Alex Baratheon
Поени од реакции
1.510

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

  • Alex Baratheon, first of his name, king of the seven kingdom and protector of the realm :D
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Alex Baratheon
    Hurin
    Hurin
    either bend the knee, or prepare for justice upon you :D
    Alex Baratheon
    Alex Baratheon
    Stannis the Mannis! :D

    Уште две недели имаме...ме збудауваат вака со трејлерите. :P
    Hurin
    Hurin
    ги читав фактите за станис, сум се акал од земја :)
    недела пред почетокот ќе завршам со AsoS и ќе ги изгледам наеднаш првите две сезони :)
    abe uste malku prvata ustee 150 strani
    gi izgledav sezonite prvo I vaka glupo ki deka znam so se desava
    pa I imam eden drugar me spojlerisa so the red wedding I za pece mi kaza se, prejaka mi se knigive ama mn raboti mi gi rasipaa, I za bitch king joeffry razbrav
    Alex Baratheon
    Alex Baratheon
    Епа, тоа ќе е Енциклопедија...не знам што се ќе опфаќа, ама знам дека многу добро ќе се објаснат аспектите на светот кои досега не бил допрени. На пример, политиките во слободните градови на Есос и нивната историја. Кој тријарх кога владеел во Волантис, на која група припаѓал, некои важни настани за време на неговото владеење...
    Ти велам, интензивно работат на него и не пуштаат по многу информации.
    Hurin
    Hurin
    znaci toa e the world of ice and fire, ova.dunk and egg ke go citam na kraj samo nezz dali stripot ili knigata
    antologijava mora da se kupi samo da ne e mnogu skapa
    Alex Baratheon
    Alex Baratheon
    Почекај четвртата книга да излези и ќе ја издаваат како анталогија од 4 дела. Така полесно ќе ја најдиш и поевтина ќе биди отколку сите посебно да ги земаш.

    Инаку, стриповите мене не ми се допаѓаат...книгите се секогаш подобри.
    abe ja oprai cod?
    wot
    wot
    Ni so COD ni so walking dead ni so bilokoja od 2012 dosega sum nemal problem, stoznam.. premnogu si ja zasakav 8kata nekako. :D Ke vidam, ke se prai finti, mi se preigra epten hitman.
    wot
    wot
    dead space 1 mi bese pregolemo iznenaduvanje, ja nacekav u bundle ili na sale nekako eftino pa ja zemav, onaka neplanirano I edna nok koga I sednav.. :O

    Inaku stanuva repetitivna, nejse u istata nok ja turiv na dl I 2kata I ja instalirav, od so mi se dopadna.

    http://i.imgur.com/IIGpD.jpg
    Vladee! :D
    Alex Baratheon
    Alex Baratheon
    Супер игра, ама секогаш ко ќе ја инсталирав ќе ми станеше досадна...ама еве, сега одлучив да ја свртам. :P

    Денес се тепав со Leviathan босот, можи еден саат го тепав...немав куршуми, со боци требаше да фрлам. :P

    Еве, сега ја ставив и двојката да ми се спушта. Мислам дека со кецот ќе завршам утре, па одма да продолжам сакам. :P
    здраво друже, ме заинтересира за ова the hedge knight, ова нешто како стрип е ??
    објасни ми и за останатите 2 новели, па ако можеш нешто линк за даунлоад или торент прати пп :)
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Alex Baratheon
    Alex Baratheon
    Alex Baratheon
    Не е стрип. И тоа е новела, само не како главниот серијал. Има оклу 150-200 страници, зависи која PDF. верзија ќе ја спуштиш.
    Дејствието е околу 100 години пред оригиналниот серијал. Главни ликови се Aegon Targaryen и неговиот другар Duncan.
    Друго да не ти раскажвам, оти исто како главните книги, спојлери има во се.
    Досега има 3 книги, 4та е завршена и би требало да излези во 2013.
    За линк, провери ПП.
    The Witcher ми ја имаат препорачано повеќе али бидејќи ги играв Бетлфилд 2 и ПЕС веќе една година константо немав време за да им се посветам на други игри. :) Ќе ја сетам The Witcher заедно со Oblivion. (од серијалот the elder scrolls е така ?)
    Би ја сетил и Алфа Протокол во слободно време но не сум некој голем љубител на игри од таков тип. :)
    Alex Baratheon
    Alex Baratheon
    The Witcher и Oblivion ( да, од Elder Scrolls серијалот ) не смееш да ги пропуштиш ако си љубител на RPG игри.

    Alpha Protocol е посебно RPG искуство, се разликува од повеќето игри. Исто како The Witcher, треба да правиш тешки избори од кои после ќе имаш или придобивка или ќе ти штетат. Ако ти се бендиса Witcher, пробај ја и неа.
    Alex Baratheon
    Alex Baratheon
    А за Guild Wars, не знам. Не сум баш некој љубител нa MMO игри.

    Но, сепак чекам The Old Republic да стане Free to Play ( во Ноеври мислам дека ќе биде ). Види ја неа, ама ако те заинтересира ќе треба да почекаш уште малку.
    Васил МКД
    Васил МКД
    Фала за информациите. :)
    И нормално дека ќе ја сетам The Old Republic, има време до ноември, до тогаш ќе се позанимавам со The Witcher, Oblivion, Jade Empire и доколку имам време со Neverwinter Nights.
    Поздрав. :)
    Abe.. walking dead epizodite, interesni se za igranje? Duri trailer neam gledano jas oti.. ne pak gameplay ili sl.
    Alex Baratheon
    Alex Baratheon
    Супер се. Најдобра авантура што имам играно. Гејмплејот е супер, нема многу акција, туку појќе фокус има на приказната. А, приказната е топ. Се има последици Ако сакаш авантури, оваа мораш да ја играш.

    P.S: Спушти ги сите три епизоди, инсталирај ги и почни од третата. Таму кога ќе направиш нов сејв фајл ќе селектираш дека сакаш да ја играш првата епизода. Има нешто проблем со save-transfer.
    wot
    wot
    Ne te sfakam, ako pocnam od treta epizoda, kako ke ide prikaznava..? Se pogodi bas prvi, nov internet, pa i preporaka.. sekako ke ja probam.
    Alex Baratheon
    Alex Baratheon
    Пушти од иконата од 3-та епизода. Ако ја пуштиш од првата, сејвот нема да оди во втората. Нешто проблем има со тоа. Значи пушташ од трета, креираш сејв фајл, и од менито ( ќе видиш каде ) ќе ја одбериш првата епизода.
    Инсталирај ги, пробај, ако имаш проблем слободно прашај. :)
    Брат те читам во темата за предизвикот за читањето на 40 книги во една година. Гледам дека ги читаш книгите на англиски (барем ја така претпоставувам), ќе може да ми дадеш линк или да ми кажеш од каде ги симнуваш? Зашто сакам да читам книги од Стивен Кинг, а во Македонија има само една преведена на македонски (Мобилен) и ја имам од дамна читано. :)
    Alex Baratheon
    Alex Baratheon
    Тие таму што ги напишав сите ги купив од Икона ( на англиски ).
    Знам дека во Икона во Скопје ги имаше сите делови од Dark Tower, Green Mile и The Shining. За други не сум сигурен.
    А за линк, провери ПП. :)
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom