Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Не го разбирам ова преплатување од страна на Челси. 72 милиони евра за Кукуреља, и сега 100 милиони за Фофана кој имаше ептен заебана повреда?


За Кукуреља е океј донекаде, бидејќи додадоа малку пари од првичната предвидена сума со цел да го задржат Колвил.
Фофана е друга приказна. Го сакам и ми се допаѓа, но иако парите не се мои, нели, не би дал повеќе од 70 (врх главе) милиони за него, па што сака нека е.

Да потсетам (во ред, годините се предност), Шкринијар би го чинел Челзи околу 70 милиони. На крајот од денот, има и други опции.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.122
Поени од реакции
20.986
Јас не сум против Дембеле, како што не сум против било кој играч што се носи беспари. Дембеле е талентиран навистина, најголем проблем е што е склон на повреди. Со тој пресметан ризик, повторно, дури и да не успее, јебига, не плаќаат ништо за него.
Тоа што гејмал, не бил редовен на тренинг, се решава. Дваесет и пет години, брзина во нозете и непредвидливост, на Челзи тоа му недостасува.
Кунде и Дембеле до први јули, потоа ќе видиме.
Изгледа фокусот повеќе бил кон Стерлинг, од двајцата во Сити. Стерлинг и Дембеле за беспари.
Желбата да се доведе (и мојата) Дембеле е во однос на тоа што може потенцијално да се добие, односно дали Тухел ќе го врати Дембеле од Дортмунд. И предизвикувачки е тоа што за услугите на Барселона нема денар да му се даде.

Во нападот со Стерлинг/Ричарлисон/Рафиња, двајца од нив, тројца знам е невозможно, јас сум задоволен.
Возбудата расте. :icon_lol:
Дембеле, да, како што реков. Но само ако е дополнителен трансфер и нели, поради тоа што нема да чини ништо.
А ако го тргнеме финансискиот дел настрана, Рафиња > Дембеле, секој ден.
Стерлинг и Рафиња по страна, pace 9999. Суштинска спротивност на она што сме го имале во последниве години.
Ако успее Боели за 100 милиони максимум, да ги спакува двајцата, секоја чест.
Возбудата расте!!! :pos: :pos:
Кунде и Дембеле до први јули :pos::pos:
Дембеле за беспари :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Рафиња по страна има да растура :vozbud::pos::pos::pos:
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Возбудата расте!!! :pos: :pos:
Кунде и Дембеле до први јули :pos::pos:
Дембеле за беспари :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Рафиња по страна има да растура :vozbud::pos::pos::pos:

:facepalm:


Немам видено човек што користи олку туѓи цитати во обид да докаже нешто, а не само што истото не го докажува, туку се закопува себеси дополнително.

Во секој случај, задоволен сум што покрај линкови од Твитер, си се запознал со опцијата мултицитат.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260

Знаеш што е интересно, дури и ако се ујдисам по тебе и твојот имбецилски измислен терк?
Тоа што и Кунде и Дембеле и Рафиња, Барселона успеа да ги купи/потпише, а на крајот тие во нејзин дрес ќе имаат одиграно ист број натпревари колку што би одиграле во Челзи.

Имено, денес Челзи потпиша играч, веднаш го регистрираше и од утре веќе е во конкуренција за настап против Евертон.
Ако ме разбираш. А допрва ќе биде смеењето. И плачењето богами.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.122
Поени од реакции
20.986
Знаеш што е интересно, дури и ако се ујдисам по тебе и твојот имбецилски измислен терк?
Тоа што и Кунде и Дембеле и Рафиња, Барселона успеа да ги купи/потпише, а на крајот тие во нејзин дрес ќе имаат одиграно ист број натпревари колку што би одиграле во Челзи.

Имено, денес Челзи потпиша играч, веднаш го регистрираше и од утре веќе е во конкуренција за настап против Евертон.
Ако ме разбираш. А допрва ќе биде смеењето. И плачењето богами.
crying with mask meme Poster by Heart-and-Skull | Redbubble
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260

Како и да е, ми се допаѓа еволутивноста. Од тажни емот-икони на постови кои те урнисуваат и секако, бидејќи си тотална аналфабета, немаш што да возвратиш, до мајка ти/јас сум ти татко фори, за да при крај дојдеме до Челзи со мала буква. :pos:

Очекувам следно фотографија од Иниеста и да заокружиме.

Како во 2022 година фан на Барселона може да се гордее со нешто и со кое право, тоа останува мистерија. Буквално тимот ти е на вештачко дишење, не можат да ги израмнат сметките, буквално не е видено вакво нешто во професионален фудбал, на самиот врв. Управата брка сосила играчи, ги тера да си ги скратат платите и примањата, користат милион недозволени методи при преговори со играчи и трансфери, стадионот се издава за свадби и сунети, Лапорта уште жената ја нема продадено за да купи некој фудбалер и добие поени кај Каталонците, се позајмуваат бетер од Северен ФИРОМ (бидејќи тие leveri што милувате да ги наречете, не се ништо друго освен своевидни позајмици), должни на ќоро и сакато. Никој на светот не знае од каде се парите и што всушност прави Барселона, а сите до еден, освен булументата овде и во Шпанија, заблудена и проста, знаат дека нема сценарио во кое фудбалски клуб Барселона од калта ќе се извлече без последици.

Усман Дембеле, купен за 140 милиони евра, замена за Нејмар, по истек на договор го продолжуваат некако и ликот сака тоа да ми го прикаже како успех. Дотолку повеќе, трола, се подјебава. :pos:

Нереално. Блазеси им на оние без срам. А блазеси им и на слепите што не мора да те читаат по темава како допираш дно секој ден.
 
Последно уредено:

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.122
Поени од реакции
20.986
Како и да е, ми се допаѓа еволутивноста. Од тажни емот-икони на постови кои те урнисуваат и секако, бидејќи си тотална аналфабета, немаш што да возвратиш, до мајка ти/јас сум ти татко фори, за да при крај дојдеме до Челзи со мала буква. :pos:

Очекувам следно фотографија од Иниеста и да заокружиме.

Како во 2022 година фан на Барселона може да се гордее со нешто и со кое право, тоа останува мистерија. Буквално тимот ти е на вештачко дишење, не можат да ги израмнат сметките, буквално не е видено вакво нешто во професионален фудбал, на самиот врв. Управата брка сосила играчи, ги тера да си ги скратат платите и примањата, користат милион недозволени методи при преговори со играчи и трансфери, стадионот се издава за свадби и сунети, Лапорта уште жената ја нема продадено за да купи некој фудбалер и добие поени кај Каталонците, се позајмуваат бетер од Северен ФИРОМ (бидејќи тие leveri што милувате да ги наречете, не се ништо друго освен своевидни позајмици), должни на ќоро и сакато. Никој на светот не знае од каде се парите и што всушност прави Барселона, а сите до еден, освен булументата овде и во Шпанија, заблудена и проста, знаат дека нема сценарио во кое фудбалски клуб Барселона од калта ќе се извлече без последици.

Усман Дембеле, купен за 140 милиони евра, замена за Нејмар, по истек на договор го продолжуваат некако и ликот сака тоа да ми го прикаже како успех. Дотолку повеќе, трола, се подјебава. :pos:

Нереално. Блазеси им на оние без срам. А блазеси им и на слепите што не мора да те читаат по темава како допираш дно секој ден.
too long;
didn't read
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Тоа што и Кунде и Дембеле и Рафиња, Барселона успеа да ги купи/потпише, а на крајот тие во нејзин дрес ќе имаат одиграно ист број натпревари колку што би одиграле во Челзи.
Чекај, најсериозно мислиш дека Барса нема да ги регистрира играчите? :facepalm: Разбирам и набиени комплекси за цел живот, и фрустрација дека клубот ви е главна тема на заебанција ова лето, ама ова е пробивање на дното...

Ќе си се регистрираат играчите, ич не бери гајле за тоа. После кога ќе те цитираме ќе најдеш нешто друго да истураш фрустрации. Се' до почеток на сезоната кога нашиот тим ќе се бори за титула во Шпанија а твојот ќе се бори за шесто место во ПЛ.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Чекај, најсериозно мислиш дека Барса нема да ги регистрира играчите? :facepalm: Разбирам и набиени комплекси за цел живот, и фрустрација дека клубот ви е главна тема на заебанција ова лето, ама ова е пробивање на дното...

Ќе си се регистрираат играчите, ич не бери гајле за тоа. После кога ќе те цитираме ќе најдеш нешто друго да истураш фрустрации. Се' до почеток на сезоната кога нашиот тим ќе се бори за титула во Шпанија а твојот ќе се бори за шесто место во ПЛ.

Комплекси, фрустрации, курето ми е мало, ме силувал вујко ми.

Ментален склоп, немрднат од 2009. Да се наежиш. :pos:
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Комплекси, фрустрации, курето ми е мало, ме силувал вујко ми.

Ментален склоп, немрднат од 2009. Да се наежиш. :pos:
Твојот склоп? Верувам дека е од тогаш. Поточно од 6 мај 2009 ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom