Абе дајте стриииим у живо од Меаца
  2. Ibrakadabra

Дајте стрим од прославава... Лапај 20ка!!!! Газииии
  3. Ibrakadabra

Јас не памтам утакмица без замена ДиМарко - К.Аугусто. 60-65та минута. Без исклучок. Да беше фит Аугусто друг муабет ќе правевме денес... али јбг. Слично и за десно, Дамфриз/Дармијан. ДиМарко клапнува и изгледа ко да ќе го ебат. Захтевна позиција или не, толку му е силата. Вчера не можеше...
  4. Ibrakadabra

Форца! Што е, тоа е.
  5. Ibrakadabra

Мерење кур у права смисла на зборот
  6. Ibrakadabra

Не бидете пацери и му јадете од курот на Инзаги сега... Цела сезона ви чини, сега гомна јадете. Мрш.
  7. Ibrakadabra

8. Ibrakadabra

Дај бе кој наш е отиден на Меаца да ја гледа нек си излезе од стадион да нè спаси... Ебате баксузот... полошо полувреме сезонава и сме немале
  9. Ibrakadabra

Некоја 5-1 има ли?
  10. Ibrakadabra

https://www.facebook.com/share/r/RaoyGnde4JvaRaXA/?mibextid=oFDknk ...не знам дали го отвора, ама да не се курчите многу многу. Видете кој ни беше прва и константна измена у 60та минута секоја утакмица.
  11. Ibrakadabra

Лето 2022: Алексис аут, Кореа ин Лето 2023: Алексис ин, Кореа аут Лето 2024: Алексис аут, Кореа ин... Оооој животе, компоте... Не е баш вака, ама од што е очајно, вака делуе дека е. Нема спас од 2цава.
  12. Ibrakadabra

Без нервози, ќе мора Реал да ги мавнеме у 1/8 финале. Ништо страшно другари :)
  13. Ibrakadabra

Ако го победиме Сосиедад во последно коло сме прво место во група и би вкрстувале со второ место екипите. Така? :) Затоа ја има фрлено у неповрат утакмицава и ги чува за со Наполи првотимците.
  14. Ibrakadabra

Лаутаро 174цм Санчез 169цм Он иде на нафрлени топки. У кариера голови со глава вкупно двајцата имаат на една рака да ги изброиш. Толку е очигледно дека фали напаѓач, земи таму некој од младинска, фрли го напред нека гине. Не го можам Алексис... мрш.
  15. Ibrakadabra

Маикон ваков шут имаше кога "не ја зафаќаше" топката... овој со лева на тренинг не знае да шутне не па гол да даде. Али тоа ти е :) Среќа не е на одмет. Консиљи со нас увек има 10+ сериозни одбрани, редно беше ваков (троа пацерски) гол да прими.