Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.917
Поени од реакции
10.548
Сезонава in a nutshell :D
Прегледај го приврзокот 402172

Не знам, не знам веќе што да мислам за тимов... Она вчера беше баш christmas miracle. Неверојатно е како успеа Вила да изгуби со водство од 2-0, после неверојатната серија претходно и преголемата самодоверба со која влегоа во натпреварот. Којзнае па што не чека веќе во сабота. ПЛ и се е можно :unsure:.
Со Ериксен а без Мектоминеј се гледа дека друга е средината. Рашфорд конечно мрдна нешто, а Гарначо си ги искористи шансите. Прејако што Хојлунд го постигна првенецот баш за ваква победа. Ако ја заврши сезонава со 15 гола барем е сосема добар старт за него. Ќе зависи и дали ќе земиме нов напаѓач зимскиов преоден рок и како ќе биде со повреди (пу пу не дај боже), но детево ветува многу и ако добива повеќе употребливи топки од крилата, ќе постигнува и повеќе голови. Simple as that.
Паднаа играчите на Вила апла а нашиве ко на дроги да играа
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Незнам како би се снашол повторно назад во околина од која не доби никаква поддршка, вклучително и колегите фудбалери. Ако е среќен во Гетафе таму и треба да остане, и покрај долгата пауза која ја имаше можеби е најспремен и мотивиран фудбалер кој го имаме на листата на фудбалери ... но кога би се вратил назад не верувам дека би останал истиот. Манчестер не го заслужува Гринвуд а и Гринвуд не го заслужува Манчестер !!!!
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.621
Поени од реакции
10.879
Ja bi da mu dadat shansa i sekako na kloci da go izbrkaat Antoni. So Grinvud, Garna i Rasmus napadot bi bil strava, sekako Rash da bide rezerva zaedno so uste 2ca soodvetni izmeni. Ako ne, neka si odi i on.
 

Vidic15

Капитенот
Член од
2 јули 2009
Мислења
587
Поени од реакции
478
Без Хојлунд денес, ке биде уште еден тежок натпревар за гледање.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Без Хојлунд денес, ке биде уште еден тежок натпревар за гледање.
Со Маркус Рашфорд напред богами ептен тешко ќе биде, подобро да го извади и да играме со 10 играчи отколку да се надеваме дека он ќе даде било каков допринос за играта.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.290
Поени од реакции
6.597
Гарначо сруши некој рекорд за највеќе изгубени топки во едно полувреме. Буквално секоја топка што дојде до него ја изгуби.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.548
Поени од реакции
62.460
Kaкво играчиште е Ентони. Прими топка на крило, тргни кон бекот зашто имаш еден на еден и:
  1. Сврти грб на бекот, и трчај назад кон аут линија или
  2. Врати пас наназад кон средњакот
  3. Последна опција, види 1 или 2.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.290
Поени од реакции
6.597
Kaкво играчиште е Ентони. Прими топка на крило, тргни кон бекот зашто имаш еден на еден и:
  1. Сврти грб на бекот, и трчај назад кон аут линија или
  2. Врати пас наназад кон средњакот
  3. Последна опција, види 1 или 2.
  4. Врти пируети околу топка, дур не ти се сврти памет или ти ја земе противникот топката.
Да дополнам само.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom