Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.324
Поени од реакции
22.628
Ti si se vakciniral oti se somnevas vo svojot imunitet se plasis kako i 99% od naselenieto. Ama ete ima i drug tip na lugje kako Novak vo top forma so top ishrana, zatoa i 2 go prelezal istiov bez simptomi
Автоматски споено мислење:


Koga ne igra teniserot broj 1 sekako gubat vo sekoj pogled

toj tip na supermeni neka se prijavi na serbian open ili eve na north korea open... nema potreba da ide kajde 99% od naselenieto ja odbrala drugata opcija.

vo red, ne i smeta na AUS. kartite se sekako prodadeni, tv pravata se isto, za sponzortstvo se ceka red.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Fantasticen teniser i broj 1 nema zbor.

Mozes da se otselis u Monako da ne plakas danok ama ne mozes da se vakciniras poso bara drzavata. Ne pominaa 2 saati otkako go pustija prviot pat direktno go izvadi na masa deka se shetal pozitiven. Se sto trebashe da kuti i da im kaze fala, da si go izigra turnirot i ako moze da osvoi.
Ama ne balkanskoto vo nego go izvadi na masa i sakase da im se posere na cela drzava sho e tri sveta razlicna od tamu kaj so e roden.

Dali trebalo da se vakcinira ili ne nikoj ne osporuva negov licen izbor. Dali trebalo da se izolira 3 nedeli i da dostavi na vreme dokumenti pred turnirov ako saka da igra , normalno deka da. Kako i da e fama za 0, prostotilukot negov e samo vinoven za cela ovaa situacija
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.324
Поени од реакции
22.628
То бе дамблдор. Само без австралијанци оти се закана за јавно здравје. Правила се правила, закон е закон, авторитет си е авторитет..
sekako ke ve ostavime raat da plukate...
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.012
toj tip na supermeni neka se prijavi na serbian open ili eve na north korea open... nema potreba da ide kajde 99% od naselenieto ja odbrala drugata opcija.
99% од населелението не ја одбрало другата опција, таа му е наметната.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.926
Поени од реакции
7.857
Иди пријавувајги лузерите. Ја правев што правев додека можев.
Ја се расправав додека можев. Тебе те немаше нигде..
Џабе си пријавувал кога тие не смеат да бидат банирани, инаку мене ме имаше ама ме искараа северџаниве, не требало да ви се мешам како треба да живеете таму и што требало да правите.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.423
Поени од реакции
4.253
sekako ke ve ostavime raat da plukate...
Ама тоа не е ваше да не оставите или не на раат да плукаме. Право , закон, држава , власт и тие ствари..
Автоматски споено мислење:

Џабе си пријавувал кога тие не смеат да бидат банирани, инаку мене ме имаше ама ме искараа северџаниве, не требало да ви се мешам како треба да живеете таму и што требало да правите.
А ова со Oz е лична работа
Автоматски споено мислење:

99% од населелението не ја одбрало другата опција, таа му е наметната.
Да. Прво со празни ветување, потоа со потплата, па закани и на крај со казни. И за џабе.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.423
Поени од реакции
4.253
Член од
26 јануари 2007
Мислења
823
Поени од реакции
832
:sramezliv: Нареден период, кога ќе ви дојде јајцето на газот, сите вие што ко роботи верглате правила се правила, се надевам ќе останете на истите ставови.

Имаш правило каде може да влезеш невакциниран, со лекарска потврда дека не може да се вакцинираш. Тоа што наведувате дека се курчел, супермен ова она, кажува за вашите човечки карактеристики. Посебно па сега кога и на врапчињата им е јасно дека вакцинирани исто пренесуваат и завршуваат во болници, од здравствен аспект ваквата мерка нема никаква логика ни потреба.

Кај беше Кано, а и вие останатите кога политичарите ги прекршуваат правилата.... нормално тогаш мукла, слепа покорност пред авторитети.

Со каква лекарска потврда? Од каде си сигурен за нејзината валидност?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Ме заболе за Ѓокович нема да умре за леб и пак тие милиони ќе ги направи, суверена земја е Австралија и имаат право да го депортираат. Почит за тоа имаат од мене што си стојат на своето. Лошото е што и други ќе почнат такви глупи правила за меѓународни спортски натпревари. Мене ме нервира дебилното правило и оправдувањето дека такво било правилото и тоа е тоа. И лесно го одобрувате. Јас прележан крај 2020та, вакциниран 2021 и еве сега фатив пак и ќе ме третираат ко помалку човек затоа што немам трета доза. Пошто такво било правилото на некои политичари. Ма не ме јеби. Надам се ќе почнат во Австралија на својот народ ко кинезите што правеа на јапонците, бриз земање од газ.
Каде ти барале трета доза?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Во угостителски објекти во Германија ќе може да се седне само со трета доза.
Чек, па нели Германија беше прекрасната земја, оаза на национализмот, а не како клетите кенгури?

Пак идиме на муабетот дека бериме туѓо гајле, во мкд никој не ми побарал 3та доза, а за во Германија може да му ја мислат тие што живеат таму.
Пусто македонче не гледа дека за 15 дена ќе има 30% поскапа сметка за струја, дека секој момент може да остане дома без греење, ама ќе му ја мислиме на швабите или на Џокович :tapp:
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Чек, па нели Германија беше прекрасната земја, оаза на национализмот, а не како клетите кенгури?

Пак идиме на муабетот дека бериме туѓо гајле, во мкд никој не ми побарал 3та доза, а за во Германија може да му ја мислат тие што живеат таму.
Пусто македонче не гледа дека за 15 дена ќе има 30% поскапа сметка за струја, дека секој момент може да остане дома без греење, ама ќе му ја мислиме на швабите или на Џокович :tapp:
Абе јас не берам туѓо гајле ама закон си е закон. Законот си бара трета доза, тоа е тоа. Нема тука место за плачки вака требало така требало.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom