ЈСП - случки, прашања, дискусии

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.174
Поени од реакции
57.705
Во 2ка денес читам на дисплејот порака на македонски "Скојпе - Град без насилство, Заедно против насилството - СВР СКОПЈЕ".
Па се прашав зашто истава порака ја нема на албански ? :unsure:
Или не учествуваат тие во оваа акција ? :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Во 2ка денес читам на дисплејот порака на македонски "Скојпе - Град без насилство, Заедно против насилството - СВР СКОПЈЕ".
Па се прашав зашто истава порака ја нема на албански ? :unsure:
Или не учествуваат тие во оваа акција ? :D
Ваквиве пораки поише иницираат насилство. Исто ко оние "Го сакам Скопје и ги негувам автобусите". Reverse psychology праи кај луѓето, не знам зашто уопште ставаат...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.972
Поени од реакции
84.457
Пред едно 7-8 години, се возев со приватна 19-ка. И онака се качувам со брат ми пред Соборна, и одиме накај Чаир. Седиме на првите седишта, одма до вратата, и слушаме радио (90.3 Спортското), имаше пуштено човекот. И тој спикерот кажува Њукасл 0 - 1 Астон Вила, и во ист момент додека кажува човекот, го гледаш возачот почнува да го крши воланот, да пцуе, да удира се што ќе му стигне пред рака. Јас и брат ми...:cautious:. Среќа што не направи сообраќајка со автобусот тој ден. Од тогаш се возев со него уште 2-3 пати, и потоа како да пропадна во земја, едно добри 4 години не сум го видел
Денес сабајле, 9 саат одев наработа, уште не расонет се качувам во автобусот, му ги подавам парите на човекот, го подигам погледот, гледам.... манијакот од Њукасл. Па ко за беља, сите седишта зафатени, освен првото до вратата.... Седнувам, радиото стандард му е пуштено, и чекам да се јави човекот од Спортското радио да каже некој натпревар... и кога слушам... you're listening LIFE RADIO... Камен ми падна од срце :LOL:
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.144
Поени од реакции
2.797
За инцидентите во ЈСП сигурно виновни се Турските серии... Бидејќи според нашите новинари тие поттикнувале насилство...
 
Член од
17 ноември 2013
Мислења
271
Поени од реакции
686
мислам 52,но несум сигурен...поубаво посетија ја страната на јсп.... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom