ASimov
Поени од реакции
17

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

  • I
    За собирот веројатно е да ја имаш, таман да се повозиш со кола до Скопјето.:P
    1. A clockwork orange
    2. Hard Candy
    3. Pi
    4. Requiem for a dream
    5. Eraserhead

    Тие ми текнуваат во моментов, се надевам не ти се гледани.
    I
    И, положи? Ама сум директен.:D
    Ајде, ајде, со лесно нека оди, до тогаш да ја имаш возачката.
    Ништо не знаеме уште, во фаза на договарање сме. Наредната недела во школо ќе се договориме кајганџии сокласнци шо сме.:D
    G
    Па у моментов шо глеам серии се: Fringe(ја изгледав, чекам новата да испадне) The Mentalist, Two and a half men, THe big bang theory, How i met your mother i Entourage.
    Па некоја слична на горниве ке биде супер. :)
    Ако ти се допаднал V for Vendetta види и со Equilibrium, пошто на иста тема се, рушење на систем од поединец. Има добра акција и некои одлични дијалози...
    Mr.Nobody, Donnie Darko, 12 Monkeys, Falling Down, Network, V for Vendetta, Invetion of Lying, Interview with the Vampire, American History X, 12 Angry Men, Shawshank Redemption, Seven Pounds, The Fugitive, The Sixth Sence...

    Ете, имаш од секакви жанрови и времиња, тоа што ми текна на памет прво. Значи, филмови кои ќе те натераат да размислуваш за разни работи додека ги гледаш... се надевам дека нешто од ова не ти е гледано...
    Н
    Под Stargate автоматски мислам на Sg1 и Atlantis.:) Universe не доаѓа во предвид во тој муабет.
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom