Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
Се остава јасен простор кога треба да пропуштиш некого, ако мериме во промили или микрони океј, може Макс оставил простор.
Па од лева страна имаше простор цел болид да помине, не милиметарски оддалечен од ѕидот, бар од тој кадар кој беше покажан ко последен. Не ми е јасно како и да е што правеше тука Луис и зашто се движеше во истата линија ко и Макс.

Но што е тука е, ко што кажа и сеа Макс, пак мислам дека згрешија со изборот на гуми, бар таков впечаток имам у моментов. Со оглед на околностите, од викендов конкретно (големи) губитници се РБ.

Луис иначе имаше денес многу среќа во 2 наврати, прво со предното крило удри во Окон, потоа и во Макс, ништо од тоа не влијаеше врз перформансите на болидот. Овие 2 ситуации можеа да му ја поебат цела трка.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
Нели за ова ветел доби 5s казна или така нешто ? Коа нагло закочи хамилтон и ветел се удри в него.
Па не беше нагло кочење, споро возеше веќе а Луис цел збунет се движеше стриткно позади него, ко што реков поназад, се понашаше ко да има SC на патеката, не ми беше воопшто јасно тоа, не беше ова ситуација која Луис едноставно не можеше да ја избегне. Нека постави некој видео ако начека на јутуб, али мојот впечаток е таков, ова Луис лесно можеше да го избегне и да помине, истото и коментаториве за време на преносот го кажаа.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Српскиве коментатори на СК ХД ја тролаат ФИА поради "ценкањето". Да бидам искрен и јас не сум видел до сега ФИА да избацува понуди за тоа како ќе изгледа рестартот. Соопштуваш одлука и тоа е тоа. Као на пијацу.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
штета за макс, да имаш тврди гуми ќе цепаше цела трка до даска. Не знам дали мораа да му стават сет медиум али тука направија грешка рб.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.137
Поени од реакции
5.251
штета за макс, да имаш тврди гуми ќе цепаше цела трка до даска. Не знам дали мораа да му стават сет медиум али тука направија грешка рб.
Со тврдите прашање беше дали ќе успееше да го престигне на старт
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.593
Убаво вика коментаторот: "Хамилтон вели дека не знаел дека Макс кочи за да го пропушти и да му врати позиција. Мене не ми е јасно зошто воопшто Хамилтон требало да го знае тоа. Едноставно: ако некој кочи и е поспор од тебе, престигни го, а имаше доста простор за тоа".
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
812
Поени од реакции
875
Со тврдите прашање беше дали ќе успееше да го престигне на старт
Со медиум гуми беше поспор од Хамилтон, со тврди сигурно пола секунда по круг ќе беше поспор.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.541
Убаво вика коментаторот: "Хамилтон вели дека не знаел дека Макс кочи за да го пропушти и да му врати позиција. Мене не ми е јасно зошто воопшто Хамилтон требало да го знае тоа. Едноставно: ако некој кочи и е поспор од тебе, престигни го, а имаше доста простор за тоа".
Имаше снимка од птичја перспектива и убаво се виде дека имаше простор да го помине, класичен удар одпозади за кој можеби ке добие симболични 5сек


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.049
Се остава јасен простор кога треба да пропуштиш некого, ако мериме во промили или микрони океј, може Макс оставил простор.
Tropas teski gluposti idi gledaj go incidentod so smireni emocii utre i ke vidis deka Lewis napravi ogromna glupost ako si razumen i nepristrasten nemoj da bides Ganerot.
Max izvoze se po propisi.
----------------------------------------------
Nego za koj kur izede Max 5 sekundi koga go pusti Hamilton??
5 sekundi se dava koga ke dobies prednost so napustanje na patekata i NEMA da ja vratis pozicijata. Sranje u boja.

I Lewis a.k.a. Virgin Mary dobi black and white flag za nesportski poteg. Neli neso fin bil?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
Со тврдите прашање беше дали ќе успееше да го престигне на старт
Луис имаше луд старт со тврди исто, мада и Макс тогаш беше со тврди, небитно, голем кур на крај краева, и со тврди можда и имаше простор за такво нешто зашто сепак Окон беше прв. Да не заборавиме дека и у тек на трка Луис е фантастичен у менаџирањето на гумите, у тоа му нема рамен моментално така да како еве ќе издржеше Макс со медиум до крај, нарочито задњи 5 круга, он од друга страна па ги јаде ко луд гумите, минатата трка беше класичен пример за тоа споредбено како се понашаат Макс и Луис на тој план.

Викендов имаат за што да жалат и Макс и РБ, губитници се, можеа и мораа подобро.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom