ЈСП - случки, прашања, дискусии

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Можам ли да плаќам со телефон од ВИП припејд број и зошто не?
Би требало да можеш. Мислам дека прво треба да се прати порака на некој телефон за да ја активираш услугата и после вртиш на тој 185 мислам беше бројот.
Една од причините зошто не можеш да плаќаш со телефон е ако сим-картичката ти е некоја стара. Пример ја сум на т-мобиле ама зошто имам стара сим картичка, не можам да плаќам со телефон во јсп. Не знам која е поврзаноста на сим картичката со системов за плаќање преку телефон ама ете тоа е причината кај мене.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Би требало да можеш. Мислам дека прво треба да се прати порака на некој телефон за да ја активираш услугата и после вртиш на тој 185 мислам беше бројот.
Една од причините зошто не можеш да плаќаш со телефон е ако сим-картичката ти е некоја стара. Пример ја сум на т-мобиле ама зошто имам стара сим картичка, не можам да плаќам со телефон во јсп. Не знам која е поврзаноста на сим картичката со системов за плаќање преку телефон ама ете тоа е причината кај мене.
Ова го добив кога пробав да активирам од при-пејд број:

Uslugata za plakjanje na bileti za vozenje vo avtobusite na JSP Skopje e dostapna samo za post-pejd mobilni korisnici na Vip.
И првпат слушам за твоето со стари картички.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ова го добив кога пробав да активирам од при-пејд број:



И првпат слушам за твоето со стари картички.
И ја се чудев ама ете со стари картички не идело...
А за твојов проблем не знам шо да кажам, иди прашај у вип нека ти објаснат зошто е тоа така.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.950
Добро од кога ја обновија странава, не можам да одберам ден или не знам да ја користам ко што треба? Каде да одберам ден и да видам распоред за тој ден?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.950
http://jsp.com.mk/PlanskiVozenRed.aspx
Под линиите имаш опција "избери датум"
Е вака беше порано, ама мене константно ми го отвара новово

jsp.jpg

Вајда да го зачувам линкот што ми го пушти, или има негде да се кликне за на стариот начин да отвара?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Е вака беше порано, ама мене константно ми го отвара новово

Прегледај го приврзокот 188859

Вајда да го зачувам линкот што ми го пушти, или има негде да се кликне за на стариот начин да отвара?
На почетната страница одбери градска/приградска линија

Untitled456.png

Ќе те одведе на нова локација кај што можеш да одбереш дали сакаш стариот или новиот распоред да го гледаш

56786.png
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.950
@Dani
Јао фала ти, јас идам цело време како порано, директно горе транспортни услуги па возен ред и автоматски ми даваше само по постројка, не знам зошто и тука не дава опција да одбереш плански.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.589
Поени од реакции
81.185
А не е полесно да ја симнете апликацијата JSP on the go/ ЈСП во движење, отколку вака да се мачите на нивната страна?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
А не е полесно да ја симнете апликацијата JSP on the go/ ЈСП во движење, отколку вака да се мачите на нивната страна?
Проблем е што не можеш да видиш распоред за друг ден.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Да прашам, од кога се бараат печатени потврди за редовен студент а не како порано потполнети рачно?
Дали го имал некој(а) истиот проблем? Дали Правен издава такви потврди или воопшто да не се мачам на студентски?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Девојки и дечки, да прашам, до Бриколаш, т.е. на Перо Наков, со кој број се оди?
23ка или некој друг бус?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Девојки и дечки, да прашам, до Бриколаш, т.е. на Перо Наков, со кој број се оди?
23ка или некој друг бус?
Да 23 поминува од таму, исто и 3b, 13, 42 i 44
http://jsp.com.mk/VozenRed.aspx
Види кој од овие највеќе ти одговара. За 23 не знам кај да барам возен ред ама ја има често во текот на денот.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306

Kajgana Shop

На врв Bottom