Hurin
Поени од реакции
14.670

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

  • Да те поздравам другар !
    Ќе се гледа вечерва УФЦ ?
    Rashad or Jones ?
    Се некако ми оди дека ќе изненади Рашад, поприлично мотивиран ми е за борбава.. само да не испадне пак toasty.. http://cdn2.cagepotato.com/wp-content/uploads/2uzuf48.jpg :DD
    Како и да е, иако го почитувам ептен Џоунс како фајтер, вечерва т.е. сабајлево ќе навивам за Еванс ! : D
    Hurin
    Hurin
    ен гледав ми беше мака а и нема за никој не неавивам на евентов :)
    ми ги собра парите еванс 4.20 коеф му кладов 5 евра ама ете изгуби , иначе која пара на ротвел сум направил мхмхмхмхмх
    Stallion
    Stallion
    hehe, и мене ме сплеска Еванс, јебига оној Џоунс машина е, ќе го замени Силва :D
    Hurin
    Hurin
    4.2 коеф беше за рашад па си реков ај, иначе која пари се направи на ротвел :) 2.75 беше коеф :) таа и хант -конго ми се погодени, оваа ме турна прва рашад али не очекував могу
    B
    http://www.youtube.com/watch?v=twuqzejZjLk

    Млааааа ааа.,а,а, ааааа.а...... (ТИИИИИТ). Оппппп?? Абе аман да му иба, излагај од колата, шо си се напикал внатре.
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Hurin
    Hurin
    Hurin
    оди таму одпозади, дувај у ауспух ајде :)
    B
    BrunoFresh
    ХАХАХ
    Аниме фанови,манга читатели,вљубеници во џеј поп/рок/електро,мои браќа и сестри по отаку крв-некое време се договарам со членови од нашата група за првпат во Македонија да се организира џеј рок/поп/електро журка.Клуб "Кензо Танге" е одбраното место,а планираме журката да се одржи кон крајот на месец април.
    Max Legend
    Max Legend
    Се надеваме и веруваме дека и кај нас ќе се одржуваат вакви настани,но за да биде ова реалност потребна ни е ваша поддршка.Пренесете ја веста на што е можно повеќе ваши познаници кои го сакаат јапонскиот звук и дојдете во што е можно поголем број.
    Значи ако сакаш да доагаш кога си слободен кажи ми ќе се договориме. Убаво е кога има луѓе кои го сакаат Бразилското Џиу Џицу :)))
    Hurin
    Hurin
    сакам да тренирам џиуџитсу веќе неколку години ама дека сум од прилеп мали се шансите да дојдам во СК и да тренирам, малце е лошо што инструкторот е плав појас али чим е по грејси систем оценуван нависитина е добар :)
    Gracie Barra
    Gracie Barra
    Значи плав појас е највисок појас во Македонија. Се работи по грејси програма и има што да се научи. Секој месец или секој втор месец ни доаѓаат гости од Словенија кои се љиљакови појаси. Така да бујрум кога си слободен :)))
    ¯
    ke davat nekade jones vs. machida (kade bilo) ili samo preku net nekako?
    Hurin
    Hurin
    абе ми се фалеа дека имало на некоја сателитска програма едно другарче ама незз кој е каналот.
    ¯
    ¯\_(ツ)_/¯
    ako ti e na msn/skype drugarot prasaj go ako ne ti e maka, deka dreambox imam.
    Hurin
    Hurin
    не е уштено другарчево, снајди се со стрим па кога ќе дознаам ќе ти пишам за другиот пат.
    знам дека страјкфорс ги даваат на еуроспорт 1 или 2ка
    позз
    Брат ова линков е директен пренос или снимка? Таа другата борба Шоган - Хендо да не знаеш каде да ја гледам?
    Hurin
    Hurin
    федор - монсон ќе биде директно за 12-20 мин, а уште барам торент од шоган-хендо
    Kaiser
    Kaiser
    Многу фала.
    S
    Си станал ко мене со никовите xD
    Hurin
    Hurin
    хахах абе некако ми текнуваат многу никови на Х па знаеш ..... :)
    B
    BrunoFresh
    Хилиманџаро
    Hurin
    Hurin
    тоа е следно :P
    B
    Еј Хирашин. Добар?
    Се надевам знаеш кој е овде, или не?
    Епа вака можеби ќе ти биди појасно:
    Ми требаш за карта да купам.
    Сеа знаеш :)
    B
    BrunoFresh
    Е излажа сеа. Помини денеска на кафе кај 4и30 оти ќе одам утре.
    Hurin
    Hurin
    ама си фраер, ма дека сум до 5 на работа то друго, ај че слезам вчаршија и право кај тебе, можи ??
    B
    BrunoFresh
    Знам кај си, само те дупам.Ај иди.
    Глеаше Уфц бе, јак Френк Мир а ? :D
    Tиповиве партали како вака стално се' погодуаме бе :pos:
    Ме разочара Тиаго Алвес како (не) се тепаше воопшто не се ни потруди да се тепа,а и Ремпејџ многу досаден станал..
    Шо е ова бе немоеш повеќе од 420 карактери.. ај на 2 пати -.-
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Хирашин
    Stallion
    Stallion
    Оној Струв уште коа излезе коа го видов каков стап е готово знаев дека ќе легне, башка тој Браун да ти бил машина 9 од 11 победи му се нокаути, а 8 од нив ги завршил во прва рунда.. (ете на кого ќе уплаќаме за KO :D)
    Иначе со туф 13 до кај сме, стварно педер испадна оној Тони како не го измава сеа Чак.. Како и да е очекуам Stripper Ramsey да биде ултимејт фајтерот го има во себе.. :D
    А типови за 130кава
    ае вака нека се се' кецеви:
    Main card
    Light Heavyweight bout: Quinton Jackson vs. Matt Hamill (TKO)
    Heavyweight bout: Frank Mir vs. Roy Nelson (Subbmission)
    Heavyweight bout: Stefan Struve vs. Travis Browne (Decision)
    Welterweight bout: Thiago Alves vs. Rick Story (TKO)
    Middleweight bout: Brian Stann vs. Jorge Santiago (Unanimous)
    :)
    ахаха :)
    ахх бе... ама затоа после фацата на Рашад од Мачида... Toastyyyy :icon_lol:
    Глеаш фајтерот бе? Оној педерот парче ги праи :pos:
    Ја во меѓувреме почнав и од другите сезони да глеам, ги немав гледано..
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom