toj bil za Makedonija posle... Bruka ziva e Ljube!!!
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Значи од две слики во весник менуваш комплетно мислење за човекот кој си го почитувал пред извесно време. Алал ти вера!
Види џони...мене ама ептен ме буни тоа што син му се слика со куроглаваров...ај дека имал слика од Михајлов дома, може е и лага...ама за ова има доказ...има варијанта и ова да е штелка, ќе видиме...многу работи ќе излезат во кампањата...
Ама ич не знам до последен момент за кој ќе гласам...освен за Грчко, за него сигурно не гласам.:)
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878


Ова е вчера во хотел Континентал.
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
18
Поени од реакции
1
Edinstven od kandidatite za predsedatel koj e zasluzen da bide pretsedatel na Makedonija e Brat Ljube zatoa sto toj bese na celo na branikot na tatkovinata koga i bese najpotreben,pa i poradi toa duri bese i suden vo hag,no pravdata izleze na videlina i zatoa sekoj sto znae da ceni spored zaslugite ke go izbere vistinskiot.
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
59
Поени од реакции
8
Abe odi pobaraj se.. SDSM go prate vo hag pa sega ovoj blagodarniov niv ke gi poddrzuva.. Pak neka go pratat koga e takov glupak.
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Мислам дека единствената причина поради која не го сакате Љубе за претседател е тоа што се оттргна од ДПМНЕ, т.е. оваа партија не го кандидира за претседател. Нормално е да се биде љубоморен бидејќи еден човек сам, независен, неподдржан од ниедна партија има огромен рејтинг меѓу населението, за разлика од Иванов и Фрчкоски чии рејтинзи зависат и од рејтингот на партијата што ја претставуваат. Ако Иванов или Фрчкоски излезеа самостојно на избори, двајцата заедно ќе имаа добри 1000 гласови од нивните роднини и потесниот круг на пријатели, ништо повеќе. Јас ја сфаќам љубомората на поддржувачите на ДПМНЕ (и Иванов) пред се' бидејќи истите тие до вчера го бранеа и го поддржуваа Братот, а сега откако не е кандидат на нивната партија му го свртеа грбот, потчинувајќи се на одлуката на Груевски.
Заклучот би бил, секој што ќе се оттргне од ВМРО-ДПМНЕ е лош, некадарен, неспособен, а тие што се внатре (или тие што се враќаат во партијата откако претходно дале оставка или биле разрешени) се добри, мудри, способни, чесни и патриоти.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Кога критериумите за станување на председател во оваа држава се сведоа толку ниско,најдобро би било Кољо Дијаманто за председател да си го одбереме,ем го сакаат Албанците ем им е од ќеф на Грците,ем си личат со Љубе,абе чист “интернационалец“.:

 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
kaj go najde be abc ))) koljo akaka .

nego gledav na tv ova predizborie i go slusam ljube mislam vo kicevo bese vcera akkao zbori deka ako toj bil predsedatel makedonija za 1 godina bez promena na ime,jazik,identitet ke bila clenka na nato, e sega ili pred toa kazuvase a jas ne gledav ili zaboravi da kaze KAKO?

i mnogu me podseti od edna kampanja koja bese letovo...izberete ne makedonija za 6 meseci vo nato...ama i tie ne kazaa kako )))))))))))))))))))))
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
892
Поени од реакции
4
kaj go najde be abc ))) koljo akaka .

nego gledav na tv ova predizborie i go slusam ljube mislam vo kicevo bese vcera akkao zbori deka ako toj bil predsedatel makedonija za 1 godina bez promena na ime,jazik,identitet ke bila clenka na nato, e sega ili pred toa kazuvase a jas ne gledav ili zaboravi da kaze KAKO?

i mnogu me podseti od edna kampanja koja bese letovo...izberete ne makedonija za 6 meseci vo nato...ama i tie ne kazaa kako )))))))))))))))))))))
So LB vleguvame vo Nato.
Kako?
Ima kaj tebe Vmro OK?
Vo toj OK treba da ima pokraj dudlaci i lugje sto bar znaat jazik...pa low level kontakti so ND vo Lerin...ama tie na Dvojce ne mu davaat ni plakat da izberi po svoe...kamoli takvo nesto...
Mizerija...a bese dobra partija...
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
Мислам дека единствената причина поради која не го сакате Љубе за претседател е тоа што се оттргна од ДПМНЕ, т.е. оваа партија не го кандидира за претседател. Нормално е да се биде љубоморен бидејќи еден човек сам, независен, неподдржан од ниедна партија има огромен рејтинг меѓу населението, за разлика од Иванов и Фрчкоски чии рејтинзи зависат и од рејтингот на партијата што ја претставуваат. Ако Иванов или Фрчкоски излезеа самостојно на избори, двајцата заедно ќе имаа добри 1000 гласови од нивните роднини и потесниот круг на пријатели, ништо повеќе. Јас ја сфаќам љубомората на поддржувачите на ДПМНЕ (и Иванов) пред се' бидејќи истите тие до вчера го бранеа и го поддржуваа Братот, а сега откако не е кандидат на нивната партија му го свртеа грбот, потчинувајќи се на одлуката на Груевски.
Заклучот би бил, секој што ќе се оттргне од ВМРО-ДПМНЕ е лош, некадарен, неспособен, а тие што се внатре (или тие што се враќаат во партијата откако претходно дале оставка или биле разрешени) се добри, мудри, способни, чесни и патриоти.
bravo za postot.se si kazal sto treba .za da ne mislat protivnicite deka toa sto si go pisal ne e tocno samo ke te dopolnam so fakti .

Kiril Trendafilov -Nance-clen na vmro narodna(koga se kandidirase za gradonacalnik na Ohrid od redovite na narodna bese plukan od clenovite na dpmne,a sega istite tie i grujo so niv go skapaa falejki kolku e dobar i deka treba site da glasaat za nego)ama sega e kandidat na dpmne.
Marjan DJorcev-koga bese kandidat od redovite na vmro narodna grujo i site clenovi na dpmne go plukaa kako da e posledno djubre vo drzavata ,a sega kako kandidat na dpmne istite tie go falat go velicaat pa duri i grujo gi povikuva graganite da glasaat za nego .
ima i drugi primeri ama za niv drug pat

i sega da prasam kako i do koga prvo ke plukate ,a posle se sto ste si pluknale sami si lizete?

eve i uste edna konstatacija.

neli dpmne postojano pa i sega sami si se falat kolku se dobri ,kolku se cesni ,samo oni znaat kako treba ,sto treba za narodot i gi povikuvaat site da glasaat za niv,deka delata sto gi napravile zboruvaat kolku se dobri ,pa deka se sto vetile ispolnole i .t.n.

e sega mene ne mi e jasno ako dosega bile dobri zosto gi menuvaat nekoi gradonacalnici.neli dobro e se sto e od dpmne ,pa DJordje Arsov dosegasen gradonacalnik na kisela voda ako e dobar sto go menuvaat,kiril todorovski gradonacalnik na aerodrom,go menuvaat a toj e od dpmne i ni kazuvaa da go birame deka e super.gradonacalnik risto penov vladeese celi osum godini i toa izbran kako kadar na dpmne,da posle nekolku meseci pocnat da go plukaat

E SEGA ZAKLUCOK:KAKO DA VERUVAME VO VASATA TEZA KOJ E DOBAR ,A KOJ E LOS

EDNOSTAVNO VIE NEMATE KREDIBILITET DA GI OCENUVATE LICNOSTITE,SITE A PONAJMNOGU NEMATE LICE DA GO KRITIKUVATE BRAT LJUBE
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
kaj go najde be abc ))) koljo akaka .

nego gledav na tv ova predizborie i go slusam ljube mislam vo kicevo bese vcera akkao zbori deka ako toj bil predsedatel makedonija za 1 godina bez promena na ime,jazik,identitet ke bila clenka na nato, e sega ili pred toa kazuvase a jas ne gledav ili zaboravi da kaze KAKO?

i mnogu me podseti od edna kampanja koja bese letovo...izberete ne makedonija za 6 meseci vo nato...ama i tie ne kazaa kako )))))))))))))))))))))
Братот со своите постапки толку го деградира ВМРО-ДПМНЕ уште пред конфликтот кога практично го претвори само во ДПМНЕ со помош на ЉуБчо и Доста,што партијата ни ден денес не може да се соземе и да си го врати името целосно со она ВМРО кое јас го запознав.Токму затоа мислам дека не заслужува да се кандидира за председател на оваа држава,не за друго.Инаку што се однесува до предизборните лаги и ветувања,тоа сите го прават со малку поразличен интензитет,во зависност од еуфоријата за која мислат дека ќе ја создадат доколку смислат одредена квази-патриотска “парола“,па така и на Љлубе може да му се поткрадне по некоја фикс-идеја.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom