Ја признавате ли грешката, и ја прифаќате ли одговорноста?

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
грешки сме луге праиме... само битно е да се учи од грешките...
 
B

black angel

Гостин
si gi prifakam greskite i priznavam bidejki od greskite se uci,sepak tie se del od naseto sekojdnevie
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
nikogas ne priznavam greska nitu popustam epten koga bi bila u tesno togas mozebi da a vaka nikako ne priznavam greska-odgovornost ponekogas
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Без разлика за каква грешка се работи секогаш можам да најдам начин да ја прифатам како таква и да речам дека згрешив и дека преземам целосна одговорност за последиците.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Не. Пи4е. :kesa:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Никогаш не признавам грешка. Ако сфатим дека сум напраел грешка, секогаш „наоѓам“ кривец :):)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
Кога ќе ја увидам грешката секогаш преземам одговорност за нејзе, само ако не ја увидам тогаш можи да се случи некој пропуст.
 

Fama

Bombin' thru the speakaz
Член од
10 февруари 2009
Мислења
518
Поени од реакции
19
Ја признавам грешката и ја прифаќам одговорноста.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Да... од нив се учи...а кој не згрешил ине ги направил повекето грешки-НЕ НАУЦИЛ ништо:helou:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Да секогаш. Не дозволувам да знам дека не сум во право, да одбијам признавање на грешка и да тврдам дека е тоа така. Едноставно, јас сум вид на човек кој гледа никогаш да не прави грешки, меѓутоа кога ќе ги направи си ја признава грешката и ја прифаќа одговорноста, но само доколку одговорноста е доследна на видот и тежината на грешката.
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
не грешам.
се шалам :) се разбира дека доколку направам некоја грешка, си ја превземам одговорноста и си ги трпам последиците, ама се трудам да не правам многу грешки и да учам од туѓите грешки. :smir:
 
Член од
27 февруари 2009
Мислења
35
Поени од реакции
5
Мислам дека умеам да признаам грешка и да се извинам кога има потреба за тоа и кога стварно сум згрешила нешто, нели е човечки да се греши.
А и на грешките се учи :smir:
Но не е добро тоа што очекувам и од другите да го прават истото, зошто ретко кој ги признава грешките, а уште поретко се труди да ги поправи...Па и најлесно е вината да се пренесе на некој друг.
 
Член од
11 декември 2007
Мислења
116
Поени од реакции
2
Ја прифаќам, и си сносувам одговорност. не прифаќање на грешките е бегање од проблемите, а неможеш цел живот да бегаш од нив.. само понекогаш :)
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Site gresime.covecki e da se gresi,sekako ako moze nekako greskata da se popravi pomali ke bidat posledicite ,ako ne moze nisto da se popravi normalno prifakam kompletna odgovornost :smir:
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Да, ги прифаќам и преземам одговорност, и баш некогаш ме нервира тоа што се опседнувам со тоа што сум го погрешил, и сум престрог кон себеси дури и кога не е нешто сериозно...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom