Torte Mobile
Поени од реакции
1.885

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

  • Друже, ми треба MicroSD картичка од 64 гига. Да биде класа 10 и некоја пофина марка. Цена? :)
    Torte Mobile
    Torte Mobile
    Nemam druze
    _The Great_
    _The Great_
    А телефони продавате? Xperia Z1?
    Torte Mobile
    Torte Mobile
    nema ni toa
    Дали имаш екран + тач за Nexus 4 и која цена е ? Или само тач скрин ?
    Torte Mobile
    Torte Mobile
    Kompleten ekran sose tac bez ramka ... 4000 den so montaza
    Samo touch nema i nemoze da se smeni
    Здраво, ти благодарам за одговорот за s4-ката(проблемот со сензорите). Доколку би го видел телефонот дали би можел со сигурност да ми потврдиш што е проблемот и доколку се поправа да ми кажеш цена? Стварно ми е погоден и не би го менувал за ништо :) Поздрав
    bungee
    bungee
    Accelerometar raboti,gyroscope raboti,i proximity raboti ama samo za vrtenje sliki i slicno.Koga testiram na ovie senzori sto ne rabotat se ukocuvaat i drugite i nisto ne raboti.Dali moze da se zamenat samo ostetenite(ako se ispostavi deka stvarno e toa)i kolku bi cinelo?
    Torte Mobile
    Torte Mobile
    Hmm redok defekt ... ako pomine ke cini 20 evra da se zameni samo toj flet so prox i light senzorite kompleten dogja
    bungee
    bungee
    Sredov rabota. Go odnesov vo Video Data i mi kazaa deka konektorot za polnenje pravi problemi. Koga go isklucil se rabotelo kako sto treba. Da go odnesam da stavat nov i ke bide ok. Fala vo sekoj slucaj.
    Zdravo Vlatko, ме интересира колку би чинело декодирање на ХТЦ Desire 310. Воедно и промена на touch-ot на HTC One v. те молам за брз одговор.
    Torte Mobile
    Torte Mobile
    800 den dekodiranje
    a na one v se menuva ekran sose touch komplet 2800 den
    здраво другар едно прашање. имам ми донесоа i phone 4 од Шведска,мислам најден е :) е сега дали ке може да се декодира и колку и ме чинело тоа ??? Позз
    Torte Mobile
    Torte Mobile
    zavisi od koj operator e
    ako ima Apple iD na pocetok da ti bara togas ne se pravi
    L
    ljupce.donev
    теленор шведска колку ке ме кошта
    Torte Mobile
    Torte Mobile
    Okolu 90-100 evra ... jas ne go rabotam factory unlock ama tie se cenite
    Здрао бате едно прашање, Алкател М поп имам уште под гаранција, колку го ценат по мобилариве? Глеам најактивен си во подфорумот мобилни па може знаеш :) Сочуван е нема гребнатинки никаде нит па е сервисиран.
    Torte Mobile
    Torte Mobile
    malku ke ti dadat verojatno max 2000 den
    i retko kade go zemaat
    sankerce
    sankerce
    оуу у пм многу малку :( Океј, фала на инфото :)
    здраво,да те прашам веспа на старо 50 кубика која е подобра не од појаките марки како априлиа и јамаха,ама да не е ни ептен кинез,ми кажуваа кивеј матрикс е добар,кимко и генерик .. фала однапред
    Torte Mobile
    Torte Mobile
    keeway и генерик се исто тука некаде
    после одат sym, kymco како пред врвот
    и најгоре се италијанските априлија, пијаџо веспа јамаха

    зависи до колку пари
    јас сум возел кивеј ф-акт и кимко супер 8 имам последно ... за кимкото немам замерки, супер квалитетни се, 2 литри троши 4тактниот, кивејот 4.5 троши ама 2тактен
    Имаш ли дисплеј за HTC desire x и колку би коштало да се смени? На другарка и паднал телефонот, не знае кај да го однесе.
    Torte Mobile
    Torte Mobile
    Komplet odi ekran so tac zaedno ... cenata e 4200 den so montaza se komplet
    AlternativeF
    AlternativeF
    Ок, фала, ќе и пренесам
    Другар што телефони имаш на лагер до 170е?
    Torte Mobile
    Torte Mobile
    iPhone 4 16GB Black gevey - 160 eu
    drugo poskapo Samsung Galaxy Note N7000 Black 16GB - 190 eu

    i dvata se kako novi so oprema i galanterija poveke futroli folii gratis
    Imam LG L7 2. Imam problem, koga zvonam na random kontakti ne me slusaat dodeka ne vklucam i isklucam speaker a jas gi slusam normalno. Na Viber voopsto ne me slusaat. Mu napraiv reset na telefonot i pak isto, i bez Viber isto. Telefonot e pod garancija od Vip ama mislam deka nema da zavrsat rabota nisto, malku e specificen problemot. Sovet?
    Torte Mobile
    Torte Mobile
    Tamu nosi go
    Ako ne ke ti ja ponistat garancijata
    Hardverski problem ima
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom