Криминалци и криминални групи во МК

Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.442
Поени од реакции
9.180
Ха, не работи уцената негова на таков начин. Ако тој пише за тебе дека си дупел коза, во гроб ке идеш како Генералот, козоебачот, без оглед дали е вистина или не, зашто нашиот народ суди без да знае факти.

Ке ти дадам пример. Божиновски го фати на заб директорот на Домот на Култура во Куманово, со тоа што пиша дека сака мажи. Сега за целиот град е педер. Можеби е вистина, можеби не, ама сите се подбиваат со тоа.
Муабетот е за фирми, не за ванаби директорчиња.
Имаш фирма, си работиш според закон и ти иди Божиновски ти вика дај 20к еур оти ќе пишам дека си педер.

БРААТ, дај кај сакаш јас со две раце ќе ти потпишам дека сум и крши глата да не те гледам. Во општество кај шо секој 2 е педер или секоја 2 се курва голема работа кажал дека некој си педер е или не е.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.917
Поени од реакции
10.548
Не дека е жив(изваден од контекст е муабетот)туку дека е убиен
Како изваден од контекс муабетот кога кај него на профил читав уствари мислам имаше некој сајт birevesnik.org
 
Член од
25 октомври 2023
Мислења
8
Поени од реакции
13
Како изваден од контекс муабетот кога кај него на профил читав уствари мислам имаше некој сајт birevesnik.org
Сум читал и јас…најди баш да видиме(мислам дека не сум грешка)
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.602
Поени од реакции
4.618
Сум читал и јас…најди баш да видиме(мислам дека не сум грешка)
Муабет е дека сообраќајка воопшто немало се е тоа за пред јавност ,дека е убиен неколку минути пред тоа ,тоа го нема само Буревесник зборно и други од Балканот го имаат кажувано ова.Многу нерасчистени работи околу тој случај кој нема никогаш да ги дознаеме.
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.547
Поени од реакции
62.448
Муабетот е за фирми, не за ванаби директорчиња.
Имаш фирма, си работиш според закон и ти иди Божиновски ти вика дај 20к еур оти ќе пишам дека си педер.

БРААТ, дај кај сакаш јас со две раце ќе ти потпишам дека сум и крши глата да не те гледам. Во општество кај шо секој 2 е педер или секоја 2 се курва голема работа кажал дека некој си педер е или не е.
Eптен е лесно и за фирми. Екстра Меин, фирма што произведува сувомеснати производи од Куманово, поттурување на слики како вработените газат боси по мелено месо на под. Без да се утврди дали сликите воопшто се направени во нивниот погон. И уште мал милион примери. Децата на овие газди ги прави наркомани. А за дете, секогаш боли.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.917
Поени од реакции
10.548
Сум читал и јас…најди баш да видиме(мислам дека не сум грешка)
Кажува као исценирано за да исчезне демек Јанкуловска на следното враќање во Македонија ке го апсела за проневера на пари наводно накрвени му биле зашто не прифатил да им пее по митинзи
 
Член од
25 октомври 2023
Мислења
8
Поени од реакции
13
Муабет е дека сообраќајка воопшто немало се е тоа за пред јавност ,дека е убиен неколку минути пред тоа ,тоа го нема само Буревесник зборно и други од Балканот го имаат кажувано ова.Многу нерасчистени работи околу тој случај кој нема никогаш да ги дознаеме.
Точно така
Автоматски споено мислење:

Кажува као исценирано за да исчезне демек Јанкуловска на следното враќање во Македонија ке го апсела за проневера на пари наводно накрвени му биле зашто не прифатил да им пее по митинзи
Нигде не тврди дека е жив…батали го насловот
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.442
Поени од реакции
9.180
Eптен е лесно и за фирми. Екстра Меин, фирма што произведува сувомеснати производи од Куманово, поттурување на слики како вработените газат боси по мелено месо на под. Без да се утврди дали сликите воопшто се направени во нивниот погон. И уште мал милион примери. Децата на овие газди ги прави наркомани. А за дете, секогаш боли.
Лесно е и тоа, го тужуш за клевета, го плаќаш судијата да го ољупи квалитетно копилето или ако не вроди и тоа со плод ќе си платиш локално наркоманче да го избоди.
Тие што му давале пари мислат дека тоа е полесниот начин, тие што вистина имаат нешто незаконито во своето работење и не се да ги жалиш. Останатите, можат слободно да применат една од двете работи погоре, пошто со рекетари така треба.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Кажува као исценирано за да исчезне демек Јанкуловска на следното враќање во Македонија ке го апсела за проневера на пари наводно накрвени му биле зашто не прифатил да им пее по митинзи
Муабетите од типот трајко вељановски и смилковско, никола младенов и вмро, разно разно саботажи како диво насеље, тамара и дедото на тамара и никола тодоров, мартин нешковски итн ... ја незнам како не свативте до сега дека сдс се некрофилска партија и дека вакви местенки и фантазии им одговараат само на сдс ... зашто ете ви пример задниве 8 години зашто.
Измислици за некој да се демонизира, а на крај испадна дека во сите случаеви најверојатно се сдс оние кои имаат умешано прсти и логистика за дестабилизација на државата и промена на власт по насилен пат.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.547
Поени од реакции
62.448
Лесно е и тоа, го тужуш за клевета, го плаќаш судијата да го ољупи квалитетно копилето или ако не вроди и тоа со плод ќе си платиш локално наркоманче да го избоди.
Тие што му давале пари мислат дека тоа е полесниот начин, тие што вистина имаат нешто незаконито во своето работење и не се да ги жалиш. Останатите, можат слободно да применат една од двете работи погоре, пошто со рекетари така треба.
2 пати е тепан, еднаш скоро до смрт, го млатеа у Радио Тумба Тајто и компанија 2001-ва или 2002-ра. Ликов така си функционира, и нема тоа да се смени, се дур некој не го овери. Едноставно, не го боли цеф со кого ке се закачи, и какви последици ке има.
 
Член од
29 ноември 2023
Мислења
3
Поени од реакции
2
Vidi, na pocetokot si bea 3ca vs 4ca... e sea to shto site drugi na masata ispadnaa pickici i izbegaa kako bubasvabi e druga rabota.
Toj edniot pa uste se trgna na strana seir da mava dodeka drugarot mu go snabduvaa so godisna zaliha na daski i gradezen materijal.
Nema sto, epten jaki drugari...
Toa se kelneri be mangup bitolski
 
Член од
22 август 2017
Мислења
34
Поени од реакции
55
Ко го видов видеото ми изгледаше ко во Чаир некоја чајџилница да се случува, а то го нејќам да стани Битола. Се надевам дека во приватен простор ќе си ги решат проблемите и нема некој невин да настрада во нивните игри. А за понашање сељачко, баш то, има пари и се прави шериф низ градот, то кажва за човека многу. Треба господин да биди, а не да ги гледаме и читаме низ град како се бркаат со некои што сакале рекет да му, земат или што ти знам. Го ебаја цел град, сега уште овие ни фалат да ги гледаме. Вратари, шо локали имаме па вратари да постојат хахах
Kaj imas videno vakvo nesto vo cair?
 
Член од
2 април 2007
Мислења
24
Поени од реакции
45
Лелеееј, тројца на еден, постелен на земја уште по една тура од сите, пусти „кодекси“ на мафијаши, големи градски тепачи...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom