Ibrakadabra
Поени од реакции
690

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

  • Абе убаво да дискутираме за пици, ама како во Џино пицата била убава, кај па ПОУБАВА од некоја друга.

    Што е убаво таму жити све? :D
    Ibrakadabra
    Ibrakadabra
    У принцип тенката пица е таа што е правата, италијанската :) Ние овде сме со издеформирани вкусови и мислења за пица, класика - Балканци. Исто ја заборавив Бела Наполи додека функционираше, и таму беше фино, не знам дали имаш пробано. А и Густо има добри пици, и тоа не го спомнав.
    Mac))
    Mac))
    Знам за италијанската, секогаш кога им пререкуваат во Џино, се правдаат со тоа.
    Нема врска со вкусовите, едноставно оваа American Style pizza е померачка за јадење, баш ради мастрафот и кората. Ем повкусно, ем повеќе за исти пари.
    Од Густо не сум јадел. :)
    Ibrakadabra
    Ibrakadabra
    Да, у Домино’с не сум јадел, у PizzaHut имам јадено и нормално - бев воодушевен (и се вратив +10кг од тој одмор, кујзнае зошто :) )

    Многу напна Psyside со Гиго, дури и отидов, ама онака е, ко што опиша и ти, не би идел до таму пак.
    Не не, сум го пропуштил неговото, а зашто неговото се брише, по автоматизам ке мора и твоето .
    Со душа чекам негов концерт овде...ама ко што стојат работите и наредниве неколку години изгледа потешко :S:S:S.
    Нормално дека е тој. Маестро Балашевиќ. Инспирација ти дава човекот, текстовите му се едноставно....неверојатни. Исполнети со толку епитети што ти се налеваат разни емоции додека го слушаш.
    :)
    Посетете ја официјалната веб-страна на Орце Николов http://www.orcenikolov.edu.mk и на истата пронајдете најразлични информации од сите области (спорт, музика, филм, шоу-биз, голем број на занимливости-актуелности и многу повеќе) посетете и уверете се сами
    Еј за Рики и Мансини неда ми е криво, а еднаш пишав дека 4-3-3 со Мур би било фантастично решение за Интер али ништо од тоа, али еве види ги Милан, и они играат една таква формација само што Кака и Рони не се поставуваат крилно него бушат од средина и создаваат 100 шанси .
    Мур проба така со Вердер и не се покажаа добро и очигледно нејке да ризикува а заслужуваат уште една шанса, поготово Кварезма кој очекувам кога тогаш да блесне, факт е дека е талент .
    Како и да е, мора да се вратат на победнички пат со Сампдорија, ЈуБе мислам дека играат дома со Фиорентина, тука очекувам кикс зашто Фиорентина мислам дека се во низа од 2 пораза, ке направат Се да не бидат 3 .
    ај ке ти ја пратам почекај пет минути да се упладира слап ми е нетовв
    н.п. за сенки! :)
    Позз
    абе ке ти дам друг торент ама ДВД-Р ке е и 4 Г зафатнина, пиши ако го сакаш
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom