Ѕвезда број 1 1ТВ (македонско музичко талент шоу)

Дискусија во форумот 'Телевизии и емисии' започната од MARCELLO, 12 април 2019.

 1. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.826
  Допаѓања:
  4.266
  [​IMG]

  Ново музичко македонско талент шоу кое е во организација на Томато и 1тв

  Водители : Жаре Бербер и Нина Деан

  Жири : Бане Поповиќ- Томато, Елена Петреска, Сергеј Варошлија и уште некој кој сеуште не се открива а плус ќе има и гостин во жири.

  Едни од гостите се потврдени а тоа се Петар Грашо и Даниела Мартиновиќ.

  Спонзори : Мермерен комбинат Прилеп, Зегин, Прилепска пивара, Витаминка Прилеп

  Аудициите ќе се одржат во повеќе градови низ државата.

  Целиот проект шоу започнува наредната недела поточно во среда.

   
  Последно уредено: 12 април 2019
 2. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  18.825
  Допаѓања:
  43.995
  Сергеј е пали-гаси во телевизијата...
   
  На Васил МКД, Корто Малтезе, whatto и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.826
  Допаѓања:
  4.266
  Караванот тргна, се бара ѕвезда во Македонија!

  Поп пејачката Елена Петреска како претставник на тимот од Мел Фест и Бане Поповиќ започнаа интересен проект, со цел да ја заживеат нашата музичка сцена. Тие започнуваат со големо талент музичко шоу, каде секој кој има талент за музика ќе може да го покаже истиот и да добие шанса да стане ѕвезда.
  -Караванот тргнува, а сите кои имаат талент и се подготвени да застанат на сцената имаат шанса да си го остварат сонот. Ќе избираме Ѕвезда број еден, а караванот каде талентите ќе можат да се пријават на аудиции, тргнува низ градовите утре. Значи, утре сме во Гевгелија, во 12 часот во Пионерски дом, а потоа и во Струмица, во 18 часот, во клубот Селект. Во недела сме во Кавадарци во 12 часот во Реборн, а потоа од 18 часот во Штип, во Дом на млади. Сите кои имаат желба да станат дел од нашето естрадно небо можат да дојдат и да запеат на аудициите – раскажува Петреска.

  Додава дека секој ден од понеделник до петок ќе има 30 – минутни емисии на 1ТВ, каде ќе бидат претставени кандидатите од сите градови.

  -Потоа започнуваме со емисиите на големата сцена во кои ќе се натпреваруваат кандидатите кои ќе ја поминат првата селекција. Покрај секојдневните емисии Ѕвезда број еден талент шоуто со голема емисија ќе се емитува секоја седмица, во време траење од два часа – информира таа.

  Десет финалисти од шоуто ќе добиеле снимање на песна и видео запис за истата. Победникот добивал договор и снимање на албум, но листата на награди се уште не била комплетирана и следувале многу изненадувања за финалистите.

  Вики Клинчарова
  Извор : Фокус
   
 4. SK-92

  SK-92

  Член од:
  11 октомври 2010
  Мислења:
  974
  Допаѓања:
  959
  Kolku losh narator.
  Probuva da go naprai spektakularno, ama ustvari deluva kako top-shop reklama.
   
  krkac, Acid, whatto и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. kicodarker

  kicodarker Гостин

  Зошто жаре бербер го вика Звезда?
  ...македонско музичко шоу, доволно кажува за сериозноста на истото. Чобанска забава.
   
  krkac, Ilumious, whatto и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Almeida

  Almeida гад

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  6.131
  Допаѓања:
  13.107
  Џгањ.
   
  На Beric Dondarrion, Ilumious, whatto и уште 4 други им се допаѓа ова.
 7. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.826
  Допаѓања:
  4.266
  Томато кога го работеше М2 првите некој сезони тоа шоу беше супер сработено но сега гледајќи на ова шпицата ми делува ефтино. По ова може да се заклучи дека е узбрзано.
   
 8. Almeida

  Almeida гад

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  6.131
  Допаѓања:
  13.107
  Мора да се формира некаква интелектуална комисија, меѓуминистерска (или не знам веќе каква), која ќе го санкционира овој шунд.
  Сега ќе седнат наказиве у фотеља ко крлеуша и ќе се спрдачат со млади овци шо не знаат ни да зборат, ни да се понашаат, нити имаат грам елементарна култура и само инстаграм им е живот.
  Вучич, бербер, сергеј ни станаа мејнстрим, у комплет со турска серија и дневна селска политика. Мора некое интелектуално јадро, ако е останато такво, да се стаи над ова деградирање и овој културолошки колапс.
   
  На bakigvg, Спојлер, Ilumious и уште 8 други им се допаѓа ова.
 9. scary

  scary

  Член од:
  11 ноември 2009
  Мислења:
  2.790
  Допаѓања:
  2.598
  Nemame nie takvi lugje,se e otideno u kurac u ovaa vukojebina,samo losa kopija sme na se sto ni doaga od srbija a svetot ne sme go ni videle
   
  На Ilumious, Корто Малтезе, kicodarker и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. Sawyer88

  Sawyer88

  Член од:
  26 февруари 2016
  Мислења:
  1.543
  Допаѓања:
  2.513
  Добро бе, јас да имам голем талент за пеење (а немам) за мене би било најголема навреда Варошлија да ме оценува дали ме бидува или не. Од кога е бе тој релевантен за ваков избор?

  Па и водител го ставиле ропакот Жаре Бербер. Таков лик е само за во селска кафана и на никое друго место...
   
  На whatto и Beric Dondarrion им се допаѓа ова.
 11. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  77.184
  Допаѓања:
  161.245
  Марко Марк, Нина Деан, што е со ретардиве мајко мила
   
 12. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.826
  Допаѓања:
  4.266
  Да потсетам и Влатко Лозано беше во талент шоу каде што во жири па и целиот проект беше на Вучиќ кој исто многумина и не го сакаат, го критикуваат, се зезаат со него.

  Лозано ете успеа да се задржи со музиката, снима песни, има слушани песни, годинава и концерт направи и тоа полна му била салата. Така да нема врска кој ќе те оценува, ако имаш талент и глас ќе се снајдеш за успех, ќе се задржиш долго, ќе имаш обожаватели.
   
 13. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.826
  Допаѓања:
  4.266
 14. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  26.556
  Допаѓања:
  31.309
  Ако бе. Со што ќе се забавља плебсот денес, ако нема вакви срања? Ако не му пуштат вакво нешто, тогаш ќе укључи интернет и ќе блене у нешто друго еднакво ретардирано.

  Памтам ко бев копиљ, си идеш дома од школо и имаш еден канал на телевизија, ни интернет, ни избор. Е, али изборот за тебе го праи некој кој има песто пути бољи идеи за твоето образование и културен живот, па на тој еден ебан канал, можеш да начекаш само училишна програма, што значи - Опстанок во продукција на Темза, емисија за научна фантастика со Зоран Живковиќ, Па Де Де - емисија за сериозна музика и балет, емисија за стрип или евентуално Бранко Коцкица.
  А тоа е само една мала причина зашто нашите генерации се сто пути бољи од усраните денешни генерации.
   
 15. LordDragonII

  LordDragonII Dr.Strangelove

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  10.694
  Допаѓања:
  5.308
  Изгледа од многу кокица ја доведовте мајка Македонија на ниво на Бангладеш.
   
  На whatto му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: