ЈСП - случки, прашања, дискусии

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Кој автобус оди од рекорд до салата Борис Трајковски (знам дека нема директно, али кој оди најблиску до таму) ?
22ка те симиња кај лептокарија, тоа е најблиску. И други има али не ми текнува тачно кои, да не те заебам.
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
Кој автобус оди од рекорд до салата Борис Трајковски (знам дека нема директно, али кој оди најблиску до таму) ?
15A, поблиску од тоа нема, те остава на 2 минути пешки растојание.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Се возам вчера у двокатна 15ка од К4 до НЛ, накај 8 саат вечер.. Седнав доле до прозор, до мене седна еден постар чоек у плава тренерка и некоја гнасна смрдлива јакна.. Многу беше грозен, и си се свртев накај прозор и си глеам надвор цел пат. Го слушам по дишењето дека е свртен накај мене ама мислам си глеа надвор или нешо.. Едно 20 мин се возев, и се накрца автобусот се наполни.. Се вртам да видам дали ќе можам да излезам на наредна станица, И ГЛЕАМ ДЕКА ТИПОВ СИ ГО ИЗВАДИЛ. ВО АВТОБУС. И ГО МАВА. СВРТЕН НАКАЈ МЕНЕ.
Вртам сабајлево у ЈСП да прашам дали чуваат снимки од автобусите, да се однесе у полиција или шотијазнам, зашо НЕ ИДЕ ЛУЃЕ ДА ГО ПРААТ ТОА У АВТОБУС ПОЛН СРЕДНОШКОЛКИ.. Не чуваат. Камерите им функционираат само за live streaming.
Не знам шо да речам.
Не можев цела вечер да се соберам, ко за беља ми се деси brain freeze коа го приметив шо праи он уствари изминатиот пола саат, а не ни имаше некој маж у автобусот да го УБИЕ, само баби и деца..
И си излегов, се испорасплакав, и он излезе и богзнае у кој автобус ќе се качи наредно.
Ете така.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
^ :eek:
Аман бе и по автобуси ли почнале.....

Него прееска се враќам од работа и еден типац излеа претерал малце со црвено вино на Виноскопот, кивнуење и едно пола литро-литро вино у врат му истури на тој пред него што седеше.
Среќа човекот смирен беше, па не го исфрли на клоци од автобус. Некој друг да беше ќе го убиеше....
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Уште ова фалеше да го видиме во автобусите. Шоферите гледаат кој пие сок, кој јаде сладолед, а вакви глупости не. :tapp:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Кинг Б, не заебаваш така ???
Немогуќе е... стварно не знам шо да кажам...
Па тој шоферот мајку му нека види шо му се случува во автобусот и нека реагира...
Ваквите би ги мачел полека на сред Камени !
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кинг Б, не заебаваш така ???
Немогуќе е... стварно не знам шо да кажам...
Па тој шоферот мајку му нека види шо му се случува во автобусот и нека реагира...
Ваквите би ги мачел полека на сред Камени !
За такви луѓе треба како што прават модерниве земји ама ќутат дека го прават тоа, собери и ги и на Сибир, Гренланд, било каде што ти треба работна сила. Страшно е што се дешава по автобусиве, се гледа дека 80% од луѓево што се возат се пореметени малце, не знам дали народов од простотилак скрена или од немаштија ли од не знам што.. Точно е тоа дека камерите им се за лајв стриминг само, ама и да пријавиш во полиција што ќе му направат, мувла земја сме. Како не се погодил бе некој мамата да му ја ебе :tapp:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
За такви луѓе треба како што прават модерниве земји ама ќутат дека го прават тоа, собери и ги и на Сибир, Гренланд, било каде што ти треба работна сила. Страшно е што се дешава по автобусиве, се гледа дека 80% од луѓево што се возат се пореметени малце, не знам дали народов од простотилак скрена или од немаштија ли од не знам што.. Точно е тоа дека камерите им се за лајв стриминг само, ама и да пријавиш во полиција што ќе му направат, мувла земја сме. Како не се погодил бе некој мамата да му ја ебе :tapp:
Не ќутат сите, пример Северна Кореја ги има ваквите кампови усоввршено до перфекција :icon_mrgr:
Коа пријавуваш треба само вистинските зборови да ги употребиш :
„Овој е опасна ѕверка во сдсм го спремаат за избори“ :D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.674
Поени од реакции
81.928
Полн да е автобусот, и никој да му скокне на дегенот да го исфрли надвор... :facepalm:. Пу бре да им ебеш се живо и диво, а ќе се тепаат за столче кој попрво да седне... Гнаси!!!
--- надополнето: 20 октомври 2013 во 10:31 ---
Па тој шоферот мајку му нека види шо му се случува во автобусот и нека реагира...
Да кренеле узбуна патниците, и да му се фрлат на ретардираниот па тогаш да реагирал и шоферот... вака сите мирни седеле, и нормално шоферов ќе помисли дека се е во најдобар ред.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Полн да е автобусот, и никој да му скокне на дегенот да го исфрли надвор... :facepalm:. Пу бре да им ебеш се живо и диво, а ќе се тепаат за столче кој попрво да седне... Гнаси!!!
--- надополнето: 20 октомври 2013 во 10:31 ---


Да кренеле узбуна патниците, и да му се фрлат на ретардираниот па тогаш да реагирал и шоферот... вака сите мирни седеле, и нормално шоферов ќе помисли дека се е во најдобар ред.
А како самоиницијативно реагирал за внесување сладолед во автобус ?
Или дека на влезот нема знак забрането вадење пред луѓе, треба да чека некој да реагира..
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.674
Поени од реакции
81.928
А како самоиницијативно реагирал за внесување сладолед во автобус ?
Или дека на влезот нема знак забрането вадење пред луѓе, треба да чека некој да реагира...
Дечко си ги забележал камерите на двокатните автобуси како се поставени (или поточно кажано од кој агол снимаат)...? На автобусите има поставено 5 камери, три се доле (две снимаат од местото на шоферот, и една од позади), и горе на катот се 2 (една од напред и една од назад)

И сега кажи ми...дали ако седнам на некое од седиштата (без разлика дали доле или на кат) може да ме забележи како го лупам...? Нормално дека не, камерите ти го фаќаат само лицето и градите. Останатите делови од телото (стомакот и нозете) не ти се гледаат од седиштата пред/зад тебе. Не ми споредувај ти јадење на сладолед/хамбургер кога камерите од секој агол ќе те фатат кај што јадеш.
Па уште ако имало гужва, кај ќе го видел дека го лупа...? А, ако изреагирал нашиов "напатен народ", се разбира дека ќе реагирал и шоферот, сигурно немал да седи со скрстени раце

Мислам дека ме свати што сакам да ти кажам
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Абе сигурно шоферот го гледал на камерите од кај знаете може е педер. :icon_lol:
 
A

Avenger99

Гостин
Стандард денеска,петок,24ка полна со пензионери внатре не се дише..Застанува на зелено пазарче а таму гремлини!!Чекаат да влезат со торби и вреќи од пазар,автобусот нема веќе место тие се туркаат да влезат,возачот им вика нема веќе место неможе да се качите тие пак..Слегувам на следната станица и му викам на еден пензионер извинете ќе може само малце да поминам и ми вика:сакале вие или не,ние сме тука o_O Што ли му значеше ова..:cautious:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Стандард денеска,петок,24ка полна со пензионери внатре не се дише..Застанува на зелено пазарче а таму гремлини!!Чекаат да влезат со торби и вреќи од пазар,автобусот нема веќе место тие се туркаат да влезат,возачот им вика нема веќе место неможе да се качите тие пак..Слегувам на следната станица и му викам на еден пензионер извинете ќе може само малце да поминам и ми вика:сакале вие или не,ние сме тука o_O Што ли му значеше ова..:cautious:
:pos:

The rise of the Penzioners.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Стандард денеска,петок,24ка полна со пензионери внатре не се дише..Застанува на зелено пазарче а таму гремлини!!Чекаат да влезат со торби и вреќи од пазар,автобусот нема веќе место тие се туркаат да влезат,возачот им вика нема веќе место неможе да се качите тие пак..Слегувам на следната станица и му викам на еден пензионер извинете ќе може само малце да поминам и ми вика:сакале вие или не,ние сме тука o_O Што ли му значеше ова..:cautious:
They are making a statement. Мора да им одговориме :coffee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom