Јана Бурческа на Евровизија 2017

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.820
Поени од реакции
33.700
Се возела и она со некој министер у кола или?
Зашто не ми е верно некако дека ради квалитет е избрана баш таа...
Ќе ја видиме сеа по митинзите негде :)
Истото го помислив и јас, ама ми падна чудно кога ѝ го видов фејсбук профилот: ем cover сликата, ем некои од мислењата. Што знам...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Истото го помислив и јас, ама ми падна чудно кога ѝ го видов фејсбук профилот: ем cover сликата, ем некои од мислењата. Што знам...
Љиљакот како даваше поддршка за студентските протести ехеее а тој цело време да ти бил на тАраса :))) Само претпоставка дадов за девојчево, знаејќи како идат работите во државава, дека мораш да дадеш придонес ако сакаш државна придобивка :) Ќе видиме што ќе биде.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.820
Поени од реакции
33.700
Љиљакот како даваше поддршка за студентските протести ехеее а тој цело време да ти бил на тАраса :))) Само претпоставка дадов за девојчево, знаејќи како идат работите во државава, дека мораш да дадеш придонес ако сакаш државна придобивка :) Ќе видиме што ќе биде.
Да бееее, арно ме потсети. :) Се е можно, во право си.
 
G

Goldie

Гостин
Љиљакот како даваше поддршка за студентските протести ехеее а тој цело време да ти бил на тАраса :))) Само претпоставка дадов за девојчево, знаејќи како идат работите во државава, дека мораш да дадеш придонес ако сакаш државна придобивка :) Ќе видиме што ќе биде.
Сега нели главената уредничка на МРТ беше предложена од опозицијата, изгледа Јана таму има некакви заслуги па затоа оваа придобивка.

Едит
1.png

Уредничката на МРТ пријателка со таткото на Јана. А на профилот на таткото на Јана лајкови од Стефан Богоев, Марија Пендаровска, Дарко Давитковски, Шеќеринска и останата екипа од СДСМ
Различен човек ја води МРТ ама изборот останува исти..
 
Последно уредено од модератор:
P

Patience

Гостин
Не ја следам Јана, од Идол само што ми е малку позната.
Тања Царовска би сакала да ја видам да нѐ претставува. Многу ми е кул жената и кога можеа Некст тајм или ХХЛ да одат зошто па да не и Тања. Може малку е подзаборавена, ама па барем е неколку нивоа над овие од погоре и сличните на нив.
 
Член од
23 јули 2014
Мислења
575
Поени од реакции
111
Сега нели главената уредничка на МРТ беше предложена од опозицијата, изгледа Јана таму има некакви заслуги па затоа оваа придобивка.

Едит
Прегледај го приврзокот 160291

Уредничката на МРТ пријателка со таткото на Јана. А на профилот на таткото на Јана лајкови од Стефан Богоев, Марија Пендаровска, Дарко Давитковски, Шеќеринска и останата екипа од СДСМ
Различен човек ја води МРТ ама изборот останува исти..
Јас слушнав дека нејзиниот татко бил како главен во амбасадата на Америка во Скопје после Бејли.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Рачунај дека имаш првокласен вокал, другото не е битно !
Како не е битно?
Траба и голем алат за таму маме да им...

Супер, сега за сега сем двајца.

Пријавувајте се има место за сите, така двајца ако сме ептен ќе е геј.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Чим дојде време и јас да кажам дека Евровизијата не е тоа што беше и дека сега повеќе наликува на кич и шунд, значи стварно Евровизијата не е тоа што беше:D

Што се однесува до Јана............, ја памтам од Македонски Идол и тогаш, а и сега мислам дека колку она и да пее правилно, сепак има премногу пискав глас, а и некоја ненајпријатна боја на глас. Но во секој случај драго ми е што праќаат некој кој не е толку познат. Нека си ја проба среќата, а и на крај краева и да не освоиме некој добар пласман (што е и очекувано:D), бар нека направи некој непознат кариера и нека стане познат. Така ем он добива, ем Македонија добива нов пејач на својата естрада, ако и таа естрада воопшто може естрада да се нарече.


Туку кога сме веќе околу музика............., сега на Канал 5 ќе се емитува музичко талент/кастинг шоу ,,Тајно моја" кое ќе биде во чест на Тоше Проески. Целта е да се изберат машко и женско кои ќе одиграат/отпејат мјузикл. Можеа победникот од тоа шоу да го пратат на Евровизија:)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.820
Поени од реакции
33.700
Сега нели главената уредничка на МРТ беше предложена од опозицијата, изгледа Јана таму има некакви заслуги па затоа оваа придобивка.

Едит
Прегледај го приврзокот 160291

Уредничката на МРТ пријателка со таткото на Јана. А на профилот на таткото на Јана лајкови од Стефан Богоев, Марија Пендаровска, Дарко Давитковски, Шеќеринска и останата екипа од СДСМ
Различен човек ја води МРТ ама изборот останува исти..
Таа е уредничка на информативната редакција на МРТ, нема благе везе со ESC. ;)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Како не е битно?
Траба и голем алат за таму маме да им...

Супер, сега за сега сем двајца.

Пријавувајте се има место за сите, така двајца ако сме ептен ќе е геј.
Братче не знам твојот колкав е, ама мојот ќе надополни и за тебе :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Тoa се чекaше, мислење нa експертoт пo музикa.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
D

Darko_ufo

Гостин
Сменето е раководстовото у МРТВ може затоа и Јана е одбрана, инаку не сум ја слушал многу како пее ама има некоја харизма...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom