ЈСП - случки, прашања, дискусии

Hej

Член од
16 април 2012
Мислења
38
Поени од реакции
24
Imase edno babiste denes sedam na dvodelnite sedista ne otkaj prozorot tutu na drugoto do nego sto e i babicava gleda deka u 5 kava krca kaj sto nema mesto se butka u mene se butka abe neznam mesto od kade najde i posle vide deka nema da stanam za da sedne pocna da mi fufka so ustana fffffffuuuuuuuuuuu............fffffffffuuuuuuuuuuu i toa ne i uspea i posle pocnuva da se kara so mene zasto ne sum stanal bolna rabota...
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Imase edno babiste denes sedam na dvodelnite sedista ne otkaj prozorot tutu na drugoto do nego sto e i babicava gleda deka u 5 kava krca kaj sto nema mesto se butka u mene se butka abe neznam mesto od kade najde i posle vide deka nema da stanam za da sedne pocna da mi fufka so ustana fffffffuuuuuuuuuuu............fffffffffuuuuuuuuuuu i toa ne i uspea i posle pocnuva da se kara so mene zasto ne sum stanal bolna rabota...
Nemie jasno kako so fukanjeto so ustata ne i uspealo :pos:da izbegas 1000m .
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
пред некој ден се качив во 47а (од Љуботен што иде) никогаш не сум се качил зошто тоа ти е како подвижна зоолошка. Знаете какви се во странство зоолошките така? Се возиш во бусче и гледаш околу тебе животиња, диви ѕверки, и сето тоа. Е па ова е обратно сите животиња се во автобусот и ти ги гледаш обично од надвор само што сега се качив (беше по празна). АУУУУ тој автобус усфари бил само за животните, не застанува на автобуските освен ако нема некој за симињање. А сите тие ни К од карта немаат. Контрола ?? хахахаха
па кој е луд да се стави кај лавот во кафезот хахаха.

А друо што ме курчи што пред некој ден ми одеше да ги отерам у пичку матер.. е дешавка во 8мица од кај Орце (гимназијата) станицата накај бутел, се качувам и ете ти ги контролорите на врата И ЗНААТ дека усфари имаат слободни средношколциве и пак ги малтретираат. Едно дете го засрами пред сите(гужва на влез) зошто не извадил слободната на време и го избрка да ја извади па последен да влезе. Како бе не се испречи некој со карактер, некој со здрав разум да се побуни да им рече АЛОООО у чаир НЕКА ПРАИ ТАКА ебате контролори и се.
Се каам како не го отерав у пичку матер да направам гомно од нив ебате системот ебате
47А? Еднаш еден мој пријател место во 47 влегол во 47А, а тоа на таблите не го пишува, има само на неколку автобуси што е додадена буквата А и на сите пишува 47мица, мислат преку Радишани оди за Љубанци, и овој влегол во таа за Љуботен... Ништо, не се качувај во тој автобус, незнам кај си го начекал, ептен се ретки.

Иначе за мене... голем хејтер сум на новиве автобуси, едноставно рипам од радост, се прераѓам кога ќе видам стара 57мица за од школо накај дома или обратно. Едноставно мисија и план треба да имаш во новите двокатни како да излезеш од автобусот, мислење од кога ќе влезеш до крајната автобуска што треба да направиш, кои чекори за да излезеш од автобусот. Ненормална ствар, автобусите се добри стварно, ама за овој народ не се. Не заради менталитетот, гледам сме се прилагодиле - ама многуброен народ во такви тесни и мали автобуси - ЈОК.
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
10
Поени од реакции
8
Новите автобуси не им се допаѓале...може стварно требаше да ве остават со старите канти, па возете се...уствари имам подобра идеа, на кој не му се допаѓаат новите нека си се вози во старите, кој му брани? Нека не не замара нас што живееме во 21 век. Ах да, ако толку не ви се допаѓаат зошто сите се буткате во новите? ;)
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Imase edno babiste denes sedam na dvodelnite sedista ne otkaj prozorot tutu na drugoto do nego sto e i babicava gleda deka u 5 kava krca kaj sto nema mesto se butka u mene se butka abe neznam mesto od kade najde i posle vide deka nema da stanam za da sedne pocna da mi fufka so ustana fffffffuuuuuuuuuuu............fffffffffuuuuuuuuuuu i toa ne i uspea i posle pocnuva da se kara so mene zasto ne sum stanal bolna rabota...
море биди среќен што не ти се појавила некоја баба со ваква марама - не да ќе станеш ... , туку и предвреме ќе се симнеш :pos:

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Новите автобуси не им се допаѓале...може стварно требаше да ве остават со старите канти, па возете се...уствари имам подобра идеа, на кој не му се допаѓаат новите нека си се вози во старите, кој му брани? Нека не не замара нас што живееме во 21 век. Ах да, ако толку не ви се допаѓаат зошто сите се буткате во новите? ;)
важна срце се врати?
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
DSC00771.JPG
не бе,проста маса и тоа ти е -.-
Сликано бај ми,во двокатен 41,може некој го видел :)
Па и за накај моето селце има двокатни(52,53) ама не се шкртани а не па за таа линија
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
^ Од сеа носи си по еден ВИМ и крпа со тебе ( у основно ова ни го даваа ако не фатеа као шкртаме на клупите :pos: ). Да бришеш натписите на седиштата. Да бидеш од корист само а не да плукаш по форуми :D
 
O

onlya

Гостин
Од кога ги укинаа пензионерските денови за нијанса автобусите се подобри но кога врне, :eek: на една нога ако стоиш е премија. :)
 
В

влијателен

Гостин
Која е разликата помеѓу казнен билет од 300 и од 200 денари?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom